Dziś: środa, 29 maja 2024
Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Świadectwa z wydarzeń religijnych

Słów kilka o tym, jak Bóg spotyka człowieka, który Go szuka.

Jezu ufam Tobie!

Kilka świadectw od dziewcząt, które spędziły III serię rekolekcji zimowych w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Jezusa Miłosiernego w Myśliborzu. W dniach 25 stycznia – 28 stycznia 2012 r. rozważały temat: "O miłosiernym Samarytaninie".

Więcej…

 
Przyjaźń z Największym Przyjacielem

O swoich wrażeniach z VI serii rekolekcji zimowych dla młodzieży napisała do nas Karolina, która spędziła swoje spotkanie rekolekcyjne w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym im. św. Józefa w Szczecinie.

Więcej…

 
Rekolekcje to fenomenalna sprawa!

Kilka słów od uczestniczek i uczestników II serii rekolekcji zimowych dla młodzieży. Rekolekcje w dniach 19-22 stycznia w Młodzieżowym Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym w Trzęsaczu. Spotkanie prowadził ks. Bartłomiej Bugajak oraz Siostry Uczennice Krzyża.

Więcej…

 
Kto kocha, zachowuje przykazania

Przed Wami garść świadectw od dziewcząt, które uczestniczyły w I serii rekolekcji zimowych dla młodzieży. Dziewczęta spędziły swoje rekolekcje w dniach 15-18 stycznia w Młodzieżowym Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym w Trzęsaczu. Spotkanie prowadził ks. Daniel Sacik oraz Siostry Uczennice Krzyża.

Więcej…

 
Cudowne wspomnienia

Gdyby jeszcze dwa lata temu ktoś powiedział mi, że będę uczestniczyła w chrześcijańskim przedsięwzięciu – prawdopodobnie wyśmiałabym go. Los, a raczej Bóg, chciał jednak tę rzecz urzeczywistnić – co spowodowało, że pojawiłam się także i tu – na rekolekcjach w Trzęsaczu.

Więcej…

 
Przystanek: cisza

Dzień za dniem, jak zając ucieka. Stary jeszcze nie przeminął, a już nowy za rogiem się czai. Przez palce czas nam umyka. Żyjemy w ciągłym biegu, w ciągłym pośpiechu. Staliśmy się więźniami własnych kalendarzy, telefonów... Tysiące obowiązków i spraw dnia codziennego, które musimy załatwić. Biegniemy przez życie jak szaleni - dokąd? Po co? Gdzie? W ciągłym biegu, bez opiętania, od-do. Wskazówki zegarka śmieją się z nas. Nie mamy czasu dla siebie i innych. Brak czasu i zmęczenie – choroba dzisiejszego człowieka...

Więcej…

 
Świadectwa o Bożym Miłosierdziu - Kongres w Łagiewnikach

Albańczyk z Kosowa, Kobieta z Konga, anglikański pastor z Wielkiej Brytanii opowiadali o działaniu Bożego Miłosierdzia w kolejnym dniu światowego Kongresu, którego obrady toczą się w krakowskich Łagiewnikach.

Więcej…

 
Zawitajże Królowo w słońca blasku...

Zdecydowana większość z nas przyzna, że nie jest łatwo opisać nawet najzwyklejszy dzień z naszego życia. Liczne rozmowy, gesty, myśli, słowa, uczucia sprawiają, że każdy dzień jest tajemnicą relacji człowieka wobec Boga, człowieka wobec bliźniego i w końcu człowieka wobec samego siebie. Jakżeż można więc opisać sześć dni pielgrzymki, zwiększonego wysiłku fizycznego, psychicznego i – przede wszystkim – duchowego, w kilkunastu zdaniach? Czy w ogóle człowiek może opisać to w słowach?

Więcej…

 
Wreszcie mogę twardo stąpać po ziemi

Na rekolekcjach w Świnoujściu byłam po raz drugi. Chciałam kolejny raz przeżyć wspaniały czas z Bogiem. Temat tegorocznych rekolekcji „Jak być szczęśliwą?" na początku nie wydawał mi się trudny. Właściwie to pomyślałam, że odpowiedź jest oczywista. Byłam pewna, że każdy z nas jest szczęśliwy tylko czasami nie potrafi zauważyć tej radości. Z czasem jednak odkryłam, że w różny sposób można pojmować szczęście. To historia opowiedziana przez Siostrę Wiktorię w pełni mi to uświadomiła.

Więcej…

 
Być szczęśliwą...

Wakacje dla wielu młodych ludzi są często tym, czym dla niedźwiedzia sen zimowy, o ile jednak niedźwiedź zbudzi się na wiosnę wyspany i wypoczęty to człowiek potrzebuje w czasie wolnym nie tylko pokrzepić ciało, ale również znaleźć inspiracje i siły duchowe do podjęcia kolejnych zadań i obowiązków w swej młodzieńczości.

Więcej…

 
Nie było to zwykłe spotkanie - Dni Młodych Lipiany

Jednocześnie nie było to zwykłe spotkanie - tym, który nas na nie zaprosił był przecież sam Bóg. Zbliżał się weekend majowy. Na studiach trwało zamieszanie w związku z nadchodzącą wielkimi krokami sesją i rozpoczynającymi się już egzaminami w przedterminie. Jak to dobrze, że w lutym zapisałam się na Dni Młodych w Lipianach! - pomyślałam - gdyby nie to spędziłabym te kilka dni nad książkami albo przed komputerem pisząc jakąś pracę.

Więcej…

 
GÓRA TABOR - tam anioły spędzają swoje wakacje!

Pod koniec czerwca 2007 roku, w okresie wakacyjnym, już po raz piąty młode, odważne i bezinteresowne osoby ze Stowarzyszenia Przyjaciół Duszpasterstwa Akademickiego "Razem" w Szczecinie, organizują Spotkania Młodzieży "Góra Tabor" we Władysławowie-Chłapowie.

Więcej…

 
Refleksja z Dni Młodych Kamień Pomorski 2007

Witam, chciałabym podzielić się swoimi refleksjami, które zdobyłam dzięki wyjazdowi do Kamienia Pomorskiego. Nigdy w życiu nie brałam udziału w tak udanych rekolekcjach. Przed wyjazdem zastanawiałam się czy dobrze robie jadąc aż na trzy dni(!). Tłumaczyłam sobie, ze jak coś mi się nie spodoba to wrócę, choć by na stopa do Szczecina:). Byłam tam calutkie trzy dni, wiec musiało być rewelacyjnie;)  

Więcej…

 
Mikołajki

Któż z nas nie wierzył w Św. Mikołaja?! Sympatycznego dziadka z białą brodą, w czerwonym kubraczku. Nie zapominajmy, że on istniał naprawdę – był biskupem i naprawdę rozdawał prezenty. I ten sam św. Mikołaj przybył do naszej parafii, w swoje imieniny, by spotkać się z najmłodszymi parafianami – z dziećmi.

Więcej…

 
„A góry nade mną jak niebo, a niebo nade mną jak góry”

Mówi się, że z gór jest bliżej do nieba. Chmury na wyciągnięcie ręki, cisza, w której słychać jak cały świat śpiewa, jasne promienie słońca, które odbijają się od zaśnieżonych polan, wydeptane ścieżki, wiatr chłodny, ale przyjemnie otulający każdego wędrowca... „Tyle naraz świata ze wszystkich stron świata” - a wszystko za darmo od Boga, jak najpiękniejsza walentynka, nieustające wyznanie miłości...

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3  4   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 17341 | dodano: 2012-06-19 15:04:21

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook