Dziś: środa, 21 lutego 2024
Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Videoblog nr 3 - Rewolucja Maryjna, Kobiecość
Trzecie wydanie Videoblogu Ks. Bpa Stefana poświęcone jest Kobiecie, a w szczególności pewnej niezwykłej kobiecie, jaką niewątpliwie była Maryja. Jakie jest miejsce kobiety w kościele? Czym jest rewolucja maryjna?

"Videoblog „Biskup z Młodymi” ma przybliżać młodzieży Kościół i jego nauczanie w osobie Księdza Biskupa, jako autorytetu i osoby duchownej. Wszyscy internauci są zaproszeni do nawiązania dialogu, będą mieć także okazję, aby zadać Biskupowi pytanie.

„Pragniemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom współczesnej młodzieży. Zależy nam na krótkiej i konkretnej formie mającej na celu nawiązanie relacji pomiędzy młodym człowiekiem, a Księdzem Biskupem. Codzienność przynosi nowe problemy i wyzwania, chcemy o nich rozmawiać. Ważny jest dla nas również kalendarz liturgiczny – czyli wydarzenia, święta i akcenty, które w danym okresie przeżywa Wspólnota Kościoła. Przede wszystkim na tym chcemy się skupiać i w oparciu o to budować przekaz” - mówi Bartłomiej Dobrzyński – pomysłodawca videoblogu.

Słowo zaproszenia do internautów skierował także Bp Stefan Regmunt: „Będzie mi miło jeśli młodzież będzie się spotykała i będę mógł do młodzieży mówić, kierować pytania, mógł zapraszać. Liczę, że przynajmniej dwa razy w miesiącu będę mógł to zrobić. Kochani młodzi, nawiążmy jeszcze większą współpracę ze sobą. Bardzo na Was liczę i bardzo mi na Was zależy".

Videoblog można oglądać na portalu www.ddm.org.pl oraz na pod adresem: http://www.youtube.com/user/centrumddmliczba odsłon: 2212 | dodano: 2010-10-26 16:35:35

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook