Dziś: poniedziałek, 27 maja 2024
Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Wakacyjna akcja „Selfie Sacrum”
Nie mogę wyświetlić obrazka

"Zrób selfie na pielgrzymce, przy kościelne, sanktuarium, z siostrą zakonną, biskupem i wygraj smartfona" – tak do dawania świadectwa wiary zachęca młodzież katecheta z Mikołowa.

„Pomysł na akcję „Selfie Sacrum” zrodził się bardzo spontanicznie, pod wpływem mody na selfie wśród uczniów” – mówi KAI ks. Bartłomiej Król SDS. Salwatorianin jest katechetą w liceum. Jak mówi, codziennie spotyka się z młodzieżą i zastanawiał się, jak połączyć tę modę z katechezą. Kapłan ma świadomość, że wakacje są czasem, w którym młodzież „ucieka” od Kościoła, dlatego w ten sposób chce zachęcić ich i uwrażliwić na potrzebę uczestniczenia w życiu Kościoła podczas wakacji. „Może świadomość uczestniczenia w konkursie zachęci, by zatrzymać się przy kapliczce, przydrożnym krzyżu, porozmawiać ze spotkanym księdzem czy siostrą zakonną. Mam nadzieję, że zapisany fanpage na Facebooku, będzie przypomnieniem, że niedziela jest dniem świętym” – mówi ks. Król. Zakonnik uważa, że akcja jest też dobrą okazją, by pochwalić się obecnością w ciekawym miejscu Polski i świata, dając przy tym świadectwo swojej wiary.

Konkurs trwa do 1 września 2014 roku. 10 selfie, które do tego czasu będą miały najwięcej lajków, zostaną zakwalifikowane do finału. Najlepsze wyłoni jury. W konkursie może wziąć udział każdy, kto prześle zdjęcie, zgodnie z regulaminem umieszczonym na fanpage’u. Organizator konkursu szuka sponsora. Chciałby, żeby nagrodą był smartfon lub aparat fotograficzny. Na fanpage’u www.facebook.com/SelfieSacrum można zobaczyć selfie pomysłodawcy akcji z uczniami a także zdjęcia z Lednicy czy fotografię młodzieży z abp. Wiktorem Skworcem. Profilowym zdjęciem jest oczywiście selfie włoskich nastolatków z papieżem Franciszkiem wykonane w czasie jednej z audiencji w Watykanie.

pra / Mikołów


liczba odsłon: 1135 | dodano: 2014-06-25 14:05:50

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook