Dziś: poniedziałek, 25 września 2023
Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Video
Medytacja - zacieranie granic?

Przyszedł czas, żeby o medytacji „Kilka słów" powiedział ojciec Leon. Medytacje, zwłaszcza te związane z religiami Wschodu, buddyzmem, cieszą się wielkim powodzeniem, zwłaszcza wśród ludzi poszukujących. Inspiruje spokój, harmonia, umiejętność wyciszenia się. Jednak wiele osób nie wie o istnieniu medytacji chrześcijańskiej, która jest formą modlitwy, pozwala zbliżyć się do Boga i pogłębić relację z Nim. Kościół Katolicki, propagując modlitwę medytacyjną, stwarza warunki sprzyjające do zastanowienia się nad sensem życia. Medytacja, umiejętność wyciszenia, skupienia się i kontemplacja jest łaską, ma doprowadzić do lepszego poznania Jezusa, a nie koncentrować się na człowieku. Czy jest ona zagrożeniem dla chrześcijan? Przekonajcie się.

Więcej…

 
Wartość dzisiaj

Czy dzisiaj można w ogóle mówić o wartościach? Czasami wydaje się, że wartość ma jedynie to, co przeliczalne na pieniądze. W naszej judeochrześcijańskiej kulturze wierzymy, że najwyższą wartością jest Pan Bóg, który stworzył i kocha człowieka, kieruje jego drogą. Wartością jest dla nas życie, od poczęcia do naturalnej śmierci, dobro własne i drugiego człowieka, miłość bliźniego i to do czego dążymy całe życie – zbawienie. Jednocześnie człowiek został obdarzony wolną wolą. Może więc dokonać wyboru, czy chce opowiedzieć się za Panem Bogiem i związanymi z tym wartościami, czy stworzyć świat swoich wartości, niejednokrotnie oparty na egoizmie, ludzkiej krzywdzie, braku poszanowania drugiego człowieka.

Więcej…

 
Medytacja jako oczyszczenie

Okazuje się, że medytacja przynosi spokój i ukojenie nawet więźniom osadzonym w areszcie. Nas powinna uczyć wolności od osądzania kogokolwiek, gdyż powoduje to jedynie frustrację i brak pogody ducha. Podobnie, medytacja powinna oczyścić w naszych sercach fałszywy obraz Boga, jako tyrana i okrutnego sędziego, który powstał jedynie z naszego lęku. Cisza medytacji i miłość pozwala usunąć ten lęk i zauważyć miłosierdzie Stwórcy. Uczymy się również dostrzegać Boga we wszystkim, co nas spotyka – zarówno dobrego jak i złego, w sukcesach i porażkach.

Więcej…

 
Ojca Leona słów kilka... Pedofilia

Nadszedł czas na kolejny, trudny temat: tym razem rozmawiamy o zjawisku pedofilii. Bardzo często milczy się o problemie pedofilii u ludzi świeckich, żyjących w związkach homo i heteroseksualnych. Niejednokrotnie jest to temat tabu. Natomiast ujawnione w ostatnich czasach afery sprawiły, że w niektórych środowiskach Kościół jest postrzegany jako zbiorowisko zboczeńców i pedofilów. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że to, co księża mają na sumieniu w tej dziedzinie, należy bezwzględnie potępić i nie wolno bronić czy tłumaczyć takich zachowań. Skąd się biorą takie przypadki? Czy można obwiniać nie dość skuteczną formację w seminarium? Jak temu przeciwdziałać? Ojciec Leon ma do powiedzenia kilka słów na ten temat.

Więcej…

 
Cisza - przestrzeń spotkania

W dzisiejszym zgiełku, hałasie, tłumie uciekamy od tego, co nam najbardziej potrzebne – ciszy. Zagłuszamy ją stale, boimy się jej. Dlaczego? Cisza, z pełną premedytacją i okrutnie, objawia prawdę o nas samych. To właśnie cisza jest przestrzenią spotkania się ze sobą i z Bogiem. To w ciszy Bóg przemawia do człowieka, do jego serca. Czasami żałujemy wypowiedzianych lub usłyszanych słów. A czy kiedykolwiek żałujemy tego, że milczeliśmy?

Więcej…

 
Ks. Piotr Pawlukiewicz - Chcieć to móc

Podobno jedna z najlepszych konferencji ks. Pawlukiewicza. Konferencja księdza Piotra wygłoszona podczas XIV Sercańskich Dni Młodych. Zapraszamy do obejrzenia.

Więcej…

 
Rozmowa z Panem Bogiem

"Śniło mi się, że przeprowadziłem wywiad z Panem Bogiem... <<Więc chcesz przeprowadzić ze Mną wywiad?>> spytał Bóg. <<Jeśli masz na to czas>> odpowiedziałem.  Bóg się uśmiechnął: <<Mój czas jest nieskończony. O co chcesz mnie zapytać?>>

Więcej…

 
Nick Vujicic

Bez nóg bez rąk bez ograniczeń

Więcej…

 
Szczecińska

Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę w tym roku wyruszy już po raz dwudziesty czwarty. Jest stosunkowo "młodą" pielgrzymką, lecz posiada już swoją tradycję. Zobacz ciekawy sposób dotarcia do odbiorców - reklama Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę w formacie video.

Więcej…

 
Into Your hands

Świetny worship song w wykonaniu Rich Buquet. www.pl.youtube.com/watch

 
Przyjaźń

Przyjaźń jest wielkim darem. Wspaniale jest znaleźć kogoś, kto może nas wysłuchać i zrozumieć, komu można zaufać, przy kim można znaleźć ukojenie. Przyjaźń pomnaża radości i dzieli smutki.

Więcej…

 
Nadzieja

Poszukujesz? Wypatrujesz jej? Patrzysz a nie widzisz... Czy to jest nadzieja?

Więcej…

 
List do Boga

Drogi Boże piszę chociaż kilka słów, innym razem napiszę więcej. Na początku życzę Ci wszystkiego dobrego i pozdrawiam Cię najgoręcej. Tak się jakoś złożyło, że nie miałam okazji, podziękować za list coś mi przysłał.

Więcej…

 
Miłosny list od Boga

Moje dziecko może mnie nie znasz, ale ja wiem o Tobie wszystko. Wiem kiedy siadasz i kiedy wstajesz. Znam Twoje ścieżki

Więcej…

 
Twoja wiara

Gdyby wiara nie była taka nudna? Gdyby Jezus przyszedł w glanach? Co jest ważne?

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 55571 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

ADM Wolin 2023 - Msza Święta i rozpoczęcie spotkania

Święta, święta i po świętach... Ale mamy...

blog ichtis

Facebook