Dziś: środa, 29 maja 2024
Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

TABOR: młodzi ewangelizują młodych
Nie mogę wyświetlić obrazka

Werbistowskie Centrum Młodych (WCM) TABOR jest jednym z ruchów katolickich działających w duchu nowej ewangelizacji. Tu formują się młodzi, którzy później ewangelizują swoich rówieśników. WCM TABOR jest także głównym organizatorem odbywającego się na początku lipca w Chludowie Misyjnego Święta Młodych, w którym obecnie bierze udział kilkaset osób.

Naszą intencją jest docieranie przez uformowanych młodych ludzi do innych młodych żyjących w ich środowiskach. Zdajemy sobie bowiem sprawę, że jako osoby duchowne często nie mamy szansy na bliższy kontakt z tymi, których nie ma w Kościele” – wyjaśnia jeden z inicjatorów powstania WCM TABOR, o. Damian Piątkowski, dodając, że właśnie młodzi, którzy poznali już Chrystusa, przez swoje życie i przykład są najlepszymi ewangelizatorami dla swojego otoczenia. „Ten sposób nowej ewangelizacji, którą rozumiemy jako docieranie z przesłaniem Ewangelii do tych, którzy o Jezusie już słyszeli, poznali Go, ale odeszli od Niego, przynosi owoce” – zapewnia werbista.

Werbistowskie Centrum Młodych TABOR działa od 2009 r. w Chludowie k. Poznania, w Domu Misyjnym św. Stanisława Kostki przy Zgromadzeniu Misjonarzy Werbistów. W ciągu roku organizuje ono m.in. spotkania i rekolekcje dla młodzieży, warsztaty liturgiczne, muzyczne, plastyczne i teatralne, spotkania formacyjno-powołaniowe dla młodzieży męskiej, prowadzi Szkołę Życia Słowem Bożym oraz aktywnie włącza się w inicjatywę ewangelizacyjną „Przystanek Jezus”. Przynajmniej raz w ciągu roku proponuje ono swoim członkom udział w kursach ewangelizacyjnych prowadzonych według Szkoły Nowej Ewangelizacji. Podczas tegorocznych wakacji centrum zaprasza młodzież po 15. roku życia na obóz misyjny, który odbędzie się w dniach 21-30 lipca w Podgajach k. Wałcza. Szczegóły można znaleźć na: www.wcm.werbisci.pl.

bt / Chludowo


liczba odsłon: 3047 | dodano: 2012-07-16 10:05:15

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook