Teledysk do utworu Marii Coman "Magnificat" |
Zapraszamy do obejrzenia teledysku do utworu "Magnificat" z muzyką Bartosza Chajdeckiego w wykonaniu Marii Coman. Utwór jest fragmentem najnowszego filmu Michała Kondrata pt. "Ja jestem Niepokalane Poczęcie", który wejdzie do kina w całej Polsce 14 marca.
Maria Coman - rumuńska śpiewaczka wcieliła się w rolę panny młodej wesela w Kanie Galilejskiej, a na świecie znana jest z utworów muzyki klasycznej i sakralnej. Autorem muzyki do "Ja jestem Niepokalane Poczęcie" jest uznany kompozytor muzyki filmowej Bartosz Chajdecki ("Bogowie", "Prorok", "Czas Honoru") – Laureat Grand Prix Komeda za muzykę do "Mistrza" i nominowany w tym roku do Polskich Nagród Filmowych Orły za "Simonę Kossak".
– Szukając inspiracji wokalnych do utworu "Magnificat" natknąłem się na śpiewaczkę Marię Coman. Kiedy usłyszałem jej głos, wiedziałem, że znalezienie kogoś o podobnej barwie będzie graniczyć z cudem. Od razu zaproponowałem jej wykonanie utworu, do którego muzykę skomponował wybitny kompozytor Bartosz Chajdecki – mówi Michał Kondrat, autor scenariusza i reżyser filmu.
"Ja jestem Niepokalane Poczęcie"
Tytuł filmu to słowa, którymi Matka Boża przedstawia się św. Bernadecie w 1858 roku w Lourdes. Dlaczego Maria akurat tak chce być określana? Pełnometrażowa produkcja łączy wypowiedzi światowych ekspertów Pisma Świętego z widowiskowymi scenami fabularnymi z udziałem polskich aktorów. Producentem i reżyserem jest Michał Kondrat, twórca takich filmów, jak "Prorok", "Czyściec", "Miłość i Miłosierdzie" oraz "Dwie Korony". Film "Ja jestem Niepokalane Poczęcie" przenosi widzów do czasów ewangelicznych i zbliża ich do zrozumienia tajemnicy Niepokalanego Poczęcia oraz roli Marii w dziele zbawienia.
Aby zrozumieć fenomen Niepokalanego Poczęcia, grupa ekspertów z Polski, USA i Francji analizuje w filmie greckie teksty Pisma Świętego, apokryfy, objawienia oraz tradycje Kościoła. Wyniki przeprowadzonych analiz ilustrują fabularne sceny zrealizowane na podstawie fragmentów Ewangelii z udziałem Marii, matki Chrystusa. Całość składa się na obraz, który ukazuje Jej niezwykłą rolę w Boskim planie zbawienia świata, pomaga zrozumieć istotę Jej relacji z Bogiem, a także Jezusem – ich Synem. Dzięki połączeniu najnowszej technologii cyfrowej z wyjątkową scenografią twórcy filmu cofają widzów w czasie o 2000 lat. To pozwala im uczestniczyć w najważniejszych momentach życia Maryi i Jezusa, takich jak: cud w Kanie Galilejskiej, Ostatnia Wieczerza czy Ukrzyżowanie.
Film miał swoją światową premierę 12 grudnia 2024 roku w USA i wyświetlany był w niemal 1000 kin. Film w polskich kinach zobaczymy od 14 marca 2025 roku.
Informacje o filmie:
Gatunek: dramat, religijny, dokument fabularyzowany
Produkcja: Polska 2024
Czas trwania: 80 min.
Scenariusz i Reżyseria: Michał Kondrat (Prorok, Czyściec, Miłość i Miłosierdzie, Dwie korony).
W rolach głównych:
Maria - Maria Juźwin (Liberator, Czarna wdowa - dubbing)
Jezus - Kamil Przystał (Kurier, Psy 3, Zieja)
Elżbieta - Natalia Strzelecka (Ciche dni, Ekipa)
Maria Magdalena - Dominika Handzlik (Piłsudski)
Jan - Karol Franciszek Nowiński (Nic nie ginie, Matylda)
Anna - Dorota Liliental (Królowa, Wołyń)
Joachim - Andrzej Róg (Johnny)
Archanioł Gabriel - Michał Krzywicki (Camper)
W roli Panny Młodej gościnnie wystąpiła rumuńska śpiewaczka – Maria Coman, która w filmie wykonuje Magnificat w muzycznym opracowaniu Bartosza Chajdeckiego (Bogowie, Mistrz). Zdjęcia dokumentalne z udziałem ekspertów zrealizowane w Polsce, we Włoszech, we Francji i w USA.