Dziś: czwartek, 30 maja 2024
Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Ruszyły zapisy na ŚDM w Rio de Janeiro
Nie mogę wyświetlić obrazka

Młodzi katolicy z całego świata mogą już zapisywać się na Światowy Dzień Młodzieży 2013 w Rio de Janeiro. Rejestracji na to największe wydarzenie kościelne nadchodzącego roku, które odbędzie się w dniach 23-28 lipca 2013 r., można dokonać na stronie internetowej pod adresem www.rio2013.com. Organizatorzy spodziewają się milionów gości.

Do wzięcia udziału będzie zachęcać czterometrowa kopia słynnej figury Jezusa Odkupiciela w Rio na tle logo ŚDM, która będzie wystawiona w wielkich metropoliach na wszystkich kontynentach. Obecnie wykonana przez Odilona Limę replika figury od 29 sierpnia br. stoi na placu przed katedrą Notre Dame w Paryżu. Po stolicy Francji figura odwiedzi m. in. kanadyjskie Toronto, stolicę Japonii, Tokio oraz Maputo w Mozambiku.

Statuę poświecił w obecności rektora brazylijskiego sanktuarium Chrystusa Odkupiciela ks. Omara Raposo, biskup pomocniczy archidiecezji paryskiej Eric de Moulins-Beaufort. „Chrystus z szeroko rozłożonymi ramionami jest najważniejszym symbolem Rio i teraz rusza na spotkania z turystami, pielgrzymami, wszystkimi kulturami i narodami, chcąc w ten sposób pokazać, że Rio jest miastem otwartym i czekającym na gości” - powiedział ks. Raposo. Odpowiedzialna za rejestrację uczestników ŚDM siostra Maria Shaiane Machado zachęca, aby nie czekać na ostatnią chwilę i już składać wnioski. Młodzi ludzie mogą wybierać różne pakiety uczestnictwa m.in. uwzględniające standard zakwaterowania. Koszty uczestnictwa uwzględniają możliwości finansowe uczestników, zależnie od kraju pochodzenia.

tom (KAI) / Rio de Janeiro


liczba odsłon: 1781 | dodano: 2012-08-31 09:45:21

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook