Dziś: poniedziałek, 22 lipca 2024
Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Światowe Dni Młodzieży Sydney 2008 - Nocne Czuwanie
19 lipca na hipodromie Randwick, który był miejscem wieczornego spotkania z Benedyktem XV odbyło się całonocne czuwanie.Była to radosna i wzruszająca ceremonia światła połączona ze świadectwami, homilią Papieża, modlitwą i adoracją eucharystyczną. Niestrudzeni młodzi pielgrzymi wytrwali aż do rana! Zobacz zdjęcia i video.„Bóg nie zawiedzie naszej nadziei” – powiedział Benedykt XVI rozpoczynając wieczorne czuwanie w ramach XXIII Światowego Dnia Młodzieży w Sydney. W krótkiej modlitwie papież prosił Boga Ojca, by „posłał do serc” zebranych wiernych Ducha Świętego i napełnił ich ogniem Swojej miłości.

„Moi drodzy młodzi przyjaciele, jak dobrze jest być tu z wami!” - powiedział na początku Benedykt XVI. „Bóg nie zawiedzie naszej nadziei. On jest obecny pośród was i pragnie napełnić was swą miłością. Zwróćmy teraz ku niemu nasze serca, rozpoczynając modlitwę w jego imię” – dodał papież przed modlitwą. Tuż po niej papież wziął zapaloną od Paschału świecę i podzielił się jej płomieniem z jedną z uczestniczek ŚDM, która przekazała płomień 12 pielgrzymom, a potem obecnym na czuwaniu biskupom.

Światło stopniowo rozprzestrzeniało się po całym hipodromie Randwick, gdzie odbywa się czuwanie. Następnie siedmiu pielgrzymów zaczęło składać swoje świadectwa.

marf (KAI) / Sydney
 


liczba odsłon: 1995 | dodano: 2008-07-20 14:03:09

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook