Dziś: środa, 26 stycznia 2022
Imieniny: Paulina, Wanda, Tytus

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Spotkanie z o. Piotrem Kurkiewiczem
Dnia 7 września 2010 roku  w domu parafii p.w. Bożego Ciała w Szczecinie, odbyło się spotkanie liderów, moderatorów, animatorów i odpowiedzialnych za wspólnoty oraz ruchy naszej diecezji z ojcem Piotrem Kurkiewiczem, kapucynem, dyrektorem Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Św. Maryi z Nazaretu, Matki Kościoła.
Celem spotkania było zapoznanie się ze Szkołą oraz zaproszenie wspólnot do tworzenia tego dzieła na terenie naszej diecezji.

Czym jest Szkoła?
Szkoła zrodziła się w lipcu 1998 roku w Krasiłowie, na Ukrainie z weekendowych rekolekcji charyzmatycznych. Jako że uczestników przybywało, powstała potrzeba stworzenia stopni, a nastepnie Szkoły. Dzieło to odpowiedziało na potrzeby Kościoła Katolickiego na Ukrainie, w którym brakowało świeckich liderów i animatorów, mogących pomagać kapłanom w prowadzeniu działalności duszpasterskiej.
Gdzie jesteśmy?
Początkowo sesje Szkoły odbywały się w Krasiłowie, ale wraz z rosnącymi potrzebami otwierano kolejne filie na Ukrainie i w Polsce, a następnie w czeskiej Pradze, w Moskwie, w Mińsku na Białorusi. Obecnie formacja szkoły obejmuje także Austrię, Litwę, Stany Zjednoczone, Izrael.

Cel Szkoły:
Naszym zadaniem jest nie tylko przekazanie wiedzy, ale przede wszystkim prowadzenie uczestników do relacji z żywym Bogiem, a następnie do dojrzałości chrześcijańskiej. Szkoła ma umożliwić tworzenie więzi między uczestnikami i wspólnotami, zarówno w obrębie danego kraju, jak również między krajami, w których znajdują się filie Szkoły. Szkoła chce zatem nie tylko formować, ale stworzyć trwałe i silne środowisko liderów chrześcijańskich, którzy wywodząc się niekiedy z różnych ruchów i wspólnot, potrafiliby dzielić się osobistym doświadczeniem, modlić się za siebie nawzajem, współpracować.

Podsumowując:
- Szkoła to dzieło wielu różnych wspólnot chrześcijańskich,
- Szkoła wykorzystuje charyzmat danej wspólnoty w służbie poszukującym Boga, np. poprzez posługę ewangelizacji, modlitwę uwielbienia, modlitwę wstawienniczą, naukę życia wewnętrznego itp.
- Szkoła nie "zabiera" członków danej wspólnoty, ale przygotowuje ich do lepszej posługi w ich lokalnych grupach, ruchach; osoby nie mające wspólnot są zachęcane do znalezienia swojego miejsca w Kościele.
O nowych dziełach Szkoły: domach dla narkomanów i alkoholików, zakonie żeńskim, szkole misyjnej, wspólnocie życia opowie Wam bezpośrednio ojciec Piotr;)

Więcej na stronie: http://www.szkola-maryi.pl/

Zapraszamy! Ze względów organizacyjnych prosimy o wstępne potwierdzenie obecności na adres: nowawiosnakosciola@wp.pl
Wspólnota Nowa Wiosna Kościoła"


liczba odsłon: 1432 | dodano: 2010-08-26 19:02:21

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook