Dziś: wtorek, 18 czerwca 2019
Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

ŚDM – Panama 2019
ŚDM w Rio de Janeiro w TVP

Telewizja Polska będzie transmitowała najważniejsze wydarzenia 28. Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro. Z udziałem papieża Franciszka odbędzie się on w dniach 22-29 lipca i obejmie oprócz Rio de Janeiro, także narodowe sanktuarium maryjne w Aparecidzie.

Więcej…

 
18 patronów i orędowników ŚDM

18 świętych i błogosławionych znalazło się w gronie patronów i orędowników Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro. Jego obchody odbędą się w dniach 23-28 lipca. Wybór postaci zaakceptował jeszcze papież Benedykt XVI. ŚDM będzie miał pięcioro patronów. Zostali nimi: Matka Boża z Aparecidy – „patronka Kościoła i rodzin”, św. Sebastian – „żołnierz i męczennik za wiarę”, a zarazem patron Rio de Janeiro, św. Antoni de Santana Galvão – pierwszy brazylijski święty, „świadek pokoju i miłości”, św. Teresa z Lisieux – „patronka misji” oraz bł. Jan Paweł II – „przyjaciel ludzi młodych”.

Więcej…

 
29 czerwca: startujemy do Rio ... z Przystani w Pelplinie

29 czerwca – to dzień, w którym do Brazylii na spotkanie z Papieżem ruszają pierwsi polscy uczestnicy. I choć fala kulminacyjna wylotów przypadnie na okres między 8 a 15 lipca, to nie da się ukryć, że do Rio coraz bliżej!

Więcej…

 
Transmisje na żywo z Rio

Najbliższe ŚDM w Rio de Janeiro będą relacjonowane i transmitowane na żywo przez TV Trwam, telewizję publiczną TVP oraz przez Internet.

Więcej…

 
Trwają zapisy na „Rio w Krakowie”

Trwają przygotowania do spotkania organizowanego pod hasłem „Rio w Krakowie”. Młodzież zgromadzona w sanktuarium Bożego Miłosierdzia będzie mogła duchowo połączyć się z papieżem Franciszkiem i młodzieżą uczestniczącą w Światowych Dniach Młodzieży w Rio de Janeiro. Zapisy trwają do 10 lipca. Wydarzenie jest organizowane głównie z myślą o tych, którzy ze względu na wysokie koszty nie mogą wyjechać do Brazylii.

Więcej…

 
Polska mocnym kandydatem na kolejne ŚDM

Nasze zaproszenie leży bardzo wysoko na półce u papieża Franciszka – mówi ks. Grzegorz Suchodolski, odpowiadając na pytanie o szanse Polski jako organizatora kolejnych Światowych Dni Młodzieży. Koordynator Krajowego Biura ŚDM podkreśla jednak, że na oficjalne ogłoszenie decyzji Ojca Świętego musimy poczekać do niedzieli 28 lipca.

Więcej…

 
Samotny pielgrzym zmierza na ŚDM

Dzień po wyborze kard. Bergoglio na Stolicę Piotrową z Trairi w północno-wschodniej Brazylii wyruszył niezwykły pielgrzym. Rozpoczął wędrówkę w stronę Rio de Janeiro na Światowy Dzień Młodzieży.

Więcej…

 
W ŚDM w Rio de Janeiro weźmie udział 1953 osób z Polski

Jednym z tematów 362. zebrania plenarnego KEP były ostatnie przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się od 22 do 28 lipca w Brazylii. Z Polski uczestniczyć będą 1953 osoby, jadące w ponad 100 grupach. 165 osoby pracować będzie jako wolontariusze.

Więcej…

 
Katechezy dla Polaków w 5 kościołach

Znane są już miejsca katechez dla Polaków uczestniczących w obchodach Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro w dniach 23-28 lipca. - Wokół tych miejsc każda grupa zostanie zakwaterowana; tam również ci, którzy wykupili pakiety z wyżywieniem będą spożywali śniadania - poinformowało Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM.

Więcej…

 
Rio in Częstochowa! - Europejskie Forum Młodych 2013

Europejskie Forum Młodych 2013 "Rio in Częstochowa!" odbędzie się w dniach 23–28 lipca, równolegle ze Światowymi Dniami Młodzieży w Rio de Janeiro. Miejscem spotkania młodych będą tereny Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie.

Więcej…

 
Komiks o historii Światowych Dni Młodzieży

W Madrycie 21 sierpnia 2011 r. papież Benedykt XVI ogłosił, że następne obchody Światowego Dnia Młodzieży odbędą się w Rio de Janeiro. Brazylijski chłopiec okrzykami radości budzi swoich rodziców, którzy nie wiedzą, czym jest ŚDM – tak zaczyna się historia opowiedziana w komiksie „ŚDM jest w Rio”.

Więcej…

 
Na ŚDM w Rio de Janeiro pojedzie 1,6 tys. Polaków

Ponad 1,3 tys. młodych Polaków weźmie w lipcu udział w 28. Światowych Dniach Młodzieży w Rio de Janeiro. Do Brazylii pojedzie także ok. 300 polskich wolontariuszy, którzy będą pomagać uczestnikom tego wielkiego wydarzenia. Wszystko wskazuje, że ŚDM odbędą się z udziałem papieża Franciszka, a oficjalny program papieskiej podróży zostanie ogłoszony 7 maja w Watykanie.

Więcej…

 
Relikwie Jana Pawła na ŚDM w Rio de Janeiro

Relikwie bł. Jana Pawła będą towarzyszyć obchodom Światowego Dnia Młodzieży, jaki odbędzie się w dniach 23-28 lipca w Rio de Janeiro. Relikwiarz przyjedzie do Brazylii 7 lipca i pozostanie tam do 13 października. Podczas ŚDM będzie wystawiony w katedrze w Rio de Janeiro.

Więcej…

 
ŚDM w Rio de Janeiro: wielka Droga Krzyżowa na Copacabanie

Wielka Droga Krzyżowa przejdzie 26 lipca wzdłuż plaży Copacabana w Rio de Janeiro w ramach obchodów Światowego Dnia Młodzieży. Weźmie w niej udział papież Franciszek. Na ciągnącej się wzdłuż plaży alei Atlântica stanie 14 stacji Drogi Krzyżowej. W ich scenografii zostaną wykorzystane repliki niektórych budowli starego miasta w Jerozolimie, w tym bazyliki Grobu Pańskiego, klasztoru Biczowania i łuku Ecce Homo.

Więcej…

 
Hymn ŚDM Rio 2013 w polskiej wersji językowej

W niedzielę, 9 grudnia 2012 r., w Warszawie, odbyła się premiera Hymnu 28. Światowych Dni Młodzieży Rio 2013 w polskiej wersji językowej. Utwór pt. „Nadzieja poranka”, w wykonaniu polskiej młodzieży, został nagrany na przełomie października i listopada br. Towarzyszy mu teledysk, zrealizowany całkowicie przez młodzież. W poniedziałek, 10 grudnia, piosenka i klip trafiły do mediów.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 62256 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

W Rytmie Serca - warsztaty i koncert uwielbienia

W dniach od 31 maja do 2 czerwca 2019 r....

Przesłanie pokoju - Betlejem w Polsce 2018/2019

Zakończyła się kolejna, trzecia edycja n...

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

blog ichtis

Facebook
Warning: mysql_close() expects parameter 1 to be resource, string given in /home/specit2/domains/ichtis.info/public_html/index.php on line 1060