Dziś: piątek, 18 stycznia 2019
Imieniny: Piotr, Małgorzata

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

ŚDM – Panama 2019
Festiwal Halleluya przygotowaniem do ŚDM

Archidiecezja Rio de Janeiro wraz ze Wspólnotą Shalom w dniach 26 – 27 listopada zgromadziła tysiące młodzieży na Festiwalu Halleluya. Odbywał się on pod hasłem „Uwolnij swój głos" i był jednym z jednym z etapów przygotowań do Światowego Dnia Młodzieży, który odbędzie się w Rio de Janeiro w 2013 roku.

Więcej…

 
ŚDM w Czasie Wzrastania

30 września audycja "Czas Wzrastania" w Radio Maryja poświęcona została przeżytym XXVI Światowym Dniom Młodzieży w Madrycie. Zapraszamy do odsłuchania audycji z refleksjami młodych na temat minionych ŚDM. Kliknij TUTAJ.

 
Benedykt XVI podsumowuje XXVI ŚDM i ogłasza hasła na rok 2012 i 2013

Ojciec Święty Benedykt XVI podczas audiencji środowej w Castel Gandolfo podsumował swój pobyt w Madrycie podczas obchodów XXVI ŚDM. Jednocześnie ogłosił hasła dwóch najbliższych spotkań młodzieży w roku 2012 - „Radujcie się zawsze w Panu!" (Flp 4, 4) oraz w roku 2013 - „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody!" (por. Mt 28,19).

Więcej…

 
Kolejny Światowy Dzień Młodzieży w Krakowie?

Kard. Stanisław Dziwisz rozpoczął starania o to, by kolejny Światowy Dzień Młodzieży odbył się w Krakowie. Wstępnie rozmawiał już na ten temat z watykańskim sekretarzem stanu kard. Tarcisio Bertone.

Więcej…

 
Dziecko ocalone z aborcji w przededniu ŚDM

Dzięki obecności i modlitewnemu czuwaniu młodych obrońców życia z organizacji Live Action z USA oraz Youth Defence z Irlandii przed jedną z klinik aborcyjnych w Madrycie udało się ocalić nienarodzone dziecko. Do zdarzenia, opisanego szczegółowo przez obrończynię życia z USA, doszło w minionym tygodniu podczas trwającego w stolicy Hiszpanii XXVI Światowego Dnia Młodzieży.

Więcej…

 
Młodzi Polacy o Światowym Dniu Młodzieży

Papieskie przesłanie, by młodzi Polacy pomagali Europie odnaleźć jej chrześcijańskie korzenie, na długo pozostanie w pamięci polskich wolontariuszy uczestniczących w 26. Światowym Dniu Młodzieży w Madrycie. W trakcie spotkania i po powrocie do kraju opowiedzieli KAI o swoich wrażeniach z pobytu w stolicy Hiszpanii.

Więcej…

 
Papież podsumował Dni Młodzieży w Madrycie

Zakończone 21 sierpnia w Madrycie 26. Światowe Dni Młodzieży i kilkudniowy pobyt papieża w stolicy Hiszpanii były tematem jego katechezy podczas audiencji ogólnej 24 bm. w Castel Gandolfo. Na zakończenie środowego spotkania z pielgrzymami z całego świata w swej letniej rezydencji w Castel Gandolfo Benedykt XVI zapowiedział, że 28. taki dzień, w Rio de Janeiro za dwa lata, będzie przebiegał pod hasłem „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody".

Więcej…

 
W ŚDM wzięło udział 2 mln osób ze 193 krajów świata

W 26. Światowym Dniu Młodzieży w Madrycie wzięło udział ok. 2 mln młodych ludzi ze 193 krajów świata – informuje „Rome Reports", telewizyjna agencja informacyjna w Rzymie, powołując się na dane komitetu organizacyjnego spotkania. Najwięcej uczestników przybyło z Włoch, Hiszpanii i Francji. Polskę reprezentowało oficjalnie 12 tys., ale liczba ta była większa o kilka tysięcy osób, które przybyły w grupach niezarejestrowanych lub indywidualnie.

