Dziś: poniedziałek, 22 lipca 2024
Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Spotkanie z młodzieżą uczestniczącą w programie przywracania do normalnego życia
Przed oddawaniem czci fałszywym bogom posiadania, zaborczej miłości i władzy przestrzegł Benedykt XVI w przemówieniu wygłoszonym w kościele uniwersytetu Notre-Dame w Sydney pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Spotkał się tam z młodzieżą, która uczestniczy w prowadzonym przez tamtejszą archidiecezję programie przywracania do normalnego życia osób dotkniętych narkomanią, alkoholizmem lub mających kryminalną przeszłość.

Przywołując przypowieść o synu marnotrawnym, Benedykt XVI zauważył, że życiowe doświadczenie wielu młodych, do których przemawia, było podobne do doświadczenia jej bohatera. Tak jak on dokonali wyborów, których teraz żałują, bo droga, która wydawała się na początku atrakcyjna, ostatecznie doprowadziła ich do nędzy i opuszczenia. Wybór nadużywania narkotyków i alkoholu lub działań kryminalnych może wydawać się wyjściem z trudnych sytuacji. – Jednak, jak wiecie, zamiast życia, przynosi śmierć – wskazał Ojciec Święty. Pochwalił swoich słuchaczy za odwagę zawrócenia z tej drogi i nazwał ich „ambasadorami nadziei dla innych, znajdujących się w podobnej sytuacji”.

Zapewnił, że ten, kto chce odbudować swoje życie jest najbardziej gotowy do słuchania Jezusa i stania się Jego uczniem. – Możecie być pewni, że tak jak ojciec z przypowieści o synu marnotrawnym, Jezus wita was z otwartymi ramionami. Ofiarowuje wam bezwarunkową miłość i tylko w tej przyjaźni z Nim, pełnej miłości, można znaleźć pełnię życia – podkreślił Benedykt XVI. – Wybierzcie życie! – wezwał na zakończenie młodzież zgromadzona na uniwersytecie Notre-Dame.

pb (KAI Sydney) / Sydney
 


liczba odsłon: 1409 | dodano: 2008-07-18 23:28:41

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook