Dziś: poniedziałek, 22 lipca 2024
Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

ŚDM w Madrycie będzie najliczniejsze?
W Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej zaprezentowano dziś program i cele najbliższego Światowego Dnia Młodzieży, który odbędzie się w sierpniu przyszłego roku w Madrycie.
Arcybiskup Madrytu kard. Antonio María Rouco Varela zaznaczył, że to spotkanie będzie miało na celu zbliżenie do Chrystusa i Kościoła całego społeczeństwa Hiszpanii. „Jeżeli uda nam się ukazać piękno wiary, to wielu młodych i mniej młodych odkryje po raz pierwszy lub na nowo dumę i niezasłużony przywilej bycia katolikami oraz odpowiedzialność za przekształcenie naszego świata w miejsce lepsze dla wszystkich” - wskazał hiszpański purpurat. Podkreślił też doskonałą współpracę przy organizacji ŚDM z władzami Hiszpanii. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich, kard. Stanisław Ryłko zwrócił uwagę na fakt, że Benedykt XVI kładzie nacisk na to, ażeby spotkanie młodych katolików z całego świata nie miało jedynie charakteru festynu, a integralną jego częścią są przygotowania.

Program madryckiego spotkania przybliżył główny koordynator ŚDM, biskup pomocniczy tamtejszej archidieceji, César Franco Martínez, wyrażając przypuszczenie, że będzie ono największe liczebne spośród tych, które odbywały się do tej pory w Europie. Z góry podziękował jego sponsorom, przypominając, że kto chciałby udzielić materialnego wsparcia organizatorom, może zapoznać się ze szczegółami na stronie internetowej www.muchasgracias.info


liczba odsłon: 1140 | dodano: 2010-10-07 15:43:25

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook