Dziś: niedziela, 3 marca 2024
Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Szczecin wspominał rocznicę śmierci bł. Jana Pawła II
Nie mogę wyświetlić obrazka

Kilkaset osób wzięło udział w modlitewnym czuwaniu na szczecińskich Jasnych Błoniach, by w ten sposób uczcić pamięć bł. Jana Pawła II w 9. rocznicę jego śmierci.

Przed pomnikiem błogosławionego odśpiewano pieśni, w tym ulubioną przez papieża "Barkę", zebrani odmówili dziesiątkę różańca, a aktor i reżyser Sylwester Woroniecki przeczytał fragmenty kazań Ojca Świętego do młodych. - Dużo zostało z nauczania Jana Pawła II, m.in. to, że liczy się drugi człowiek, że trzeba pomagać, nie można oceniać ludzi po wyglądzie i trzeba dawać drugą szansę wszystkim i trzeba umieć wybaczać - mówiła młodzież, która przygotowała oprawę muzyczną na Jasnych Błoniach. - Dziś jest wyjątkowy dzień, w którym jestem przekonana, że Jan Paweł II będzie zsyłał łaski na nas wszystkich - dodawała jedna z uczestniczek czuwania. - Cieszymy się, że mogłyśmy żyć w czasach, kiedy Jan Paweł II głosił słowo - powiedziała dziewczyna, która niedawno ukończyła studia. - Te spotkania na Jasnych Błoniach to też trochę taki rachunek sumienia, jak realizujemy przesłanie Jana Pawła II w naszym życiu - mówił ks. Grzegorz Adamski, który zorganizował czuwanie.

O 21.37 na basenie olimpijskim rozpoczęła się Szczecińska Sztafeta Olimpiad Specjalnych. Uczestnicy mieli do pokonania 9665 długości basenu, czyli tyle, ile dni trwał pontyfikat Jana Pawła II. Ostatecznie o północy skończyli z wynikiem blisko 8,5 tys.

pk / Szczecin 

 


liczba odsłon: 1005 | dodano: 2014-04-05 18:41:50

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook