Dziś: wtorek, 18 czerwca 2019
Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

ŚDM – Panama 2019
Wesprzyj ideę Światowych Dni Młodzieży 2015 w Krakowie

Czy Kraków będzie gospodarzem Światowych Dni Młodzieży w 2015 r.? Zakon Rycerzy Jana Pawła II uruchomił specjalną stronę internetową www.krakow2015.org.pl, na której można poprzeć tę ideę (zakładka „poprzyj nas"). Do tej pory pomysł poparło blisko 1000 osób. Wydarzenie, które gromadzi młodzież z całego świata dostarczyło by głębokich przeżyć duchowych, a także wpłynęło na rozwój turystyki religijnej w Krakowie. Pod Wawelem jest ok.160 miejsc i przedmiotów kultu religijnego, wiele miejsc związanych z bł. Janem Pawłem II i ponad 20 kościołów z grobami.

Więcej…

 
Festiwal Halleluya przygotowaniem do ŚDM

Archidiecezja Rio de Janeiro wraz ze Wspólnotą Shalom w dniach 26 – 27 listopada zgromadziła tysiące młodzieży na Festiwalu Halleluya. Odbywał się on pod hasłem „Uwolnij swój głos" i był jednym z jednym z etapów przygotowań do Światowego Dnia Młodzieży, który odbędzie się w Rio de Janeiro w 2013 roku.

Więcej…

 
ŚDM w Czasie Wzrastania

30 września audycja "Czas Wzrastania" w Radio Maryja poświęcona została przeżytym XXVI Światowym Dniom Młodzieży w Madrycie. Zapraszamy do odsłuchania audycji z refleksjami młodych na temat minionych ŚDM. Kliknij TUTAJ.

 
Benedykt XVI podsumowuje XXVI ŚDM i ogłasza hasła na rok 2012 i 2013

Ojciec Święty Benedykt XVI podczas audiencji środowej w Castel Gandolfo podsumował swój pobyt w Madrycie podczas obchodów XXVI ŚDM. Jednocześnie ogłosił hasła dwóch najbliższych spotkań młodzieży w roku 2012 - „Radujcie się zawsze w Panu!" (Flp 4, 4) oraz w roku 2013 - „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody!" (por. Mt 28,19).

Więcej…

 
Kolejny Światowy Dzień Młodzieży w Krakowie?

Kard. Stanisław Dziwisz rozpoczął starania o to, by kolejny Światowy Dzień Młodzieży odbył się w Krakowie. Wstępnie rozmawiał już na ten temat z watykańskim sekretarzem stanu kard. Tarcisio Bertone.

Więcej…

 
Dziecko ocalone z aborcji w przededniu ŚDM

Dzięki obecności i modlitewnemu czuwaniu młodych obrońców życia z organizacji Live Action z USA oraz Youth Defence z Irlandii przed jedną z klinik aborcyjnych w Madrycie udało się ocalić nienarodzone dziecko. Do zdarzenia, opisanego szczegółowo przez obrończynię życia z USA, doszło w minionym tygodniu podczas trwającego w stolicy Hiszpanii XXVI Światowego Dnia Młodzieży.

Więcej…

 
Młodzi Polacy o Światowym Dniu Młodzieży

Papieskie przesłanie, by młodzi Polacy pomagali Europie odnaleźć jej chrześcijańskie korzenie, na długo pozostanie w pamięci polskich wolontariuszy uczestniczących w 26. Światowym Dniu Młodzieży w Madrycie. W trakcie spotkania i po powrocie do kraju opowiedzieli KAI o swoich wrażeniach z pobytu w stolicy Hiszpanii.

Więcej…

 
Papież podsumował Dni Młodzieży w Madrycie

Zakończone 21 sierpnia w Madrycie 26. Światowe Dni Młodzieży i kilkudniowy pobyt papieża w stolicy Hiszpanii były tematem jego katechezy podczas audiencji ogólnej 24 bm. w Castel Gandolfo. Na zakończenie środowego spotkania z pielgrzymami z całego świata w swej letniej rezydencji w Castel Gandolfo Benedykt XVI zapowiedział, że 28. taki dzień, w Rio de Janeiro za dwa lata, będzie przebiegał pod hasłem „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody".

