Dziś: piątek, 8 grudnia 2023
Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Setki młodych odwiedziły Targi Powołaniowe
Nie mogę wyświetlić obrazka

Setki młodych uczestników 26. Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie odwiedzają Targi Powołaniowe, odbywające się w parku Retiro w centrum miasta. Stanęło tam dziś prawie 70 stoisk różnych zgromadzeń, wspólnot i instytucji kościelnych. Młodzież może porozmawiać o życiowym powołaniu z kapłanami, siostrami zakonnymi i z osobami świeckimi. Dostępne są ulotki, książki, płyty CD i DVD. Cała impreza trwać będzie do soboty 20 sierpnia włącznie, czyli niemal do końca Dnia Młodzieży.

Targi odbywają się w jednym z największych i najstarszych parków miasta, w samym centrum Madrytu. Odwiedzający to miejsce mogą odpocząć w cieniu drzew, a przy okazji w jednej z alei odwiedzić wspomniane przedsięwzięcie. Grupy wędrują ze swoimi flagami narodowymi i emblematami charakterystycznymi dla różnych krajów i kontynentów. Targi Powołaniowe mają ułatwić młodym bezpośrednie poznanie różnych dróg w Kościele i zachęcić ich do szukania tego, czego Bóg oczekuje od każdego człowieka. Prawie 70 stoisk informacyjnych przygotowały wspólnoty zakonne, zgromadzenia i instytucje kościelne m.in. z Francji, Norwegii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Belgii, Gwatemali, Chile i Peru.

Niektóre wspólnoty cieszą się szczególną popularnością, jak stoisko augustianów, ale być może dlatego, że księża rozdają młodzieży lizaki. Przy każdym ze stoisk na młodych czekają osoby duchowne i świeccy, którzy chętnie udzielą wszelkich niezbędnych informacji, rozmawiają o życiowym powołaniu młodych. Każdy chętny może dostać ulotkę, książkę, płytę CD czy DVD. Przy niektórych stoiskach trwa modlitwa za młodzież uczestniczącą w ŚDM, przy innych śpiewane są pieśni. Niektóre zgromadzenia przygotowały na Targi Powołaniowe prawdziwe instalacje artystyczne. W pasażu poustawiane są maszyny do szycia czy rowery mające symbolizować zaangażowanie misyjne. Targi Powołaniowe po raz pierwszy pojawiły się podczas ŚDM w Toronto w lipcu 2002 r.

rl (KAI Madryt) / Madryt


liczba odsłon: 1209 | dodano: 2011-08-19 16:41:28

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook