Dziś: wtorek, 18 czerwca 2019
Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

ŚDM – Panama 2019
Modlitewne spotkanie młodzieży w Aleppo

Z opóźnieniem dotarła do mediów wiadomość, że 28 lipca, w tym samym czasie, gdy w Rio de Janeiro papież Franciszek sprawował liturgię kończącą Światowy Dzień Młodzieży, w Aleppo modliło się 850 młodych syryjskich chrześcijan wraz z czterema biskupami katolickimi. Spotkanie zakończył akt poświęcenia syryjskiej młodzieży Niepokalanemu Sercu Maryi.

Więcej…

 
Rio in Częstochowa!

„Idźcie i nauczajcie wszystkie narody” - tak brzmi hasło tegorocznych Światowych Dni Młodzieży, które będzie też mottem Europejskiego Forum Młodych - Rio in Częstochowa!

Więcej…

 
Ostatnie przygotowania do "Rio" w Świebodzinie

W Świebodzinie pod figurą Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 27 i 28 lipca odbędzie się spotkanie młodzieży - w tym samym czasie co Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro w Brazylii. Konferencja prasowa poświęcona temu wydarzeniu odbyła się w Zielonej Górze. W konferencji wziął udział m.in. bp Stefan Regmunt. 

Więcej…

 
Światowe Dni Młodzieży - Rio w Świebodzinie

Drogi młody przyjacielu! Jeśli z jakichś powodów nie możesz uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Rio de Janeiro to przyjedź do Świebodzina! W dniach 27-28 lipca br. spotykamy się pod największa figurą Chrystusa na świecie, aby czuwać z Ojcem Świętym Franciszkiem oraz przyjrzeć się orędziu Benedykta XVI.

Więcej…

 
Oficjalna strona ŚDM w Krakowie – krakow2016.com

Wystartowała już oficjalna strona internetowa Światowych Dni Młodzieży, które w 2016 roku odbędą się w Krakowie. Pod adresem www.krakow2016.com młodzi ludzie z całego świata znajdą przydatne informacje na temat miasta Jana Pawła II – przyjaciela młodzieży i inicjatora ŚDM.

Więcej…

 
Msza św. z udziałem ponad 3 mln. ludzi zwieńczyła 28. ŚDM

Msza św. „rozesłania” pod przewodnictwem papieża Franciszka z udziałem ponad 3 mln ludzi zwieńczyła 28. Światowy Dzień Młodzieży w Rio de Janeiro. „Jezus Chrystus na was liczy! Kościół na was liczy! Papież na was liczy!” – apelował do młodych Franciszek. Ojciec Święty ogłosił, że miejscem kolejnych obchodów ŚDM w 2016 r. będzie Kraków.

Więcej…

 
Kard. Dziwisz: Kraków i Polska radują się

Kraków i Polska radują się, że na nowo stają się miastem i państwem młodości – powiedział kard. Stanisław Dziwisz komentując informację, że w 2016 roku to właśnie stolica Małopolski będzie organizatorem Światowego Dnia Młodzieży. Metropolita krakowski podkreślił, iż wydarzenie to będzie wielkim dziękczynieniem za osobę Jana Pawła II i jego dziedzictwo, które nadal inspiruje młodych ludzi. 

Więcej…

 
Zapisy na Rio w Krakowie do 20 lipca

„Z uwagi na rosnące zainteresowanie naszym spotkaniem, przedłużamy zapisy do 20 lipca” – informują organizatorzy Rio w Krakowie. 27 i 28 lipca polska młodzież w stolicy małopolski będzie duchowo łączyła się z Światowymi Dniami Młodzieży w Brazylii.

Więcej…

 
Młodzież czeka na decyzję ws. kolejnych ŚDM

„Wszyscy czekamy z wielką nadzieją na ogłoszenie miejsca kolejnych Światowych Dni Młodzieży, ufamy, że będzie to Kraków. Decyzja należy do papieża Franciszka, ale mamy dużą szansę - mówił 23 lipca biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Damian Muskus, odpowiedzialny za organizację wydarzenia „Rio w Krakowie”. 27 i 28 lipca polska młodzież zgromadzona w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach będzie duchowo łączyła się z Światowymi Dniami Młodzieży w Brazylii.

Więcej…

 
Kto wybiera Chrystusa, wygrywa wszystko

Przez najbliższe dni Rio de Janeiro będzie „stolicą młodzieży katolickiej, przybyłej ze wszystkich zakątków świata”. Zgromadził się tu „Kościół młody, pełen radości wiary i zapału misyjnego”. Mówił o tym na zakończenie Mszy św. inaugurującej XXVIII Światowy Dzień Młodzieży kard. Stanisław Ryłko, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich, która organizuje ŚDM już od niemal 30 lat.

Więcej…

 
Młodzież opanowała ulice Rio de Janeiro

Uczestnicy obchodów 28. Światowego Dnia Młodzieży opanowali Rio de Janeiro. Widać ich niemal wszędzie. W grupach, z flagami swoich państw, z charakterystycznymi koszulkami i plecakami z logo ŚDM przemieszczają się ulicami miasta i metrem, odwiedzają kościoły i muzea. 

Więcej…

 
Bp Tomasik: ŚDM to wielkie święto wiary

Światowy Dzień Młodzieży to wielkie święto wiary i doświadczenie Kościoła powszechnego - mówi w rozmowie z KAI bp Henryk Tomasik. Biskup radomski jako pierwszy spośród dziesięciu polskich biskupów, we wtorek przybył do Rio de Janeiro. Wczoraj koncelebrował popołudniową Mszę św. dla wolontariuszy z całego świata w katedrze św. Sebastiana. 19 lipca będzie uczestniczył w Dniu Polskim ŚDM z udziałem Polonii i polskich pielgrzymów w Kurytybie na południu kraju.

Więcej…

 
Polska młodzież zorganizuje akcje pro-life

Happeningi pro-life chcą zaprezentować Polacy, którzy uczestniczą w Światowych Dniach Młodzieży w Brazylii. To młodzież z diecezji radomskiej, przebywająca w Kurytybie na tzw. dniach misyjnych, które są pierwszym etapem ŚDM.

Więcej…

 
ŚDM: ponad 2 tys. Polaków

W Brazylii rozpoczęły się diecezjalne obchody 28 Światowego Dnia Młodzieży. Biorą w nich udział także pielgrzymi z Polski, którzy już przyjechali do Brazylii.

Więcej…

 
ŚDM w Internecie

Ci, którzy nie znajdą się w Brazylii na Światowym Dniu Młodzieży, będą mogli śledzić jego przebieg w Internecie. Papieska Rada ds. Środków Społecznego Przekazu uruchomiła już w tym celu portal „Pope To You” (www.pope2you.net, Pinterest: pinterest.com/pope2you) w sześciu językach (angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, portugalskim i włoskim).

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 62258 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

W Rytmie Serca - warsztaty i koncert uwielbienia

W dniach od 31 maja do 2 czerwca 2019 r....

Przesłanie pokoju - Betlejem w Polsce 2018/2019

Zakończyła się kolejna, trzecia edycja n...

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

blog ichtis

Facebook
Warning: mysql_close() expects parameter 1 to be resource, string given in /home/specit2/domains/ichtis.info/public_html/index.php on line 1060