Dziś: środa, 19 czerwca 2024
Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Szatan boi się ludzi radosnych

Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku… Pierwszy, drugi i byłam w pociągu pędzącym do Byczyny, by stamtąd rozpocząć wędrówkę do Mamy.

Jechałam sama, myśląc o tym, co ma się wydarzyć. Kogo spotkam na swojej drodze, co przez te kilka dni Bóg będzie chciał mi powiedzieć, w jaki sposób doświadczy.

„Szatan boi się ludzi radosnych” – to chyba jedno z pierwszych zdań, które usłyszałam. Nic więc dziwnego, że Pustynia Miast ma w swoim logo słowa: Odwaga Moc Ducha Radość. A krzyż Jezusa przebija się przez mury naszych stereotypów, egoizmu, grzechu.

Salezjańska Pielgrzymka Pustyni Miast jest kumulacją siły i nadziei młodych, którzy pragną świadczyć o Bogu. Każdego dnia mogliśmy spotykać się z ludźmi na rynkach i placach miejscowości, przez które wiodła nas droga do Matki. Śpiewem, tańcem i teatrem mówiliśmy o Bogu. Dzieliliśmy się swoim spotkaniem z Nim, świadectwa głoszone przez pielgrzymów częstokroć poruszały serca, zapalały płomień wiary. Nie baliśmy się o Nim mówić i głosić Jego chwałę.

 

Nasza Wspólnota, która zawiązała się pierwszego dnia wędrowała rozważając hasło: „Sakramenty Święte źródłem miłości i mądrości”. Codziennie słuchaliśmy konferencji o sakramentach, zgłębialiśmy ich tajemnice, poznawaliśmy głębie i sens. Najważniejszym punktem każdego dnia była Eucharystia. To właśnie ona gromadziła nas przy ołtarzu, skąd czerpaliśmy siły do dalszej wędrówki i radość z bycia Dzieckiem Bożym.

 

Czwartego dnia wędrówki połączyliśmy się z Salezjańską Pielgrzymką Ewangelizacyjną, by jako Salezjańskie Wspólnoty Ewangelizacyjne razem pójść przywitać się z Mamą. Jakże wzruszająca chwila, kiedy dotarliśmy do celu i leżeniem krzyżem oddaliśmy każdy dzień naszego wędrowania, wszystkie nasze intencje. Wieczorem u Jej stóp modlitwą i czuwaniem uczciliśmy trud naszej pielgrzymki, dziękując Jej za doświadczenie pielgrzymowania. O północy zgromadziliśmy się przy ołtarzu, by święto tego dnia uczcić w Komunii z Bogiem.

 

Z Częstochowy znów wracałam samotnie, ale tylko w pociągu. W sercu miałam spokój, a w myślach ludzi, których poznałam. Doświadczenie tych kilku dni, ta Odwaga, która pozwoliła mi na świadectwo przed Jej obrazem, Moc Ducha, którą zaszczepili mi Pasterze w słowach swoich homilii i Radość, której nie było końca, nie wypłynie z mojego serca tak szybko. W końcu: szatan naprawdę boi się ludzi radosnych.

 

SPE i Pustynia w całej Polsce jedna siła!!!

 

 

 

Joanna Witych

 


liczba odsłon: 2806 | dodano: 2010-08-19 16:32:08

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook