Dziś: piątek, 31 maja 2024
Imieniny: Aniela, Petronela, Kamila

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

ŚDM – Lizbona 2023
Poszukiwani wolontariusze na ŚDM 2016

„Przeżycie ŚDM w dużej mierze zależy od inicjatyw, kreatywności i kompetencji wolontariuszy” - powiedział ks. Rafał Buzała z sekcji personalnej Komitetu Organizacyjnego ŚDM. Kard. Stanisław Dziwisz poinformował dziś, że Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. odbędą się w dniach 26-31 lipca.

Więcej…

 
872 dni do rozpoczęcia ŚDM 2016 w Krakowie - poznaliśmy oficjalne daty

26-31 lipca 2016 to oficjalny termin XXXI Światowych Dni Młodzieży, które za dwa lata odbędą się w Krakowie. Tydzień wcześniej, w dniach 20-25 lipca 2016, na terenie całej Polski, odbędą się "Dni w Diecezjach".

Więcej…

 
P2P - młodzież odpowiada na papieskie orędzie na ŚDM 2014

Do wspólnej modlitwy w intencji współczesnych ubogich zachęcają młodzi przygotowujący się do Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie w 2016 r. Proponują codzienne odmawiane Koronki do Bożego Miłosierdzia a w niedziele Wielkiego Postu spotkania w swoich środowiskach, wspólnotach i rodzinach. Wielkopostną akcję modlitewną nazwali P2P czyli People to People, Prayer to Prayer (ludzie dla ludzi, modlitwa za modlitwę). „Modlitwa chrześcijańska jest czasem, w którym uczymy się być ubodzy w duchu. Dopiero podczas niej widzimy, jak niewiele tak naprawdę zależy od nas i naszej kreatywności – przekonują organizatorzy wielkopostnej akcji modlitewnej P2P. Wybierając tak ubogi sposób komunikowania się z Bogiem, jak Koronka do Miłosierdzia Bożego, chcemy najpierw sobie pokazać, że najważniejszym działającym jest Bóg” – dodają.

Więcej…

 
Młodzież doradzi Komitetowi Organizacyjnemu ŚDM

Przedstawiciele młodzieży z różnych ruchów religijnych spotkają się z Komitetem Organizacyjnym Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. 20 lutego młodzi będą mogli powiedzieć o swoich wyobrażeniach na temat ŚDM.

Więcej…

 
Podaruj bilet na ŚDM młodym z krajów misyjnych

"Ticket of Mercy" - akcję zbierania pieniędzy na bilety do Krakowa dla młodych z Kenii, Madagaskaru, Wybrzeża Kości Słoniowej czy Togo zorganizowały polskie orionistki. Siostry prowadzą placówki w tych krajach i chcą ufundować bilety dla swoich podopiecznych do naszego kraju na Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku.

Więcej…

 
Duchowe przygotowania do ŚDM w Polsce

O tym, jak powiązać program duszpasterski Kościoła w Polsce z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży w 2016 r., mówił 20 stycznia ks. Grzegorz Suchodolski. Dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM wygłosił na ten temat referat podczas posiedzenia Komisji Duszpasterstwa KEP w Warszawie.

Więcej…

 
Konkursy na hymn i logo Światowych Dni Młodzieży

„Liczymy, że znajdzie się wielu, zwłaszcza młodych, którzy będą chcieli wykorzystać swoje zdolności i talenty, żeby profesjonalnie przygotować logo, a także hymn, który stanie się oficjalną pieśnią młodzieży całego świata” – mówił bp Damian Muskus OFM ogłaszając dziś konkursy na hymn i logo Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Więcej…

 
Premiera książki napisanej przez uczestników ŚDM

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach 15 grudnia odbyła się pierwsza na świecie promocja książki „Duch JMJ Rio”. Publikacja jest zbiorem świadectw młodych ludzi z dotychczasowych spotkań z papieżem w ramach Światowych Dni Młodzieży.

Więcej…

 
Cz@t ze Słowem!

W pierwszą niedzielę Adwentu, 1 grudnia 2013, pod hasłem „Cz@t ze Słowem!” rusza trzyletni program duchowych przygotowań do ŚDM 2016 w Krakowie. Program przygotowań w pierwszym roku bazuje na Słowie Bożym, które prowadzi człowieka do wiary w Jezusa, Syna Bożego. Punktem wyjścia spotkań miesięcznych jest jednak sytuacja egzystencjalna młodego człowieka.

Więcej…

 
P2P – inicjatywa krakowian dla młodzieży całego świata

Młodzi krakowianie przygotowujący się do Światowego Dnia Młodzieży w 2016 r. inicjują akcję modlitewną P2P. „People to People, Prayer to Prayer” (Ludzie dla ludzi, modlitwa za modlitwę) rozpocznie się w pierwszą niedzielę Adwentu i będzie polegać na wymianie osobistych intencji.

Więcej…

 
Zapowiedź tematów trzech najbliższych Światowych Dni Młodzieży

Ojciec Święty Franciszek zatwierdził tematy trzech najbliższych Światowych Dni Młodzieży, wytyczając w ten sposób etapy duchowego przygotowania, które w ciągu trzech lat doprowadzi młodych do obchodów międzynarodowego spotkania z Następcą Świętego Piotra, jakie odbędzie się w Krakowie w lipcu 2016 roku.

Więcej…

 
ŚDM w Krakowie – 25 lipca do 1 sierpnia 2016 r.

Światowy Dzień Młodzieży w Krakowie odbędzie się w dniach 25 lipca do 1 sierpnia 2016 – podało na swoich stronach internetowych mające swoją siedzibę w Atlancie w stanie Georgia amerykańskie The Catholic Pilgrim Office. Po raz pierwszy podano dokładną datę krakowskiego ŚDM.

Więcej…

 
Główne spotkania z papieżem w 2016 r. – na krakowskich Błoniach

Główne spotkania młodzieży z papieżem Franciszkiem podczas Światowego Dnia Młodzieży w lipcu 2016 roku będą odbywać się na krakowskich Błoniach - powiedział kard. Stanisław Dziwisz podczas konferencji prasowej 9 października w Warszawie. Spotkanie z dziennikarzami miało miejsce na zakończenie 363. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.

Więcej…

 
"Papieski pociąg do świętości" przed kanonizacją Jan Pawła II

Na dwa tygodnie przed kanonizacją Jana Pawła II „Papieski pociąg do świętości” objedzie 14 metropolii w kraju. O tej niezwykłe inicjatywie rozmawiali biskupi zgromadzeniu na 363. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski.

Więcej…

 
ŚDM w Krakowie w 2016 r. – w ostatnim tygodniu lipca

Światowe Dni Młodzieży (ŚDM) w 2016 r. w Krakowie odbędą się prawdopodobnie w ostatnim tygodniu lipca. Jak dowiaduje się KAI, polscy biskupi chcieliby, aby podczas pobytu w Polsce papież Franciszek odwiedził pięć miast: Kraków, Warszawę, Częstochowę, Poznań i Gniezno. Wizyta papieża z okazji ŚDM oraz 1050. rocznicy Chrztu Polski jest jednym z tematów rozpoczętego dziś w Warszawie 363. zabrania plenarnego KEP.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 76184 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook