Dziś: niedziela, 3 marca 2024
Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Urojone ataki
Nie mogę wyświetlić obrazka

W odpowiedzi na oświadczenie Rzecznika Praw Dziecka z 26 listopada br. (http://www.brpd.gov.pl/detail.php?recid=2172) pozwoliłem sobie w imieniu Fundacji Małych Stópek napisać kilka słów do pana Marka Michalaka, gdyż odniosłem wrażenie że wpisuje się on tym oświadczeniem w tworzenie atmosfery rzekomej nagonki obrońców życia na dzieci poczęte in vitro.

W rozumieniu ustawy powołującej urząd RPD ,,dzieckiem jest każda istota ludzka od poczęcia do osiągnięcia pełnoletności" dlatego jest wielce niepokojące, że Rzecznik Praw Dziecka uznaje za stosowne wystąpienie w obronie jednych istot ludzkich przed urojonymi atakami, a jednocześnie nie podejmuje żadnych działań na rzecz innych rzeczywiście dyskryminowanych poprzez selekcje na poziomie embrionalnym, zamrożenie i w konsekwencji unicestwienie jako odpad medyczny.

Tekst przesłany do biura RPDz:


Szczecin 28.12.2012 r.

Marek Michalak
Rzecznik Praw Dziecka.

Ludziom o wrażliwym sercu nie jest obojętny los drugiego człowieka, szczególnie tego najsłabszego. Do tych najsłabszych niewątpliwie należą dzieci, a wśród nich, te poczęte, a nienarodzone. Jak czytamy w ustawie, Pański urząd jest powołany, aby bronić praw każdego dziecka. Bez wyjątku. Od poczęcia do osiągnięcia pełnoletności. Tymi poczętymi, które należy chronić, są także dzieci poczęte metodą zapłodnienia pozaustrojowego In vitro.

Mając na uwadze wszystkie dzieci poczęte tą metodą, Fundacja Małych Stópek sprzeciwia się jej stosowaniu i dyskryminacji, zarówno tych narodzonych, jak i zamrożonych.

Przyjęliśmy z zadowoleniem Pańskie oświadczenie w którym broni Pan dzieci narodzone, a poczęte metodą In vitro, przed sformułowaniami umniejszającymi ich ludzkiej godności. Wyrażamy gotowość naszej bezpośredniej interwencji tam, gdzie do tego dochodzi. Nie wiemy jednak, gdzie możemy skierować nasze działania, gdyż nasza wiedza, co do tych ataków ogranicza się do bliżej nieokreślonych wpisów internetowych i nienazwanych podmiotów medialnych. Liczymy na Pańską pomoc w uzyskaniu tej wiedzy i dołączamy się do apelu, aby wznieś się ponad doraźne interesy i zapewnić warunki, które pozwolą wszystkim dzieciom, także wszystkim poczętym metodą In vitro, wzrastać w atmosferze miłości, pokoju i bezpieczeństwa.

Jeżeli istnieje taka potrzeba, Fundacja Małych Stópek udzieli pomocy we wskazaniu konkretnych klinik In vitro w których dyskryminuje się wiele poczętych istot ludzkich, a więc w myśl ustawy dzieci, poprzez ich zamrożenie z kilkuletnią perspektywą unicestwienia i potraktowanie jako odpady medyczne.

Z wyrazami szacunku

Ks. Tomasz Kancelarczyk
prezes Fundacji Małych Stópek


liczba odsłon: 2376 | dodano: 2013-01-03 13:13:38

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook