Dziś: poniedziałek, 27 maja 2024
Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

ŚDM – Lizbona 2023
Kto wybiera Chrystusa, wygrywa wszystko

Przez najbliższe dni Rio de Janeiro będzie „stolicą młodzieży katolickiej, przybyłej ze wszystkich zakątków świata”. Zgromadził się tu „Kościół młody, pełen radości wiary i zapału misyjnego”. Mówił o tym na zakończenie Mszy św. inaugurującej XXVIII Światowy Dzień Młodzieży kard. Stanisław Ryłko, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich, która organizuje ŚDM już od niemal 30 lat.

Więcej…

 
Młodzież opanowała ulice Rio de Janeiro

Uczestnicy obchodów 28. Światowego Dnia Młodzieży opanowali Rio de Janeiro. Widać ich niemal wszędzie. W grupach, z flagami swoich państw, z charakterystycznymi koszulkami i plecakami z logo ŚDM przemieszczają się ulicami miasta i metrem, odwiedzają kościoły i muzea. 

Więcej…

 
Bp Tomasik: ŚDM to wielkie święto wiary

Światowy Dzień Młodzieży to wielkie święto wiary i doświadczenie Kościoła powszechnego - mówi w rozmowie z KAI bp Henryk Tomasik. Biskup radomski jako pierwszy spośród dziesięciu polskich biskupów, we wtorek przybył do Rio de Janeiro. Wczoraj koncelebrował popołudniową Mszę św. dla wolontariuszy z całego świata w katedrze św. Sebastiana. 19 lipca będzie uczestniczył w Dniu Polskim ŚDM z udziałem Polonii i polskich pielgrzymów w Kurytybie na południu kraju.

Więcej…

 
Polska młodzież zorganizuje akcje pro-life

Happeningi pro-life chcą zaprezentować Polacy, którzy uczestniczą w Światowych Dniach Młodzieży w Brazylii. To młodzież z diecezji radomskiej, przebywająca w Kurytybie na tzw. dniach misyjnych, które są pierwszym etapem ŚDM.

Więcej…

 
ŚDM: ponad 2 tys. Polaków

W Brazylii rozpoczęły się diecezjalne obchody 28 Światowego Dnia Młodzieży. Biorą w nich udział także pielgrzymi z Polski, którzy już przyjechali do Brazylii.

Więcej…

 
ŚDM w Internecie

Ci, którzy nie znajdą się w Brazylii na Światowym Dniu Młodzieży, będą mogli śledzić jego przebieg w Internecie. Papieska Rada ds. Środków Społecznego Przekazu uruchomiła już w tym celu portal „Pope To You” (www.pope2you.net, Pinterest: pinterest.com/pope2you) w sześciu językach (angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, portugalskim i włoskim).

Więcej…

 
ŚDM w Rio de Janeiro w TVP

Telewizja Polska będzie transmitowała najważniejsze wydarzenia 28. Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro. Z udziałem papieża Franciszka odbędzie się on w dniach 22-29 lipca i obejmie oprócz Rio de Janeiro, także narodowe sanktuarium maryjne w Aparecidzie.

Więcej…

 
18 patronów i orędowników ŚDM

18 świętych i błogosławionych znalazło się w gronie patronów i orędowników Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro. Jego obchody odbędą się w dniach 23-28 lipca. Wybór postaci zaakceptował jeszcze papież Benedykt XVI. ŚDM będzie miał pięcioro patronów. Zostali nimi: Matka Boża z Aparecidy – „patronka Kościoła i rodzin”, św. Sebastian – „żołnierz i męczennik za wiarę”, a zarazem patron Rio de Janeiro, św. Antoni de Santana Galvão – pierwszy brazylijski święty, „świadek pokoju i miłości”, św. Teresa z Lisieux – „patronka misji” oraz bł. Jan Paweł II – „przyjaciel ludzi młodych”.

Więcej…

 
29 czerwca: startujemy do Rio ... z Przystani w Pelplinie

29 czerwca – to dzień, w którym do Brazylii na spotkanie z Papieżem ruszają pierwsi polscy uczestnicy. I choć fala kulminacyjna wylotów przypadnie na okres między 8 a 15 lipca, to nie da się ukryć, że do Rio coraz bliżej!

Więcej…

 
Transmisje na żywo z Rio

Najbliższe ŚDM w Rio de Janeiro będą relacjonowane i transmitowane na żywo przez TV Trwam, telewizję publiczną TVP oraz przez Internet.

Więcej…

 
Trwają zapisy na „Rio w Krakowie”

Trwają przygotowania do spotkania organizowanego pod hasłem „Rio w Krakowie”. Młodzież zgromadzona w sanktuarium Bożego Miłosierdzia będzie mogła duchowo połączyć się z papieżem Franciszkiem i młodzieżą uczestniczącą w Światowych Dniach Młodzieży w Rio de Janeiro. Zapisy trwają do 10 lipca. Wydarzenie jest organizowane głównie z myślą o tych, którzy ze względu na wysokie koszty nie mogą wyjechać do Brazylii.

Więcej…

 
Polska mocnym kandydatem na kolejne ŚDM

Nasze zaproszenie leży bardzo wysoko na półce u papieża Franciszka – mówi ks. Grzegorz Suchodolski, odpowiadając na pytanie o szanse Polski jako organizatora kolejnych Światowych Dni Młodzieży. Koordynator Krajowego Biura ŚDM podkreśla jednak, że na oficjalne ogłoszenie decyzji Ojca Świętego musimy poczekać do niedzieli 28 lipca.

Więcej…

 
Samotny pielgrzym zmierza na ŚDM

Dzień po wyborze kard. Bergoglio na Stolicę Piotrową z Trairi w północno-wschodniej Brazylii wyruszył niezwykły pielgrzym. Rozpoczął wędrówkę w stronę Rio de Janeiro na Światowy Dzień Młodzieży.

Więcej…

 
W ŚDM w Rio de Janeiro weźmie udział 1953 osób z Polski

Jednym z tematów 362. zebrania plenarnego KEP były ostatnie przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się od 22 do 28 lipca w Brazylii. Z Polski uczestniczyć będą 1953 osoby, jadące w ponad 100 grupach. 165 osoby pracować będzie jako wolontariusze.

Więcej…

 
Katechezy dla Polaków w 5 kościołach

Znane są już miejsca katechez dla Polaków uczestniczących w obchodach Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro w dniach 23-28 lipca. - Wokół tych miejsc każda grupa zostanie zakwaterowana; tam również ci, którzy wykupili pakiety z wyżywieniem będą spożywali śniadania - poinformowało Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 76130 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook