Dziś: wtorek, 18 czerwca 2019
Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

ŚDM – Panama 2019
Wolontariat PLUS - nowy projekt w ramach ŚDM Kraków 2016

Wolontariat PLUS to inicjatywa utworzona przez Sekcję Wolontariatu Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Projekt kierowany jest przede wszystkim do wolontariuszy z Małopolski, którzy są gotowi w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy spotykać się regularnie, aby małymi krokami uczyć się pracy w grupie, odkrywać swoje talenty i pasje oraz samodzielnie podejmować zadania. Oficjalna inauguracja Wolontariatu odbędzie się we wtorek, 27 stycznia, o godz. 18.30 w krakowskiej siedzibie Komitetu Organizacyjnego ŚDM (ul. Kanonicza 18).

Więcej…

 
Przygotowania do ŚDM szansą na zmianę w Polsce

"Więcej młodych ludzi jest w piątek w pubie niż w niedzielę w kościele. I trzeba powalczyć o równowagę” – mówi w rozmowie z KAI ks. Tomasz Kijowski SDB, szef biura prasowego ŚDM Kraków 2016. Szansą na zmianę w polskim Kościele wg salezjanina są przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, których Polacy będą gospodarzami ale najprawdopodobniej także największymi beneficjentami.

Więcej…

 
Przed ŚDM 2016: darmowa aplikacja "Tweetując z Bogiem"

Darmowa aplikacja „Tweetując z Bogiem” oraz książka pod tym samym tytułem to nowa pomoc formacyjna do przygotowań duchowych przed Światowymi Dni Młodzieży Kraków 2016. Może się okazać szczególnie przydatna dla osób stawiających pytania o wiarę jak również dla niewierzących. Aplikacja na urządzenia przenośne udostępnia teksty Mszy świętej, katolickie modlitwy w różnych językach obcych oraz 200 pytań i krótkich odpowiedzi zwanych „tweetami” na tematy dotyczące wiary. Pierwotnie były to bowiem pytania zadawane księdzu przez młodych ludzi m.in. za pośrednictwem Twittera.

Więcej…

 
W niedzielę ruszył program "Serce 2.0" przed ŚDM 2016

Od niedzieli ruszył program duszpasterski "Serce 2.0", który jest kolejnym etapem duchowych przygotowań do Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie. - Ufamy, że program stanie się w całej Polsce doskonałą okazją do ożywienia pracy z młodymi - powiedział ks. Krzysztof Dukielski, który jest odpowiedzialny za koordynację programu wraz z ekipą młodych z Krajowego Duszpasterstwa Młodzieży.

Więcej…

 
Campus Mundi – gra nt. Światowych Dni Młodzieży

Campus Mundi to pierwsza w historii gra karciana poświęcona tematyce Światowych Dni Młodzieży. Jest też przewodnikiem po idei, historii i najważniejszych elementach tego wielkiego spotkania młodych, jakie nastąpi w 2016 r w Krakowie.

Więcej…

 
Prapremiera hymnu ŚDM w czasie Orszaku Trzech Króli

Po modlitwie Anioł Pański odmówionej na krakowskim rynku przez uczestników Orszaku Trzech Króli 6 stycznia 2015 r. zostanie na żywo wykonany po raz pierwszy oficjalny hymn Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Więcej…

 
Bp Tomasik poświęcił samochód-kaplicę na symbole ŚDM

Symbole Światowych Dni Młodzieży, czyli krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani, będą podróżowały po Polsce w specjalnym samochodzie-kaplicy. Auto poświęcił biskup Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz młodzieży. Uroczystość odbyła przy budynku Duszpasterstwa Akademickiego w Radomiu. Auto będzie jeździło po Polsce już od najbliższej niedzieli. Młodzież z diecezji opolskiej odbierze symbole ŚDM od młodzieży z Czech.

Więcej…

 
Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji w ramach ŚDM 2016

W Krakowie podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 r., będzie działać Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji. To inicjatywa Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji, w porozumieniu z kard. Stanisławem Dziwiszem – przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 i bp. Damianem Muskusem OFM – Koordynatorem Generalnym KO ŚDM Kraków 2016.

