Dziś: wtorek, 30 maja 2023
Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

USA: ruszyła katolicka telewizja internetowa
W USA 1 września wystartowała katolicka telewizja internetowa RealCatholicTV.com. Twórcy portalu twierdzą, że to pierwsze tego typu przedsięwzięcie na świecie na tak dużą skalę. Na stronie realcatholictv.com internauci znaleźć mogą najnowsze informacje z życia Kościoła.
www.realcatholictv.com
Ponadto codzienny komentarz polityczny, historię i sylwetki świętych, katechizacje, ewangelizacje, a także recenzje filmowe oraz omówienia aktualnych problemów z dziedziny etyki. Nie brakuje tu również programów rozrywkowych.

Strona, która w części będzie darmowa, zawierać ma komentarze bieżących wydarzeń z katolickiego punktu widzenia, prezentowane będą również listy biskupów do wiernych oraz zapowiedzi przyszłych programów. Aby w pełni korzystać z proponowanych przez telewizję programów, miesięcznie trzeba zapłacić 10 dolarów. Dzięki temu dodatkowo można oglądać specjalne wywiady, recenzje filmów, książek i wystaw.

Wśród osób popierających dzieło znajduje się wielu hierarchów kościelnych. RealCatholicTV założyli na początku tego roku świeccy katolicy, którzy twierdzą, że wyznają to, co głosi Magisterium Kościoła katolickiego. Wszyscy mają za sobą rozległe doświadczenie pracy w czołowych, komercyjnych stacjach telewizyjnych.

rk / Indianapolis
 


liczba odsłon: 3534 | dodano: 2008-09-03 19:05:46

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

Ogień i deszcz - Michael W. Smith

W niedzielę 16 kwietnia w ogromnej hali ...

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

blog ichtis

Facebook