Więcej…

 
Benedykt XVI podziękował wolontariuszom ŚDM

Na zakończenie swojej wizyty w Hiszpanii Benedykt XVI spotkał się z grupą ok. 12 tys. wolontariuszy 26. Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie. W krótkim przemówieniu, skierowanym do nich na terenie Nowych Targów w Madrycie (IFEMA), papież zaapelował o odpowiedzenie miłością na miłość Chrystusa i wierne służenie Bogu. Podziękował również wolontariuszom za podjęte wyrzeczenia, ufając, że doświadczenie to pozwoliło im na ubogacenie swego życia wiary.

Więcej…

 
ŚDM w fotogaleriach

Zobacz co działo się w Madrycie podczas 26. Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w dniach 16-21 sierpnia 2011 r. Fotorelacje dzień po dniu znajdziesz w dziale Fotogalerie. Wszystko to na 163 fotkach prosto z Madrytu! ŚDM - wtorek 16 sierpnia 2011ŚDM - środa 17 sierpnia 2011ŚDM - czwartek 18 sierpnia 2011ŚDM - piątek 19 sierpnia 2011ŚDM - sobota 20 sierpnia 2011ŚDM - niedziela 21 sierpnia 2011 Ciągle mało? zapraszamy również do obejrzenia oficjalnego profilu ŚDM Madrytu na Flickr.com.

 
Kolejny ŚDM w Rio de Janeiro

Miejscem 28. Światowego Dnia Młodzieży w 2013 r., będzie Rio de Janeiro – ogłosił Benedykt XVI podczas modlitwy Anioł Pański na lotnisku Cuatro Vientos w Madrycie. Zobacz video z ogłoszenia kolejnego miejsca ŚDM.

Więcej…

 
Benedykt XVI spowiadał uczestników ŚDM

Benedykt XVI wyspowiadał czworo młodych uczestników Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie. Zostali oni wybrani spośród wolontariuszy posługujących w czasie tego spotkania. Papież spowiadał w tzw. strefie pojednania, czyli miejscu w parku Retiro, gdzie od wtorku młodzi pielgrzymi mogli przystępować do sakramentu pokuty i pojednania.

Więcej…

 
Pieszo na czuwanie z papieżem

Już kilka godzin przed czuwaniem z Benedyktem XVI na lotnisku wojskowym Cuatro Vientos w Madrycie setki młodych szły na to spotkanie, które zakończy jutro Msza św. Komunikacja miejska została praktycznie sparaliżowana przez pielgrzymów. Władze ogłosiły pomarańczowy alarm ze względu na panujące w mieście wysokie temperatury.

Więcej…

 
Msza św. dla polskich grup

Ponad pół tysiąca polskich pielgrzymów, którzy uczestniczą w 26. ŚDM, zgromadziło się w dzisiejsze przedpołudnie na dziedzińcu przed Polską Kwaterą ŚDM w madryckiej dzielnicy Vicalvaro na Mszy św. Koncelebrowało ją 7 biskupów oraz ponad 80 kapłanów z Polski pod przewodnictwem bp Henryka Tomasika. Eucharystia była sprawowana jako dziękczynienie za dar beatyfikacji Jana Pawła II. Stanowiła również formę posłania młodzieży w pielgrzymkę na lotnisko Cuatro Vientos, gdzie wieczorem odbyło się czuwanie z papieżem.

Więcej…

 
Benedykt XVI do młodych: dziękuję za waszą radość

Do życia w przyjaźni z Bogiem wezwał Benedykt XVI uczestników 26. Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie. – Nie lękajcie się świata ani przyszłości, ani swej słabości. Pan pozwolił wam żyć w tej chwili dziejowej, aby dzięki waszej wierze nadal rozbrzmiewało Jego Imię na całej ziemi – napisał papież w przemówieniu, które miał wygłosić podczas czuwania modlitewnego w bazie lotniczej Cuatro Vientos (Czterech Wiatrów). Przerwał je jednak silny wiatr i deszcz.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 59815 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony


Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 15 on MySQL result index 70 in /includes/footer.inc.php on line 421

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

Betlejem w Szczecinie 2019

...

Finał konkursu pt. "Polskie drogi do niepodległości 1914-1923"

7 listopada br., w auli Wydziału Teologi...

blog ichtis

Facebook

Warning: mysql_close(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /index.php on line 1060