Dziś: piątek, 18 stycznia 2019
Imieniny: Piotr, Małgorzata

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

ŚDM – Panama 2019
Europejskie Forum Młodych - Rio in Częstochowa

„Rio in Częstochowa”, pod takim hasłem Wspólnota Emmanuel we współpracy z Archidiecezją Częstochowską organizuje spotkanie w dniach 23-28 lipca, dla tych którzy chcieliby pojechać na Światowe Dni Młodzieży do Brazylii, a z różnych przyczyn, ale głównie ze względu na koszty, nie mogą.

Więcej…

 
Papież Franciszek ma już koszulkę ŚDM w Rio de Janeiro

Papież Franciszek otrzymał już T-shirt uczestnika Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro. Przedstawiciel komisji ds. młodzieży Krajowej Konferencji Biskupów Brazylii ks. Carlos Sávio Ribeiro wręczył mu też czasopismo przedstawiające pracę Kościoła katolickiego w tym kraju z młodzieżą. - Chcę uczestniczyć we wszystkim - zapewnił kapłana papież Franciszek. Pobłogosławił go i dodał: - Zobaczymy się w Brazylii!

Więcej…

 
Papież Franciszek na ŚDM w Rio de Janeiro!

„Z radością spoglądam ku lipcowi tego roku, ku Rio de Janeiro! Umawiam się z wami w tym wielkim brazylijskim mieście!” – w ten sposób Papież zwrócił się do wiernych za pomocą Twittera, chwilę po zakończeniu Mszy w Niedzielę Palmową na placu św. Piotra.

Więcej…

 
Ok. 800 Polaków wybiera się na ŚDM do Brazylii

Około 800 młodych Polaków już zgłosiło swoją chęć wyjazdu na XXVIII Światowy Dzień Młodzieży w Rio de Janeiro w lipcu przyszłego roku – poinformował dziś biskupów uczestniczących w 359. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie bp Henryk Tomasik. Na razie najpoważniejszym problemem organizatorów jest znalezienie najtańszych biletów na samolot. Przygotowania logistyczne i duchowe koordynuje w Polsce Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży.

Więcej…

 
Prośba z Rio de Janeiro do polskich artystów

Paloma Llado, sekretarz departamentu kultury Komitetu Brazylijskiego, wystosowała apel do polskich artystów o ubogacenie swoją obecnością i działalnością artystyczną 28. ŚDM w Rio de Janeiro. W piśmie przesłanym do polskiego Biura ŚDM napisała:

Więcej…

 
Ważne informacje i aktualności dla grup wyjeżdżających do Rio de Janeiro

Po powrocie z Rio de Janeiro polski komitet Światowych Dni Młodzieży przekazał ważne informacje i aktualności, które polecamy Waszej uważnej lekturze, a szczególnie opiekunum wszystkich grup wyjeżdżających na ŚDM do Rio de Janeiro.

Więcej…

 
Orędzie Benedykta XVI do młodych

Do odważnego proponowania swym rówieśnikom spotkania z Chrystusem i bycia misjonarzami nowej ewangelizacji wezwał Ojciec Święty młodych całego świata. Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej opublikowało papieskie orędzie z okazji przyszłorocznego Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro. Odbędzie się on w dniach od 23-28 lipca 2013 r. pod hasłem „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody” (Mt 28,19).

Więcej…

 
Kursy językowe "w Sercu"

Duszpasterstwo Akademickie ODA przy Sanktuarium NSPJ w Szczecinie organizuje zajęcia z języka portugalskiego, które przygotowują do wolontariatu podczas Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro. Kontynuowany jest także kurs języka hiszpańskiego.

Więcej…

 
Hymn 28. ŚDM - Rio 2013

Od 14 września br. znamy już oficjalny hymn 28. ŚDM w Rio de Janeiro "Nadzieja poranka". Autorem hymnu jest ks. José Cândido z parafii św. Sebastiana w Belo Horizonte, znany w Brazylii kompozytor utworów i pieśni liturgicznych.

Więcej…

 
Ruszyły zapisy na ŚDM w Rio de Janeiro

Młodzi katolicy z całego świata mogą już zapisywać się na Światowy Dzień Młodzieży 2013 w Rio de Janeiro. Rejestracji na to największe wydarzenie kościelne nadchodzącego roku, które odbędzie się w dniach 23-28 lipca 2013 r., można dokonać na stronie internetowej pod adresem www.rio2013.com. Organizatorzy spodziewają się milionów gości.

Więcej…

 
Wkrótce prezentacja hymnu Światowych Dni Młodzieży w Rio

W uroczystość Znalezienia Krzyża Świętego 14 września w Rio de Janeiro zostanie wykonany po raz pierwszy publicznie oficjalny hymn Światowych Dni Młodzieży, które w lipcu przyszłego roku odbędą się w tym brazylijskim mieście. Hymn zostanie wykonany podczas Mszy św., której będzie przewodniczył nuncjusz apostolski w Brazylii abp Giovanni d’Aniello.

Więcej…

 
Kurytyba głównym miejscem pobytu Polaków na ŚDM w Rio

Kurytyba ma być głównym miejscem pobytu Polaków podczas Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro – poinformował biskup Henryk Tomasik, który w dniach od 18-31 lipca przebywał w Brazylii, uczestnicząc w przygotowaniach do przyszłorocznego spotkania. Ordynariusz radomski, który jest odpowiedzialny w Konferencji Episkopatu Polski za duszpasterstwo młodzieży, poinformował, że dojdzie także do spotkania brazylijskiej Polonii w uczestnikami ŚDM z Polski.

Więcej…

 
ŚDM w Rio de Janeiro - 23-28 lipca 2013

Papieska Rada ds. Świeckich potwierdziła datę obchodów Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro. Odbędą się one w terminie wcześniej przewidywanym, w dniach od 23 do 28 lipca 2013 roku. Wiadomość podał na Twitterze metropolita Rio de Janeiro, abp Orani João Tempesta.

Więcej…

 
Nowe technologie w służbie ŚDM 2013

Organizatorzy Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro w 2013 r. poinformowali, że jest już dostępna aplikacja „Krocz za Krzyżem" (Siga a Cruz), oficjalne narzędzie ŚDM, które umożliwia za pomocą telefonu komórkowego lub tabletu śledzić krok po kroku pielgrzymkę symboli Światowych Dni Młodzieży: krzyża i ikony Matki Bożej przez brazylijskie diecezje.

Więcej…

 
Wesprzyj ideę Światowych Dni Młodzieży 2015 w Krakowie

Czy Kraków będzie gospodarzem Światowych Dni Młodzieży w 2015 r.? Zakon Rycerzy Jana Pawła II uruchomił specjalną stronę internetową www.krakow2015.org.pl, na której można poprzeć tę ideę (zakładka „poprzyj nas"). Do tej pory pomysł poparło blisko 1000 osób. Wydarzenie, które gromadzi młodzież z całego świata dostarczyło by głębokich przeżyć duchowych, a także wpłynęło na rozwój turystyki religijnej w Krakowie. Pod Wawelem jest ok.160 miejsc i przedmiotów kultu religijnego, wiele miejsc związanych z bł. Janem Pawłem II i ponad 20 kościołów z grobami.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 59804 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony


Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 15 on MySQL result index 60 in /includes/footer.inc.php on line 421

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

Betlejem w Szczecinie 2019

...

Finał konkursu pt. "Polskie drogi do niepodległości 1914-1923"

7 listopada br., w auli Wydziału Teologi...

blog ichtis

Facebook

Warning: mysql_close(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /index.php on line 1060