Więcej…

 
Wszyscy jesteśmy gospodarzami Dni Młodzieży

Na pewno Błonia, na pewno Kraków, ale czy będzie jeszcze inne miejsce? Musimy uzbroić się w cierpliwość - uspokaja w rozmowie z KAI ks. Grzegorz Suchodolski, sekretarz generalny Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 r. pytany, gdzie konkretnie będą odbywały się ŚDM w Krakowie. Zwraca przy tym uwagę, że przygotowania schodzą właśnie na poziom polskich parafii, od Adwentu startuje program duchowy Serce 2.0. Rekrutowani są wolontariusze, a i ludzie w sile wieku mogą być współgospodarzami ŚDM w Krakowie.

Więcej…

 
Szczegółowy plan Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie

Pierwszy tydzień uczestnicy Światowych Dni Młodzieży spędzą we wszystkich, oprócz krakowskiej, polskich diecezjach. W poniedziałek 25 lipca przyjadą do Krakowa. 26 lipca po południu nastąpi inauguracja SDM 2016 a uroczystej Mszy św. na krakowskich Błoniach przewodniczyć będzie kard. Stanisław Dziwisz. W kolejnych 3 dniach biskupi z całego świata głosić będzie młodym katechezy. Będzie to miało miejsce w ok. 250-300 kościołach, kaplicach, halach i innych miejscach w rejonie zakwaterowania grup.

Więcej…

 
Zaprezentowano oficjalne logo ŚDM Kraków 2016

W czwartek, 3 lipca 2014 roku, metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz zaprezentował oficjalne logo oraz modlitwę XXXI Światowych Dni Młodzieży. Symbolika logotypu łączy w sobie trzy elementy: miejsce, głównych bohaterów oraz temat spotkania.

Więcej…

 
Sponsorzy ŚDM 2016 poszukiwani!

Organizatorzy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. zachęcają do podjęcia wspólnej pracy na rzecz wydarzenia. Pomoc może mieć charakter rzeczowy, wsparcia promocyjnego, wolontariatu, nieodpłatnego wykonania usług lub wkładu finansowego.

Więcej…

 
Symbole Światowych Dni Młodzieży dotarły do Rosji

Wczoraj wieczorem krzyż i ikona Światowych Dni Młodzieży dotarły do Petersburga. Ich peregrynacja po Rosji rozpoczęła się w ubiegły piątek i potrwa do 4 września.

Więcej…

 
Brazylijczycy przekazali Polakom znaki ŚDM

Na zakończenie liturgii Niedzieli Palmowej na Placu św. Piotra odbyła się ceremonia przekazania znaków Światowego Dnia Młodzieży. Grupa młodych Brazylijczyków wręczyła krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz ikonę Matki Bożej „Salus Populi Romani” swoim kolegom z Polski. "Jan Paweł II, który był inicjatorem Światowych Dni Młodzieży, stanie się ich wielkim patronem. We wspólnocie świętych będzie dla młodzieży świata nadal ojcem i przyjacielem" - powiedział papież.

Więcej…

 
Powstanie Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji na ŚDM

Prezentacje multimedialne, pokazy filmowe, tańce, teatr i pantomima, cykle świadectw czy pisanie ikon – będą prezentować wspólnoty ewangelizacyjne, które zamieszkają razem w Międzynarodowym Centrum Ewangelizacji podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. – Ja też tam zamieszkam, jestem z pokolenia, które jeszcze umie rozbić namiot – zadeklarował bp Grzegorz Ryś, przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji. O planach powstania MCE rozmawiano dziś w Warszawie podczas spotkania osób odpowiedzialnych w diecezjach za nową ewangelizację.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 62254 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

W Rytmie Serca - warsztaty i koncert uwielbienia

W dniach od 31 maja do 2 czerwca 2019 r....

Przesłanie pokoju - Betlejem w Polsce 2018/2019

Zakończyła się kolejna, trzecia edycja n...

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

blog ichtis

Facebook
Warning: mysql_close() expects parameter 1 to be resource, string given in /home/specit2/domains/ichtis.info/public_html/index.php on line 1060