Dziś: niedziela, 25 lutego 2024
Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Schola przy Hospicjum
Schola działająca przy Hospicjum św. Jana Ewangelisty rozpoczęła swoją posługę w styczniu 2006 roku, w odpowiedzi na zaproszenie ówczesnego Dyrektora Hospicjum Ks. Leszka Woronieckiego SAC. Nasza posługa obejmuje lektorat, śpiew i grę podczas coniedzielnych Mszy Św. w Hospicjum dla chorych i ich rodzin oraz wolontariuszy o godzinie 12:00.
 
Również posługujemy w  pierwsze niedziele miesiąca na Mszy o godz. 16:00 (w kaplicy domu księży Pallotynów przy ul. św. Ducha), która jest odprawiana dla rodzin zmarłych hospicjantów, gdyż są oni objęci przez Hospicjum opieką duchową oraz psychologiczną podczas żałoby.

Schola współpracuje bezpośrednio z kapelanem hospicjum ks. Leszkiem Jędrzejewskim SAC i tworzą ją pracownicy i studenci Akademii Rolniczej (11 osób, w tym 2 gitarzystów i skrzypek).

Próby odbywają się w niedziele w Hospicjum o godz. 10:00 przed Mszą o godz. 12:00. Spotkania grupy (również z chorymi) i z księdzem kapelanem odbywają się w hospicjum po Mszy Św. a także przy innych okazjach (ogniska, opłatek, urodziny i imieniny scholistów, świętowanie zdanych egzaminów inżynierskich, obrony prac magisterskich) w Ośrodku Św. Brata Alberta, Klubie „Stella Maris” czy świetlicy DS„Amicus”.

Do naszej grupy zapraszamy wszystkich chętnych (młodzież szkół średnich, studentów, młodzież pracującą), którzy poprzez śpiew, czytanie, modlitwę chcieliby uczestniczyć we wspólnej Eucharystii z osobami terminalnie chorymi i ich rodzinami.

Próby: niedziela godz. 10:00 w Hospicjum św. Jana Ewangelisty, ul. Pokoju 77, godz.  10:00; - pierwsza niedziela miesiąca w kaplicy domu księży Pallotynów, ul. Św. Ducha 9, godz. 15:00.

Msze święte: każda niedziela godz. 12:00 w Hospicjum św. Jana Ewangelisty, ul. Pokoju 77,- pierwsza niedziela miesiąca godz. 16:00, w kaplicy domu księży Pallotynów, ul. Św. Ducha 9.

Więcej informacji na stronie scholi: www.wolontariusze-hospicjum-szczecin.pl

 
Kontakt:
Schola przy Hospicjum

 

 

 

 

 

 
Nasze motto:
 

 

 
Jaka to radość
 
pomagać
 
dźwigać
 
biec do chorego z wywieszonym językiem
 
własne swe serce nieść jak gorączkę
 
rozdawać
 
i wciąż się czuć
 
bezradnym
 
być niczym
 
by Pan Bóg mógł działać
 
wszystko jest wtedy
 
kiedy nic dla siebie
 
 
 
Ks. Jan Twardowski
 

 

 

 

 

 

 


liczba odsłon: 5258 | dodano: 2008-02-22 21:20:56

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook