Dziś: piątek, 19 stycznia 2018
Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

ŚDM – Panama 2019
Światowe Dni Młodzieży - Rio w Świebodzinie

Drogi młody przyjacielu! Jeśli z jakichś powodów nie możesz uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Rio de Janeiro to przyjedź do Świebodzina! W dniach 27-28 lipca br. spotykamy się pod największa figurą Chrystusa na świecie, aby czuwać z Ojcem Świętym Franciszkiem oraz przyjrzeć się orędziu Benedykta XVI.

Więcej…

 
Oficjalna strona ŚDM w Krakowie – krakow2016.com

Wystartowała już oficjalna strona internetowa Światowych Dni Młodzieży, które w 2016 roku odbędą się w Krakowie. Pod adresem www.krakow2016.com młodzi ludzie z całego świata znajdą przydatne informacje na temat miasta Jana Pawła II – przyjaciela młodzieży i inicjatora ŚDM.

Więcej…

 
Msza św. z udziałem ponad 3 mln. ludzi zwieńczyła 28. ŚDM

Msza św. „rozesłania” pod przewodnictwem papieża Franciszka z udziałem ponad 3 mln ludzi zwieńczyła 28. Światowy Dzień Młodzieży w Rio de Janeiro. „Jezus Chrystus na was liczy! Kościół na was liczy! Papież na was liczy!” – apelował do młodych Franciszek. Ojciec Święty ogłosił, że miejscem kolejnych obchodów ŚDM w 2016 r. będzie Kraków.

Więcej…

 
Kard. Dziwisz: Kraków i Polska radują się

Kraków i Polska radują się, że na nowo stają się miastem i państwem młodości – powiedział kard. Stanisław Dziwisz komentując informację, że w 2016 roku to właśnie stolica Małopolski będzie organizatorem Światowego Dnia Młodzieży. Metropolita krakowski podkreślił, iż wydarzenie to będzie wielkim dziękczynieniem za osobę Jana Pawła II i jego dziedzictwo, które nadal inspiruje młodych ludzi. 

Więcej…

 
Zapisy na Rio w Krakowie do 20 lipca

„Z uwagi na rosnące zainteresowanie naszym spotkaniem, przedłużamy zapisy do 20 lipca” – informują organizatorzy Rio w Krakowie. 27 i 28 lipca polska młodzież w stolicy małopolski będzie duchowo łączyła się z Światowymi Dniami Młodzieży w Brazylii.

Więcej…

 
Młodzież czeka na decyzję ws. kolejnych ŚDM

„Wszyscy czekamy z wielką nadzieją na ogłoszenie miejsca kolejnych Światowych Dni Młodzieży, ufamy, że będzie to Kraków. Decyzja należy do papieża Franciszka, ale mamy dużą szansę - mówił 23 lipca biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Damian Muskus, odpowiedzialny za organizację wydarzenia „Rio w Krakowie”. 27 i 28 lipca polska młodzież zgromadzona w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach będzie duchowo łączyła się z Światowymi Dniami Młodzieży w Brazylii.

Więcej…

 
Kto wybiera Chrystusa, wygrywa wszystko

Przez najbliższe dni Rio de Janeiro będzie „stolicą młodzieży katolickiej, przybyłej ze wszystkich zakątków świata”. Zgromadził się tu „Kościół młody, pełen radości wiary i zapału misyjnego”. Mówił o tym na zakończenie Mszy św. inaugurującej XXVIII Światowy Dzień Młodzieży kard. Stanisław Ryłko, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich, która organizuje ŚDM już od niemal 30 lat.

Więcej…

 
Młodzież opanowała ulice Rio de Janeiro

Uczestnicy obchodów 28. Światowego Dnia Młodzieży opanowali Rio de Janeiro. Widać ich niemal wszędzie. W grupach, z flagami swoich państw, z charakterystycznymi koszulkami i plecakami z logo ŚDM przemieszczają się ulicami miasta i metrem, odwiedzają kościoły i muzea. 

Więcej…

 
Bp Tomasik: ŚDM to wielkie święto wiary

Światowy Dzień Młodzieży to wielkie święto wiary i doświadczenie Kościoła powszechnego - mówi w rozmowie z KAI bp Henryk Tomasik. Biskup radomski jako pierwszy spośród dziesięciu polskich biskupów, we wtorek przybył do Rio de Janeiro. Wczoraj koncelebrował popołudniową Mszę św. dla wolontariuszy z całego świata w katedrze św. Sebastiana. 19 lipca będzie uczestniczył w Dniu Polskim ŚDM z udziałem Polonii i polskich pielgrzymów w Kurytybie na południu kraju.

Więcej…

 
Polska młodzież zorganizuje akcje pro-life

Happeningi pro-life chcą zaprezentować Polacy, którzy uczestniczą w Światowych Dniach Młodzieży w Brazylii. To młodzież z diecezji radomskiej, przebywająca w Kurytybie na tzw. dniach misyjnych, które są pierwszym etapem ŚDM.

Więcej…

 
ŚDM: ponad 2 tys. Polaków

W Brazylii rozpoczęły się diecezjalne obchody 28 Światowego Dnia Młodzieży. Biorą w nich udział także pielgrzymi z Polski, którzy już przyjechali do Brazylii.

Więcej…

 
ŚDM w Internecie

Ci, którzy nie znajdą się w Brazylii na Światowym Dniu Młodzieży, będą mogli śledzić jego przebieg w Internecie. Papieska Rada ds. Środków Społecznego Przekazu uruchomiła już w tym celu portal „Pope To You” (www.pope2you.net, Pinterest: pinterest.com/pope2you) w sześciu językach (angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, portugalskim i włoskim).

Więcej…

 
ŚDM w Rio de Janeiro w TVP

Telewizja Polska będzie transmitowała najważniejsze wydarzenia 28. Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro. Z udziałem papieża Franciszka odbędzie się on w dniach 22-29 lipca i obejmie oprócz Rio de Janeiro, także narodowe sanktuarium maryjne w Aparecidzie.

Więcej…

 
18 patronów i orędowników ŚDM

18 świętych i błogosławionych znalazło się w gronie patronów i orędowników Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro. Jego obchody odbędą się w dniach 23-28 lipca. Wybór postaci zaakceptował jeszcze papież Benedykt XVI. ŚDM będzie miał pięcioro patronów. Zostali nimi: Matka Boża z Aparecidy – „patronka Kościoła i rodzin”, św. Sebastian – „żołnierz i męczennik za wiarę”, a zarazem patron Rio de Janeiro, św. Antoni de Santana Galvão – pierwszy brazylijski święty, „świadek pokoju i miłości”, św. Teresa z Lisieux – „patronka misji” oraz bł. Jan Paweł II – „przyjaciel ludzi młodych”.

Więcej…

 
29 czerwca: startujemy do Rio ... z Przystani w Pelplinie

29 czerwca – to dzień, w którym do Brazylii na spotkanie z Papieżem ruszają pierwsi polscy uczestnicy. I choć fala kulminacyjna wylotów przypadnie na okres między 8 a 15 lipca, to nie da się ukryć, że do Rio coraz bliżej!

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 52846 | dodano: 0000-00-00 00:00:00Dobre strony

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Betlejem w Szczecinie 2018

Fotorelacja z charytatywnego koncertu ko...

Koncert 2TM2,3 i Maleo Reggae Rockers

18 listopada br. o godz. 18.00 w Klubie...

Nocne czuwanie młodych w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie

20 października 2017 r. w Bazylice Archi...

blog ichtis

Facebook