Dziś: wtorek, 18 czerwca 2019
Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

ŚDM – Panama 2019
Młodzież z Gniezna apeluje do TVP o transmisje ze ŚDM

Młodzież ze Stowarzyszenia Młodzieży „Wiosło” z archidiecezji gnieźnieńskiej apeluje do Telewizji Polskiej o przeprowadzenie w ogólnopolskim paśmie transmisji ze Światowych Dni Młodzieży. „Telewizja publiczna zobowiązana jest do respektowania chrześcijańskiego systemu wartości, nie może pomijać w swoich transmisjach wydarzeń, które dla kształtowania tego systemu wśród młodego pokolenia są bardzo istotne” – piszą młodzi katolicy z Gniezna

Więcej…

 
Europejskie Forum Młodych - Rio in Częstochowa

„Rio in Częstochowa”, pod takim hasłem Wspólnota Emmanuel we współpracy z Archidiecezją Częstochowską organizuje spotkanie w dniach 23-28 lipca, dla tych którzy chcieliby pojechać na Światowe Dni Młodzieży do Brazylii, a z różnych przyczyn, ale głównie ze względu na koszty, nie mogą.

Więcej…

 
Papież Franciszek ma już koszulkę ŚDM w Rio de Janeiro

Papież Franciszek otrzymał już T-shirt uczestnika Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro. Przedstawiciel komisji ds. młodzieży Krajowej Konferencji Biskupów Brazylii ks. Carlos Sávio Ribeiro wręczył mu też czasopismo przedstawiające pracę Kościoła katolickiego w tym kraju z młodzieżą. - Chcę uczestniczyć we wszystkim - zapewnił kapłana papież Franciszek. Pobłogosławił go i dodał: - Zobaczymy się w Brazylii!

Więcej…

 
Papież Franciszek na ŚDM w Rio de Janeiro!

„Z radością spoglądam ku lipcowi tego roku, ku Rio de Janeiro! Umawiam się z wami w tym wielkim brazylijskim mieście!” – w ten sposób Papież zwrócił się do wiernych za pomocą Twittera, chwilę po zakończeniu Mszy w Niedzielę Palmową na placu św. Piotra.

Więcej…

 
Ok. 800 Polaków wybiera się na ŚDM do Brazylii

Około 800 młodych Polaków już zgłosiło swoją chęć wyjazdu na XXVIII Światowy Dzień Młodzieży w Rio de Janeiro w lipcu przyszłego roku – poinformował dziś biskupów uczestniczących w 359. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie bp Henryk Tomasik. Na razie najpoważniejszym problemem organizatorów jest znalezienie najtańszych biletów na samolot. Przygotowania logistyczne i duchowe koordynuje w Polsce Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży.

Więcej…

 
Prośba z Rio de Janeiro do polskich artystów

Paloma Llado, sekretarz departamentu kultury Komitetu Brazylijskiego, wystosowała apel do polskich artystów o ubogacenie swoją obecnością i działalnością artystyczną 28. ŚDM w Rio de Janeiro. W piśmie przesłanym do polskiego Biura ŚDM napisała:

Więcej…

 
Ważne informacje i aktualności dla grup wyjeżdżających do Rio de Janeiro

Po powrocie z Rio de Janeiro polski komitet Światowych Dni Młodzieży przekazał ważne informacje i aktualności, które polecamy Waszej uważnej lekturze, a szczególnie opiekunum wszystkich grup wyjeżdżających na ŚDM do Rio de Janeiro.

Więcej…

 
Orędzie Benedykta XVI do młodych

Do odważnego proponowania swym rówieśnikom spotkania z Chrystusem i bycia misjonarzami nowej ewangelizacji wezwał Ojciec Święty młodych całego świata. Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej opublikowało papieskie orędzie z okazji przyszłorocznego Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro. Odbędzie się on w dniach od 23-28 lipca 2013 r. pod hasłem „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody” (Mt 28,19).

Więcej…

 
Kursy językowe "w Sercu"

Duszpasterstwo Akademickie ODA przy Sanktuarium NSPJ w Szczecinie organizuje zajęcia z języka portugalskiego, które przygotowują do wolontariatu podczas Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro. Kontynuowany jest także kurs języka hiszpańskiego.

Więcej…

 
Hymn 28. ŚDM - Rio 2013

Od 14 września br. znamy już oficjalny hymn 28. ŚDM w Rio de Janeiro "Nadzieja poranka". Autorem hymnu jest ks. José Cândido z parafii św. Sebastiana w Belo Horizonte, znany w Brazylii kompozytor utworów i pieśni liturgicznych.

Więcej…

 
Ruszyły zapisy na ŚDM w Rio de Janeiro

Młodzi katolicy z całego świata mogą już zapisywać się na Światowy Dzień Młodzieży 2013 w Rio de Janeiro. Rejestracji na to największe wydarzenie kościelne nadchodzącego roku, które odbędzie się w dniach 23-28 lipca 2013 r., można dokonać na stronie internetowej pod adresem www.rio2013.com. Organizatorzy spodziewają się milionów gości.

Więcej…

 
Wkrótce prezentacja hymnu Światowych Dni Młodzieży w Rio

W uroczystość Znalezienia Krzyża Świętego 14 września w Rio de Janeiro zostanie wykonany po raz pierwszy publicznie oficjalny hymn Światowych Dni Młodzieży, które w lipcu przyszłego roku odbędą się w tym brazylijskim mieście. Hymn zostanie wykonany podczas Mszy św., której będzie przewodniczył nuncjusz apostolski w Brazylii abp Giovanni d’Aniello.

Więcej…

 
Kurytyba głównym miejscem pobytu Polaków na ŚDM w Rio

Kurytyba ma być głównym miejscem pobytu Polaków podczas Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro – poinformował biskup Henryk Tomasik, który w dniach od 18-31 lipca przebywał w Brazylii, uczestnicząc w przygotowaniach do przyszłorocznego spotkania. Ordynariusz radomski, który jest odpowiedzialny w Konferencji Episkopatu Polski za duszpasterstwo młodzieży, poinformował, że dojdzie także do spotkania brazylijskiej Polonii w uczestnikami ŚDM z Polski.

Więcej…

 
ŚDM w Rio de Janeiro - 23-28 lipca 2013

Papieska Rada ds. Świeckich potwierdziła datę obchodów Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro. Odbędą się one w terminie wcześniej przewidywanym, w dniach od 23 do 28 lipca 2013 roku. Wiadomość podał na Twitterze metropolita Rio de Janeiro, abp Orani João Tempesta.

Więcej…

 
Nowe technologie w służbie ŚDM 2013

Organizatorzy Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro w 2013 r. poinformowali, że jest już dostępna aplikacja „Krocz za Krzyżem" (Siga a Cruz), oficjalne narzędzie ŚDM, które umożliwia za pomocą telefonu komórkowego lub tabletu śledzić krok po kroku pielgrzymkę symboli Światowych Dni Młodzieży: krzyża i ikony Matki Bożej przez brazylijskie diecezje.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 62253 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

W Rytmie Serca - warsztaty i koncert uwielbienia

W dniach od 31 maja do 2 czerwca 2019 r....

Przesłanie pokoju - Betlejem w Polsce 2018/2019

Zakończyła się kolejna, trzecia edycja n...

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

blog ichtis

Facebook
Warning: mysql_close() expects parameter 1 to be resource, string given in /home/specit2/domains/ichtis.info/public_html/index.php on line 1060