Dziś: piątek, 19 stycznia 2018
Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

ŚDM – Panama 2019
W niedzielę ruszył program "Serce 2.0" przed ŚDM 2016

Od niedzieli ruszył program duszpasterski "Serce 2.0", który jest kolejnym etapem duchowych przygotowań do Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie. - Ufamy, że program stanie się w całej Polsce doskonałą okazją do ożywienia pracy z młodymi - powiedział ks. Krzysztof Dukielski, który jest odpowiedzialny za koordynację programu wraz z ekipą młodych z Krajowego Duszpasterstwa Młodzieży.

Więcej…

 
Campus Mundi – gra nt. Światowych Dni Młodzieży

Campus Mundi to pierwsza w historii gra karciana poświęcona tematyce Światowych Dni Młodzieży. Jest też przewodnikiem po idei, historii i najważniejszych elementach tego wielkiego spotkania młodych, jakie nastąpi w 2016 r w Krakowie.

Więcej…

 
Prapremiera hymnu ŚDM w czasie Orszaku Trzech Króli

Po modlitwie Anioł Pański odmówionej na krakowskim rynku przez uczestników Orszaku Trzech Króli 6 stycznia 2015 r. zostanie na żywo wykonany po raz pierwszy oficjalny hymn Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Więcej…

 
Bp Tomasik poświęcił samochód-kaplicę na symbole ŚDM

Symbole Światowych Dni Młodzieży, czyli krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani, będą podróżowały po Polsce w specjalnym samochodzie-kaplicy. Auto poświęcił biskup Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz młodzieży. Uroczystość odbyła przy budynku Duszpasterstwa Akademickiego w Radomiu. Auto będzie jeździło po Polsce już od najbliższej niedzieli. Młodzież z diecezji opolskiej odbierze symbole ŚDM od młodzieży z Czech.

Więcej…

 
Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji w ramach ŚDM 2016

W Krakowie podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 r., będzie działać Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji. To inicjatywa Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji, w porozumieniu z kard. Stanisławem Dziwiszem – przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 i bp. Damianem Muskusem OFM – Koordynatorem Generalnym KO ŚDM Kraków 2016.

Więcej…

 
Wszyscy jesteśmy gospodarzami Dni Młodzieży

Na pewno Błonia, na pewno Kraków, ale czy będzie jeszcze inne miejsce? Musimy uzbroić się w cierpliwość - uspokaja w rozmowie z KAI ks. Grzegorz Suchodolski, sekretarz generalny Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 r. pytany, gdzie konkretnie będą odbywały się ŚDM w Krakowie. Zwraca przy tym uwagę, że przygotowania schodzą właśnie na poziom polskich parafii, od Adwentu startuje program duchowy Serce 2.0. Rekrutowani są wolontariusze, a i ludzie w sile wieku mogą być współgospodarzami ŚDM w Krakowie.

Więcej…

 
Szczegółowy plan Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie

Pierwszy tydzień uczestnicy Światowych Dni Młodzieży spędzą we wszystkich, oprócz krakowskiej, polskich diecezjach. W poniedziałek 25 lipca przyjadą do Krakowa. 26 lipca po południu nastąpi inauguracja SDM 2016 a uroczystej Mszy św. na krakowskich Błoniach przewodniczyć będzie kard. Stanisław Dziwisz. W kolejnych 3 dniach biskupi z całego świata głosić będzie młodym katechezy. Będzie to miało miejsce w ok. 250-300 kościołach, kaplicach, halach i innych miejscach w rejonie zakwaterowania grup.

Więcej…

 
Zaprezentowano oficjalne logo ŚDM Kraków 2016

W czwartek, 3 lipca 2014 roku, metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz zaprezentował oficjalne logo oraz modlitwę XXXI Światowych Dni Młodzieży. Symbolika logotypu łączy w sobie trzy elementy: miejsce, głównych bohaterów oraz temat spotkania.

Więcej…

 
Sponsorzy ŚDM 2016 poszukiwani!

Organizatorzy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. zachęcają do podjęcia wspólnej pracy na rzecz wydarzenia. Pomoc może mieć charakter rzeczowy, wsparcia promocyjnego, wolontariatu, nieodpłatnego wykonania usług lub wkładu finansowego.

Więcej…

 
Symbole Światowych Dni Młodzieży dotarły do Rosji

Wczoraj wieczorem krzyż i ikona Światowych Dni Młodzieży dotarły do Petersburga. Ich peregrynacja po Rosji rozpoczęła się w ubiegły piątek i potrwa do 4 września.

Więcej…

 
Brazylijczycy przekazali Polakom znaki ŚDM

Na zakończenie liturgii Niedzieli Palmowej na Placu św. Piotra odbyła się ceremonia przekazania znaków Światowego Dnia Młodzieży. Grupa młodych Brazylijczyków wręczyła krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz ikonę Matki Bożej „Salus Populi Romani” swoim kolegom z Polski. "Jan Paweł II, który był inicjatorem Światowych Dni Młodzieży, stanie się ich wielkim patronem. We wspólnocie świętych będzie dla młodzieży świata nadal ojcem i przyjacielem" - powiedział papież.

Więcej…

 
Powstanie Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji na ŚDM

Prezentacje multimedialne, pokazy filmowe, tańce, teatr i pantomima, cykle świadectw czy pisanie ikon – będą prezentować wspólnoty ewangelizacyjne, które zamieszkają razem w Międzynarodowym Centrum Ewangelizacji podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. – Ja też tam zamieszkam, jestem z pokolenia, które jeszcze umie rozbić namiot – zadeklarował bp Grzegorz Ryś, przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji. O planach powstania MCE rozmawiano dziś w Warszawie podczas spotkania osób odpowiedzialnych w diecezjach za nową ewangelizację.

Więcej…

 
Nabór do wolontariatu w sekcji obsługi medialnej ŚDM

Redakcja serwisu krakow2016.com, sieci społecznościowe, promocja, nagrania radiowe i telewizyjne, grafika, tłumaczenia, biuro prasowe, dokumentacja i monitoring mediów – te wszystkie zadania czekają na wolontariuszy sekcji obsługi medialnej ŚDM Kraków 2016. Nabór trwa do końca maja.

Więcej…

 
Symbole Światowych Dni Młodzieży w Gnieźnie i na Lednicy

Krzyż Światowych Dni Młodzieży i Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani przybędą – jeszcze przed oficjalną peregrynacją – do archidiecezji gnieźnieńskiej. 6 czerwca prosto z Rzymu przywiezione zostaną do Gniezna, a dzień później będą towarzyszyć młodzieży modlącej się na Lednicy.

Więcej…

 
Ks. Suchodolski o rachunku sumienia przed ŚDM w Polsce

Polscy duszpasterze muszą dobrze wykorzystać dwa lata przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie – podkreśla w rozmowie z KAI ks. Grzegorz Suchodolski, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. Zwraca uwagę, że obok prężnych ośrodków duszpasterskich są też niemrawe czy wręcz martwe oraz że katecheci po powrocie ze szkół nie mogą zamykać przed młodzieżą salek parafialnych. „Wierzę w pracę organiczną, a więc najpierw w nawrócenie pasterzy i kapłanów” – wyznaje ks. Suchodolski. 

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 52843 | dodano: 0000-00-00 00:00:00Dobre strony

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Betlejem w Szczecinie 2018

Fotorelacja z charytatywnego koncertu ko...

Koncert 2TM2,3 i Maleo Reggae Rockers

18 listopada br. o godz. 18.00 w Klubie...

Nocne czuwanie młodych w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie

20 października 2017 r. w Bazylice Archi...

blog ichtis

Facebook