Więcej…

 
W ŚDM wzięło udział 2 mln osób ze 193 krajów świata

W 26. Światowym Dniu Młodzieży w Madrycie wzięło udział ok. 2 mln młodych ludzi ze 193 krajów świata – informuje „Rome Reports", telewizyjna agencja informacyjna w Rzymie, powołując się na dane komitetu organizacyjnego spotkania. Najwięcej uczestników przybyło z Włoch, Hiszpanii i Francji. Polskę reprezentowało oficjalnie 12 tys., ale liczba ta była większa o kilka tysięcy osób, które przybyły w grupach niezarejestrowanych lub indywidualnie.

Więcej…

 
Benedykt XVI podziękował wolontariuszom ŚDM

Na zakończenie swojej wizyty w Hiszpanii Benedykt XVI spotkał się z grupą ok. 12 tys. wolontariuszy 26. Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie. W krótkim przemówieniu, skierowanym do nich na terenie Nowych Targów w Madrycie (IFEMA), papież zaapelował o odpowiedzenie miłością na miłość Chrystusa i wierne służenie Bogu. Podziękował również wolontariuszom za podjęte wyrzeczenia, ufając, że doświadczenie to pozwoliło im na ubogacenie swego życia wiary.

Więcej…

 
ŚDM w fotogaleriach

Zobacz co działo się w Madrycie podczas 26. Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w dniach 16-21 sierpnia 2011 r. Fotorelacje dzień po dniu znajdziesz w dziale Fotogalerie. Wszystko to na 163 fotkach prosto z Madrytu! ŚDM - wtorek 16 sierpnia 2011ŚDM - środa 17 sierpnia 2011ŚDM - czwartek 18 sierpnia 2011ŚDM - piątek 19 sierpnia 2011ŚDM - sobota 20 sierpnia 2011ŚDM - niedziela 21 sierpnia 2011 Ciągle mało? zapraszamy również do obejrzenia oficjalnego profilu ŚDM Madrytu na Flickr.com.

 
Kolejny ŚDM w Rio de Janeiro

Miejscem 28. Światowego Dnia Młodzieży w 2013 r., będzie Rio de Janeiro – ogłosił Benedykt XVI podczas modlitwy Anioł Pański na lotnisku Cuatro Vientos w Madrycie. Zobacz video z ogłoszenia kolejnego miejsca ŚDM.

Więcej…

 
Benedykt XVI spowiadał uczestników ŚDM

Benedykt XVI wyspowiadał czworo młodych uczestników Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie. Zostali oni wybrani spośród wolontariuszy posługujących w czasie tego spotkania. Papież spowiadał w tzw. strefie pojednania, czyli miejscu w parku Retiro, gdzie od wtorku młodzi pielgrzymi mogli przystępować do sakramentu pokuty i pojednania.

Więcej…

 
Pieszo na czuwanie z papieżem

Już kilka godzin przed czuwaniem z Benedyktem XVI na lotnisku wojskowym Cuatro Vientos w Madrycie setki młodych szły na to spotkanie, które zakończy jutro Msza św. Komunikacja miejska została praktycznie sparaliżowana przez pielgrzymów. Władze ogłosiły pomarańczowy alarm ze względu na panujące w mieście wysokie temperatury.

Więcej…

 
Msza św. dla polskich grup

Ponad pół tysiąca polskich pielgrzymów, którzy uczestniczą w 26. ŚDM, zgromadziło się w dzisiejsze przedpołudnie na dziedzińcu przed Polską Kwaterą ŚDM w madryckiej dzielnicy Vicalvaro na Mszy św. Koncelebrowało ją 7 biskupów oraz ponad 80 kapłanów z Polski pod przewodnictwem bp Henryka Tomasika. Eucharystia była sprawowana jako dziękczynienie za dar beatyfikacji Jana Pawła II. Stanowiła również formę posłania młodzieży w pielgrzymkę na lotnisko Cuatro Vientos, gdzie wieczorem odbyło się czuwanie z papieżem.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 62261 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

W Rytmie Serca - warsztaty i koncert uwielbienia

W dniach od 31 maja do 2 czerwca 2019 r....

Przesłanie pokoju - Betlejem w Polsce 2018/2019

Zakończyła się kolejna, trzecia edycja n...

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

blog ichtis

Facebook
Warning: mysql_close() expects parameter 1 to be resource, string given in /home/specit2/domains/ichtis.info/public_html/index.php on line 1060