Dziś: piątek, 19 stycznia 2018
Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

ŚDM – Panama 2019
P2P – inicjatywa krakowian dla młodzieży całego świata

Młodzi krakowianie przygotowujący się do Światowego Dnia Młodzieży w 2016 r. inicjują akcję modlitewną P2P. „People to People, Prayer to Prayer” (Ludzie dla ludzi, modlitwa za modlitwę) rozpocznie się w pierwszą niedzielę Adwentu i będzie polegać na wymianie osobistych intencji.

Więcej…

 
Zapowiedź tematów trzech najbliższych Światowych Dni Młodzieży

Ojciec Święty Franciszek zatwierdził tematy trzech najbliższych Światowych Dni Młodzieży, wytyczając w ten sposób etapy duchowego przygotowania, które w ciągu trzech lat doprowadzi młodych do obchodów międzynarodowego spotkania z Następcą Świętego Piotra, jakie odbędzie się w Krakowie w lipcu 2016 roku.

Więcej…

 
ŚDM w Krakowie – 25 lipca do 1 sierpnia 2016 r.

Światowy Dzień Młodzieży w Krakowie odbędzie się w dniach 25 lipca do 1 sierpnia 2016 – podało na swoich stronach internetowych mające swoją siedzibę w Atlancie w stanie Georgia amerykańskie The Catholic Pilgrim Office. Po raz pierwszy podano dokładną datę krakowskiego ŚDM.

Więcej…

 
Główne spotkania z papieżem w 2016 r. – na krakowskich Błoniach

Główne spotkania młodzieży z papieżem Franciszkiem podczas Światowego Dnia Młodzieży w lipcu 2016 roku będą odbywać się na krakowskich Błoniach - powiedział kard. Stanisław Dziwisz podczas konferencji prasowej 9 października w Warszawie. Spotkanie z dziennikarzami miało miejsce na zakończenie 363. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.

Więcej…

 
"Papieski pociąg do świętości" przed kanonizacją Jan Pawła II

Na dwa tygodnie przed kanonizacją Jana Pawła II „Papieski pociąg do świętości” objedzie 14 metropolii w kraju. O tej niezwykłe inicjatywie rozmawiali biskupi zgromadzeniu na 363. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski.

Więcej…

 
ŚDM w Krakowie w 2016 r. – w ostatnim tygodniu lipca

Światowe Dni Młodzieży (ŚDM) w 2016 r. w Krakowie odbędą się prawdopodobnie w ostatnim tygodniu lipca. Jak dowiaduje się KAI, polscy biskupi chcieliby, aby podczas pobytu w Polsce papież Franciszek odwiedził pięć miast: Kraków, Warszawę, Częstochowę, Poznań i Gniezno. Wizyta papieża z okazji ŚDM oraz 1050. rocznicy Chrztu Polski jest jednym z tematów rozpoczętego dziś w Warszawie 363. zabrania plenarnego KEP.

Więcej…

 
Św. Jan Paweł II będzie patronem ŚDM w Krakowie

Już święty Jan Paweł II będzie patronem Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie – powiedział ks. dr Józef Kloch, rzecznik Episkopatu Polski, podczas spotkania z dziennikarzami po ogłoszeniu daty kanonizacji papieża-Polaka. Ks. Kloch podkreślił, że data ogłoszona dziś podczas konsystorza przez papieża Franciszka, jest znamienna: „Niedziela Miłosierdzia Bożego, która przypada 27 kwietnia 2014 roku, została ustanowiona przez Jana Pawła II. On także wyniósł na ołtarze św. s. Faustynę, Apostołkę Bożego Miłosierdzia.

Więcej…

 
Modlą się w intencji ŚDM w 2016 roku

Msze św. w intencji Światowych Dni Młodzieży (ŚDM)w 2016 roku będą się odbywały każdego 16. dnia miesiąca. Pierwsza odbyła się w kościele św. Krzyża w Krakowie.

Więcej…

 
ŚDM w Krakowie już ze świętym Janem Pawłem II

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. będą spotkaniem z już świętym Janem Pawłem II - powiedział kard. Stanisław Ryłko, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich, który gościł na Jasnej Górze. W Kaplicy Matki Bożej purpurat celebrował Mszę św., dziękując za Światowy Dzień Młodzieży w Rio i zawierzając trzyletnią drogę przygotowań do spotkania młodych z całego świata w Polsce.

Więcej…

 
W Watykanie o przygotowaniach do ŚDM w Krakowie

Nie minęły jeszcze dwa tygodnie od zakończenia obchodów Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro, a w Watykanie myśli się już o następnych, planowanych za trzy lata w Krakowie. Mówił o tym w wywiadzie dla watykańskiego dziennika „L’Osservatore Romano” z 9 sierpnia bp Josef Clemens. Jest on sekretarzem Papieskiej Rady ds. Świeckich, która organizuje Światowe Dni Młodzieży. Niemiecki biskup pełni tę funkcję już od 10 lat i kilkakrotnie brał bezpośredni udział w ich przygotowaniach.

Więcej…

 
Ruszył portal prezentujący ofertę religijną Małopolski

Ruszył nowy portal prezentujący ofertę religijną Małopolski www.sacrum.visitmalopolska.pl. Serwis ma być cennym kompendium wiedzy także dla tych pielgrzymów, którzy będą zwiedzać miejsca kultu w Małopolsce podczas Światowych Dni Młodzieży, które za trzy lata odbędą się w Krakowie. Strona działa w sześciu wersjach językowych.

Więcej…

 
Papież w Gnieźnie, Poznaniu, a może i Lednicy

Prymas Polski abp Józef Kowalczyk wyraził nadzieję, że w 2016 roku papież Franciszek odwiedzi Gniezno, Poznań, a może i Lednicę. „Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby Ojciec Święty spotkał się z młodymi także u źródeł chrzcielnych Polski” – przyznał metropolita gnieźnieński.

Więcej…

 
Modlitewne spotkanie młodzieży w Aleppo

Z opóźnieniem dotarła do mediów wiadomość, że 28 lipca, w tym samym czasie, gdy w Rio de Janeiro papież Franciszek sprawował liturgię kończącą Światowy Dzień Młodzieży, w Aleppo modliło się 850 młodych syryjskich chrześcijan wraz z czterema biskupami katolickimi. Spotkanie zakończył akt poświęcenia syryjskiej młodzieży Niepokalanemu Sercu Maryi.

Więcej…

 
Rio in Częstochowa!

„Idźcie i nauczajcie wszystkie narody” - tak brzmi hasło tegorocznych Światowych Dni Młodzieży, które będzie też mottem Europejskiego Forum Młodych - Rio in Częstochowa!

Więcej…

 
Ostatnie przygotowania do "Rio" w Świebodzinie

W Świebodzinie pod figurą Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 27 i 28 lipca odbędzie się spotkanie młodzieży - w tym samym czasie co Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro w Brazylii. Konferencja prasowa poświęcona temu wydarzeniu odbyła się w Zielonej Górze. W konferencji wziął udział m.in. bp Stefan Regmunt. 

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 52849 | dodano: 0000-00-00 00:00:00Dobre strony

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Betlejem w Szczecinie 2018

Fotorelacja z charytatywnego koncertu ko...

Koncert 2TM2,3 i Maleo Reggae Rockers

18 listopada br. o godz. 18.00 w Klubie...

Nocne czuwanie młodych w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie

20 października 2017 r. w Bazylice Archi...

blog ichtis

Facebook