Dziś: wtorek, 18 czerwca 2019
Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

ŚDM – Panama 2019
Konkursy na hymn i logo Światowych Dni Młodzieży

„Liczymy, że znajdzie się wielu, zwłaszcza młodych, którzy będą chcieli wykorzystać swoje zdolności i talenty, żeby profesjonalnie przygotować logo, a także hymn, który stanie się oficjalną pieśnią młodzieży całego świata” – mówił bp Damian Muskus OFM ogłaszając dziś konkursy na hymn i logo Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Więcej…

 
Premiera książki napisanej przez uczestników ŚDM

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach 15 grudnia odbyła się pierwsza na świecie promocja książki „Duch JMJ Rio”. Publikacja jest zbiorem świadectw młodych ludzi z dotychczasowych spotkań z papieżem w ramach Światowych Dni Młodzieży.

Więcej…

 
Cz@t ze Słowem!

W pierwszą niedzielę Adwentu, 1 grudnia 2013, pod hasłem „Cz@t ze Słowem!” rusza trzyletni program duchowych przygotowań do ŚDM 2016 w Krakowie. Program przygotowań w pierwszym roku bazuje na Słowie Bożym, które prowadzi człowieka do wiary w Jezusa, Syna Bożego. Punktem wyjścia spotkań miesięcznych jest jednak sytuacja egzystencjalna młodego człowieka.

Więcej…

 
P2P – inicjatywa krakowian dla młodzieży całego świata

Młodzi krakowianie przygotowujący się do Światowego Dnia Młodzieży w 2016 r. inicjują akcję modlitewną P2P. „People to People, Prayer to Prayer” (Ludzie dla ludzi, modlitwa za modlitwę) rozpocznie się w pierwszą niedzielę Adwentu i będzie polegać na wymianie osobistych intencji.

Więcej…

 
Zapowiedź tematów trzech najbliższych Światowych Dni Młodzieży

Ojciec Święty Franciszek zatwierdził tematy trzech najbliższych Światowych Dni Młodzieży, wytyczając w ten sposób etapy duchowego przygotowania, które w ciągu trzech lat doprowadzi młodych do obchodów międzynarodowego spotkania z Następcą Świętego Piotra, jakie odbędzie się w Krakowie w lipcu 2016 roku.

Więcej…

 
ŚDM w Krakowie – 25 lipca do 1 sierpnia 2016 r.

Światowy Dzień Młodzieży w Krakowie odbędzie się w dniach 25 lipca do 1 sierpnia 2016 – podało na swoich stronach internetowych mające swoją siedzibę w Atlancie w stanie Georgia amerykańskie The Catholic Pilgrim Office. Po raz pierwszy podano dokładną datę krakowskiego ŚDM.

Więcej…

 
Główne spotkania z papieżem w 2016 r. – na krakowskich Błoniach

Główne spotkania młodzieży z papieżem Franciszkiem podczas Światowego Dnia Młodzieży w lipcu 2016 roku będą odbywać się na krakowskich Błoniach - powiedział kard. Stanisław Dziwisz podczas konferencji prasowej 9 października w Warszawie. Spotkanie z dziennikarzami miało miejsce na zakończenie 363. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.

Więcej…

 
"Papieski pociąg do świętości" przed kanonizacją Jan Pawła II

Na dwa tygodnie przed kanonizacją Jana Pawła II „Papieski pociąg do świętości” objedzie 14 metropolii w kraju. O tej niezwykłe inicjatywie rozmawiali biskupi zgromadzeniu na 363. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski.

Więcej…

 
ŚDM w Krakowie w 2016 r. – w ostatnim tygodniu lipca

Światowe Dni Młodzieży (ŚDM) w 2016 r. w Krakowie odbędą się prawdopodobnie w ostatnim tygodniu lipca. Jak dowiaduje się KAI, polscy biskupi chcieliby, aby podczas pobytu w Polsce papież Franciszek odwiedził pięć miast: Kraków, Warszawę, Częstochowę, Poznań i Gniezno. Wizyta papieża z okazji ŚDM oraz 1050. rocznicy Chrztu Polski jest jednym z tematów rozpoczętego dziś w Warszawie 363. zabrania plenarnego KEP.

Więcej…

 
Św. Jan Paweł II będzie patronem ŚDM w Krakowie

Już święty Jan Paweł II będzie patronem Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie – powiedział ks. dr Józef Kloch, rzecznik Episkopatu Polski, podczas spotkania z dziennikarzami po ogłoszeniu daty kanonizacji papieża-Polaka. Ks. Kloch podkreślił, że data ogłoszona dziś podczas konsystorza przez papieża Franciszka, jest znamienna: „Niedziela Miłosierdzia Bożego, która przypada 27 kwietnia 2014 roku, została ustanowiona przez Jana Pawła II. On także wyniósł na ołtarze św. s. Faustynę, Apostołkę Bożego Miłosierdzia.

Więcej…

 
Modlą się w intencji ŚDM w 2016 roku

Msze św. w intencji Światowych Dni Młodzieży (ŚDM)w 2016 roku będą się odbywały każdego 16. dnia miesiąca. Pierwsza odbyła się w kościele św. Krzyża w Krakowie.

Więcej…

 
ŚDM w Krakowie już ze świętym Janem Pawłem II

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. będą spotkaniem z już świętym Janem Pawłem II - powiedział kard. Stanisław Ryłko, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich, który gościł na Jasnej Górze. W Kaplicy Matki Bożej purpurat celebrował Mszę św., dziękując za Światowy Dzień Młodzieży w Rio i zawierzając trzyletnią drogę przygotowań do spotkania młodych z całego świata w Polsce.

Więcej…

 
W Watykanie o przygotowaniach do ŚDM w Krakowie

Nie minęły jeszcze dwa tygodnie od zakończenia obchodów Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro, a w Watykanie myśli się już o następnych, planowanych za trzy lata w Krakowie. Mówił o tym w wywiadzie dla watykańskiego dziennika „L’Osservatore Romano” z 9 sierpnia bp Josef Clemens. Jest on sekretarzem Papieskiej Rady ds. Świeckich, która organizuje Światowe Dni Młodzieży. Niemiecki biskup pełni tę funkcję już od 10 lat i kilkakrotnie brał bezpośredni udział w ich przygotowaniach.

Więcej…

 
Ruszył portal prezentujący ofertę religijną Małopolski

Ruszył nowy portal prezentujący ofertę religijną Małopolski www.sacrum.visitmalopolska.pl. Serwis ma być cennym kompendium wiedzy także dla tych pielgrzymów, którzy będą zwiedzać miejsca kultu w Małopolsce podczas Światowych Dni Młodzieży, które za trzy lata odbędą się w Krakowie. Strona działa w sześciu wersjach językowych.

Więcej…

 
Papież w Gnieźnie, Poznaniu, a może i Lednicy

Prymas Polski abp Józef Kowalczyk wyraził nadzieję, że w 2016 roku papież Franciszek odwiedzi Gniezno, Poznań, a może i Lednicę. „Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby Ojciec Święty spotkał się z młodymi także u źródeł chrzcielnych Polski” – przyznał metropolita gnieźnieński.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 62260 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

W Rytmie Serca - warsztaty i koncert uwielbienia

W dniach od 31 maja do 2 czerwca 2019 r....

Przesłanie pokoju - Betlejem w Polsce 2018/2019

Zakończyła się kolejna, trzecia edycja n...

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

blog ichtis

Facebook
Warning: mysql_close() expects parameter 1 to be resource, string given in /home/specit2/domains/ichtis.info/public_html/index.php on line 1060