Dziś: środa, 24 kwietnia 2024
Imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

TV Trwam
Polska stacja telewizyjna o charakterze katolicko-narodowym, mieszcząca się w Toruniu i należąca do Fundacji Lux Veritatis zarejestrowanej we Wrocławiu. Stacja posiada studia telewizyjne w Toruniu i w Warszawie. Hasłem Telewizji Trwam jest: "środek społecznego komunikowania, nie masowego manipulowania". www.tv-trwam.pl

Stacja finansowana jest głównie z datków widzów, słuchaczy Radia Maryja oraz czytelników Naszego Dziennika, a także ze sprzedaży zestawów telewizji satelitarnej. W przeciwieństwie do Radia Maryja, Telewizja Trwam nie posiada statusu "nadawcy społecznego" i może emitować reklamy. Obecnie Trwam tworzy w Toruniu własne biuro reklamy. Toruńskie studio Telewizji Trwam jest drugim co do wielkości w kraju (ponad 700 m.kw.). Telewizja Trwam otrzymała koncesję 13 lutego 2003 roku, zainaugurowała nadawanie 13 maja 2003 roku, a regularne nadawanie programów drogą satelitarną tego samego dnia.

 

Program Telewizji Trwam jest częściowo zbieżny z linią programową Radia Maryja. Regularnie emitowane są na żywo wiadomości telewizyjne "Informacje dnia" z warszawskiego studia TV Trwam o godz. 16.00, 18.05, 20.00, 21.20. Telewizja posiada własny teletekst "TRWAM-TEXT". Stacja emituje audycje społeczne, publicystyczne, polityczne, religijne (msze święte, nabożeństwa i modlitwy), programy informacyjne, teledyski chrześcijańskie oraz filmy fabularne.

 

Każdego dnia o godz. 18:00 emitowana jest modlitwa Anioł Pański z kaplicy Telewizji Trwam i Radia Maryja.

 

Codziennie o godz. 18:10 nadawane są "Rozmowy Niedokończone", w których gośćmi są często osoby duchowne, naukowcy, wierni oraz znani polscy politycy.

 

Każdego dnia o godz. 20:20 nadawana jest modlitwa różańcowa z kaplicy Telewizji Trwam i Radia Maryja. Bezpośrednio po jej zakończeniu emitowany jest felieton o godz. 20:50 , m.in. Stanisława Michalkiewicza, Piotra Jaroszyńskiego lub któregoś z innych publicystów współpracujących z Telewizją Trwam, Radiem Maryja i Naszym Dziennikiem.

 

Za pośrednictwem TV Trwam codziennie o godz. 21:00 transmitowany jest Apel Jasnogórski z Jasnej Góry. Raz w miesiącu emitowana jest audycja "Minął miesiąc" z udziałem prof. Jerzego Roberta Nowaka, w której omawiane są wydarzenia polityczno-kulturalne z danego miesiąca.

 

Od 6 maja 2007 roku Telewizja Trwam rozpoczęła regularną cotygodniową transmisję mszy św. niedzielnej z Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze o godzinie 9:30.

 

Od lipca 2007 roku codziennie od poniedziałku do czwartku o godz. 21:30 na antenie Telewizji Trwam emitowany jest program "Polski punkt widzenia", w którym omawiane są bieżące wydarzenia polityczne i społeczne. Program prowadzą m.in. Dariusz Pogorzelski, Robert Knap i Klaudiusz Pobudzin.


http://www.tv-trwam.pl/ w sieci mms://195.94.205.211/Trwam


liczba odsłon: 5300 | dodano: 2008-01-24 13:37:20

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook