Dziś: niedziela, 21 kwietnia 2024
Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Spotkać księdza Bosko
Nie mogę wyświetlić obrazka

Życiu księdzu Bosko towarzyszy wiele nieprawdopodobnych historii. Jakże często to właśnie one wychodzą na pierwszy plan i przedstawiają świętego niczym herosa. Ghiberti nie idzie tą drogą. Czytając jego biografię, poznajemy prawdziwego człowieka – z krwi i kości, chyba bardziej utrudzonego niż ciągle uśmiechniętego. Istotną zaletą książki jest szeroki kontekst historyczny, który pozwala lepiej zrozumieć ludzi oraz wydarzenia.

Życiu księdzu Bosko towarzyszy wiele nieprawdopodobnych historii. Jakże często to właśnie one wychodzą na pierwszy plan i przedstawiają świętego niczym herosa. Ghiberti nie idzie tą drogą. Czytając jego biografię, poznajemy prawdziwego człowieka – z krwi i kości, chyba bardziej utrudzonego niż ciągle uśmiechniętego. Istotną zaletą książki jest szeroki kontekst historyczny, który pozwala lepiej zrozumieć ludzi oraz wydarzenia. Czasy wtedy były naprawdę trudne: okres po Napoleonie, koncepcje zjednoczenia Italii, burzliwe dzieje Państwa Kościelnego, zmieniający się system edukacji, rozwój przemysłu, walka o przetrwanie najbiedniejszych warstw społecznych. W tym wszystkim uczestniczyli ludzie, jedni mniej, drudzy bardziej aktywnie. Swoisty sposób na pogodzenie wielu napięć i trudności znalazł także ksiądz Bosko.

Cenną częścią książki są cztery szkice, ukazujące Apostoła Młodych jako kapłana, wychowawcę, pisarza i publicystę, świętego, które są przekrojowym ujęciem świętego w kluczu tematycznym. Publikację zamyka List z Rzymu autorstwa św. Jana Bosko, bardzo ważny tekst, który pomaga poznać wrażliwość pedagogiczną jego autora, jak też i założenia systemu wychowawczego, który stosował w swoich dziełach.

W Spotkać księdza Bosko czytelnik otrzymuje niewątpliwie świeże spojrzenie na życie świętego. Dlatego po książkę powinni sięgnąć zarówno ci, którzy biografię księdza Bosko już znają, ci którzy znają jedynie pobieżnie, jak i ci, którym jest ona bardzo mało znana.
 

Informacje o książce:
Autor: Giuseppe Ghiberti
Tytuł: Spotkać księdza Bosko
Ilość stron: 168
Cena: 24,90
Książkę kupisz w księgarni internetowej Wydawnictwa Salezjańskiego.

 


liczba odsłon: 486 | dodano: 2020-05-05 18:51:58

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook