Dziś: poniedziałek, 27 maja 2024
Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Transmisje telewizyjne, radiowe i internetowe z Madrytu
Nie mogę wyświetlić obrazka

W telewizji, radiu a także za pomocą internetu będzie można śledzić wydarzenia 26. Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie, który trwał będzie od 16 do 21 sierpnia br. Najpełniejszą ofertę transmisji w języku polskim przygotowały Radio Maryja i Telewizja Trwam. Na spotkanie z papieżem do stolicy Hiszpanii przybędzie ponad 420 tys. młodych z całego świata, w tym ponad 12 tys. Polaków. Szacuje się, że we Mszy św. wieńczącej ŚDM może wciąż udział nawet milion osób.

Telewizja Polska pokaże prawdopodobnie na antenie TVP INFO jedynie wieczorne czuwanie młodzieży z Benedyktem XVI na lotnisku Cuatro Vientos w Madrycie. Rozpocznie się ono 20 sierpnia o godz. 20.30. następnego dnia, w niedzielę 21 sierpnia, w programie „Między ziemią a niebem" o godz. 12.00 w TVP1 zobaczyć będzie można relacje z 26. Światowego Dnia Młodzieży oraz transmisję modlitwy „Anioł Pański, po której papież ogłosi kolejne miejsce spotkania. W Polskim Radiu, przede wszystkim w Programie 1, od 16 sierpnia usłyszeć będzie można relacje na żywo z Madrytu. Tradycyjnie już transmisję niedzielnej modlitwy maryjnej, tym razem z Madrytu, przeprowadzi Polsat News.

Najpełniejszą ofertę transmisji w języku polskim przygotowały Radio Maryja i Telewizja Trwam. Na żywo relacjonowane będą wszystkie wydarzenia ŚDM w Madrycie począwszy od Mszy otwarcia (16 sierpnia) po ceremonię pożegnania Benedykta XVI na lotnisku Barajas (21 sierpnia). Programy radia i telewizji dostępne są również za pomocą przekazu internetowego na stronach: www.radiomaryja.pl i www.tv-trwam.pl.

Jak zwykle bezpośrednie transmisje oglądać będzie można w Centro Televisivo Vaticano (Telewizja Watykańska). Sygnał telewizyjny dostępny jest także w internecie na stronie www.vatican.va. Również Radio Watykańskie za pomocą swojej strony internetowej www.radiovaticana.org na żywo będzie relacjonować i transmitować madryckie spotkanie. Także na oficjalnej stronie ŚDM www.madrid11.com dostępne będą materiały wideo ze spotkania.


liczba odsłon: 2118 | dodano: 2011-08-08 22:00:18

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook