Dziś: sobota, 2 marca 2024
Imieniny: Halszka, Helena, Radosław

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Taizé w Poznaniu po drodze do Rotterdamu
Młodzież archidiecezji poznańskiej zorganizuje w stolicy Wielkopolski kolejne spotkanie w duchu Taizé pod hasłem „zachować ducha zadziwienia”. – Chcemy wspólnie przypomnieć sobie 32. Europejskie Spotkanie Młodych, które odbyło się w Poznaniu i przygotować się duchowo na spotkanie w Rotterdamie – powiedział KAI ks. Robert Korbik, duszpasterz młodzieży archidiecezji poznańskiej.
– W Taizé poznańskie spotkanie stale wspominamy z wdzięcznością – mówił dziś podczas konferencji prasowej brat Marek ze wspólnoty ekumenicznej w Taizé. Brat Marek odwiedzi w najbliższym czasie większość punktów przygotowań do 33. Europejskiego Spotkania Młodych w Rotterdamie. – W Polsce jest aż dwieście takich punktów przygotowań, z czego w archidiecezji poznańskiej i gnieźnieńskiej trzydzieści – mówi brat Marek. Pierwszy Polak we wspólnocie Taizé z nadzieją patrzy na spotkanie w Holandii. – Właśnie kilku braci z naszej wspólnoty, wraz z międzynarodowym zespołem młodych wolontariuszy, rozpoczęło w Rotterdamie przygotowanie do Europejskiego Spotkania Młodych – zauważa brat Marek.

Jak informują organizatorzy spotkania w Rotterdamie, w niedzielę 3 października w tamtejszej katolickiej katedrze na wspólną modlitwę rozpoczynającą przygotowania zgromadziło się około 800 młodych ludzi z całej Holandii. Brat Marek przypomina, że spotkanie odbędzie się w mieście, gdzie chrześcijanie stanowią mniejszość, a jego prezydentem jest muzułmanin. – W drodze do Rotterdamu zapraszamy wszystkich do Poznania w sobotę, 23 października – mówi brat Marek, który także weźmie udział w spotkaniu w największym kościele stolicy Wielkopolski. Szczegółowy program zamieszczono na stronie internetowej archidiecezji poznańskiej www.archpoznan.pl.

33. Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w Rotterdamie od 28 grudnia 2010 roku do 1 stycznia 2011 roku.


liczba odsłon: 2232 | dodano: 2010-10-13 22:12:55

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook