Dziś: środa, 19 czerwca 2024
Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Świadectwa z wydarzeń religijnych

Słów kilka o tym, jak Bóg spotyka człowieka, który Go szuka.

Wspomnienie rekolekcji

Może zacznę od tego, że strasznie nie chciało mi się przyjeżdżać na te rekolekcje. Nie wiem dlaczego... Może dlatego, że byłam już na nich dwa razy i za drugim razem nie podobało mi się tak jak za pierwszym, więc myślałam, że trzeci raz to już w ogóle będzie beznadziejny... Ale myliłam się i to bardzo.

Więcej…

 
Słowo od lektora

W dniach 11-14 II 2008 w Trzęsaczu nad Morzem Bałtyckim odbyły się rekolekcje dla lektorów, w których miałem przyjemność uczestniczyć. Jestem w wieku lat 16. Jako lektor służę stale w dwóch szczecińskich parafiach: Przemienienia Pańskiego, oraz Świętego Krzyża. Swoją posługę staram się pełnić z pełnym oddaniem i skupieniem.

Więcej…

 
Do Boga w rytm hip-hopu

Czterech licealistów na środku Kościoła, tuż przed ołtarzem, kiwających się /bansujących - czyż nie tak powinnam powiedzieć ?/ w rytm głośnej muzyki hip hopowej i śpiewających „Życie to nie jest tylko gadu-gadu; Bóg jest delikatny, nie potrzebuje czadu". Słuchacze - także licealiści stają w ławkach, po chwili zaczynają się kiwać, klaskać, w końcu podśpiewywać refren.

Więcej…

 
To był przepiękny czas

Świadectwo z rekolekcji uzdrowienia u oo.Dominikanów 7-9.V.2008 prowadzonych przez misjonarzy z Brazylii i Portugalii.   To był przepiękny czas, w którym niczego nie brakowało, ani śpiewu, ani modlitwy, ani uśmiechu. Na rekolekcje przyszło wiele osób, które pragnęły przemiany swojego życia, i ja byłam jedną z nich. Bardzo chciałam otworzyć moje serce na Boga, bez lęku i obaw, za sprawą Ducha Świętego oraz wszystkich którzy tam byli. Udało się!

Więcej…

 
Oczami uczestników - Dni Młodych Myślibórz 2008

Świadectwa uczestników Dni Młodych w Myśliborzu są najlepszym odzwierciedleniem tego wydarzenia. Chociaż nie oddają w całej pełni atmosfery i programu, ukazują odczucia wybranych osób, które zechciały podzielić się wrażeniami, a przez to ubogacić innych. Dziękujemy.

Więcej…

 
Bóg nie jest kimś obcym - Dni Młodych Myślibórz 2008

Ciekawe jest dla mnie to, że czasem kilka dni wystarczy, by człowiek spojrzał na człowieka inaczej, bardziej po ludzku. Że idąc po ulicy można się uśmiechnąć- tak po prostu. No, może nie tak po prostu, bo często uśmiech był sprowokowany widokiem żółtej koszulki albo "identyfikatorem żywnościowym".

Więcej…

 
Świętym (nie)jestem

Świętym chce być każdy. I łatwo powiedzieć: „tak, chcę być świętym”. Ale jak trudno przychodzi stanąć nam przed grupą (mniejszą, czy większą) młodych ludzi i powiedzieć im: „chcę, ale nie jestem”.

Więcej…

 
Spowiedź z pontonem

Spowiedź z pontonem drugiego dnia rekolekcji… brzmi zabawnie, ale ten ponton to asekuracja, aby człowiek nie utonął w wielkiej wylewającej się miłości Boga.

Więcej…

 
Doświadczenie Boga w rekolekcjach

Doświadczenie Boga moje, w domu i w środowisku – temat przewodni trzech dni rekolekcji.

Więcej…

 
Bo nikt nie widział tych łez... - Dni Młodych Myślibórz 2009

Pojechaliśmy z Maksem do Myśliborza. Już od kilku dni nie rozmawialiśmy o niczym innym jak o Dniach Młodych. Przed samym wyjazdem powiedziałam Maksowi: „każdego dnia rano – tam w Myśliborzu – chcę, abyśmy w Kaplicy u Sióstr modlili się: ja za Ciebie, Ty za mnie i wspólnie, za tych młodych ludzi, którzy będą z nami celebrować te Dni”. I rzeczywiście, każdego dnia rano mięliśmy taką wspólną modlitwę i dzięki temu nasze „kłótnie” stawały się naszymi wspólnymi pomysłami.

Więcej…

 
Krzyż niesiony z Bogiem staje się lżejszy

Akademicka Droga krzyżowa ulicami miasta jest wspólną inicjatywą  istniejących w mieście duszpasterstw akademickich. Co jest w niej niezwykłego ? Z pozoru, na pierwszy rzut oka nic.  Stacji drogi ani nie przybyło ani nie ubyło, podążamy za krzyżem, a rozważania wciąż dotyczą męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

Więcej…

 
Głos Prowadzącej - Dni Młodych Choszczno 2010

Dni Młodych w Choszcznie zakończyły się. Obejrzeliśmy zdjęcia, może ktoś posłuchał wywiadu, inny konferencji. Już definitywnie po. Ale przecież nie musi być wcale po. To, że wyjechaliśmy z Choszczna nie oznacza, że nie możemy tego wszystkiego, co otrzymaliśmy rozważać dalej w naszych lokalnych wspólnotach. A może właśnie dopiero dziś albo za tydzień lub miesiąc znajdziesz odpowiedź na tegoroczne hasło: „odkryj lepsze życie”. I co wówczas? Zapomnisz o rozważaniach? Schowasz je do szuflady?

Więcej…

 
Lednica, pole, ryba i...?

Z czerwca początkiem młodzi w podróż wyruszają, na lednickie pole tłumnie się udają. O "pogańskich", wczesnych wstają porach, aby godzinami w niewygodnych dla ciała pozach przemierzać drogę. Jadą tam, gdzie ogromna, stalowa ryba stoi, bowiem tu swoją przystań na moment mają.

Więcej…

 
Szatan boi się ludzi radosnych

Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku… Pierwszy, drugi i byłam w pociągu pędzącym do Byczyny, by stamtąd rozpocząć wędrówkę do Mamy. Jechałam sama, myśląc o tym, co ma się wydarzyć. Kogo spotkam na swojej drodze, co przez te kilka dni Bóg będzie chciał mi powiedzieć, w jaki sposób doświadczy.

Więcej…

 
Tam jest bosko!

W dniach 19-22 sierpnia w Broczynie k. Czaplinka niemalże w środku lasu postawiono scenę. Tuż obok wyrosło kolorowe pole namiotowe, które zainicjowano pod hasłem „Boski Festiwal”, jako reaktywację Sejmików Młodzieżowych.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3  4   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 17456 | dodano: 2012-06-19 15:04:21

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook