Dziś: niedziela, 19 maja 2019
Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Szczecin: RCS reaktywacja!
Nie mogę wyświetlić obrazka

Modlitwa, formacja i wspólnota – tymi trzema hasłami Księża Chrystusowcy z sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie promują Ruch Czystych Serc i zapraszają na jego szczecińską reaktywację! Na spotkania zapraszają młodzież szkolną i studentów.

Spotkania w dwóch grupach wiekowych zostały zainaugurowane 3 i 5 marca br. W pierwszych spotkaniach wziął udział ks. Jerzy Molewski SChr – ogólnopolski moderator RCS. Kolejne, regularne spotkania będą dobywać się od 12 marca br. w następujących dniach:
- dla młodzieży szkół średnich i klas 8. szkół podstawowych – w każdą środę o godz. 18.00 w Kawiarence ODA przy ul. Bogurodzicy 3;
- dla studentów – w każdy wtorek o godz. 19.00 w sali ODA, przy ul. Bogurodzicy 3.

***

Ruch Czystych Serc jest wspólnotą dla młodych, którzy chcą prawdziwie kochać, którzy chcą czegoś więcej w swoim życiu - iść pod prąd dzisiejszego świata. Stając w prawdzie o sobie, znając swoje grzechy, zwracają się do Jezusa Chrystusa z prośbą, by pomógł im powstać z grzechu, by uleczył wielkie rany serca. Proszą Jezusa, aby pomógł im dojrzeć do miłości, bo pełnią szczęścia dla człowieka jest kochać i być kochanym miłością niezniszczalną.

W Bożych planach tylko w małżeństwie seks może wyrażać bezinteresowny i wzajemny dar z całego duchowo-cielesnego bogactwa męża i żony, w Jezusie Chrystusie na zawsze. Chcemy tylko prawdziwej miłości, niezależnie od tego, do jakiego stanu powołuje nas Pan, dlatego zawierzamy się Temu, który nas stworzył – Jedynemu Ekspertowi – Jezusowi Chrystusowi, prosząc, aby to On uczył nas, jak kochać, i by leczył zranione serca.

We wspólnocie RCS poznajemy Boga przez Jezusa w Duchu Świętym, pogłębiamy naszą relację i więź z Bogiem. Poznajemy, że jesteśmy umiłowanymi synami i umiłowanymi córkami Boga Ojca, a także uczymy się, na czym polega prawdziwa miłość i jak odnosić się z szacunkiem do drugiego człowieka, takiego, jakim jest. Jest to także miejsce poznawania nowych ludzi i dzielenia się różnymi talentami.
 


liczba odsłon: 56 | dodano: 2019-03-05 19:54:47

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

Betlejem w Szczecinie 2019

...

Finał konkursu pt. "Polskie drogi do niepodległości 1914-1923"

7 listopada br., w auli Wydziału Teologi...

blog ichtis

Facebook
Warning: mysql_close() expects parameter 1 to be resource, string given in /home/specit2/domains/ichtis.info/public_html/index.php on line 1060