Dziś: środa, 24 lipca 2024
Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Ruszaj wiaro! – nowy serwis archidiecezji warszawskiej
Nie mogę wyświetlić obrazka

„Ruszaj wiaro” to motto nowego serwisu internetowego archidiecezji warszawskiej, jaki wystartował wieczorem 4 grudnia. - Chcieliśmy strony mniej instytucjonalnej, bardziej ewangelizacyjnej – podkreśla ks. Przemysław Śliwiński, który koordynował pracę nad jej powstaniem. Nowy serwis jest przejrzysty, intuicyjny, dostosowany do różnych potrzeb internautów.

W zamyśle twórców strona internetowa archidiecezji warszawskiej ma być serwisem informacji o życiu diecezji, poszczególnych kościołów i parafii. - Chcemy pokazywać mnogość wydarzeń, różnorodność oferty duszpasterskiej i zapraszać wiernych do kościołów – podkreśla ks. Śliwiński. Zrobiliśmy dużo, by nadchodzące wydarzenia były jak najbardziej przejrzyście prezentowane. Zrobimy jeszcze więcej, bo to dopiero połowa tego, co zaplanowaliśmy – deklaruje rzecznik archidiecezji warszawskiej. Dla ułatwienia nawigacji twórcy nowej strony uprościli menu. - Było to możliwe, bo stworzyliśmy trzy różne jej wersje: dla wiernych, dla księży i dla dziennikarzy. Każda z tych trzech grup odbiorców szukała na stronach czegoś innego – wyjaśnia ks. Śliwiński. Dzięki rozdzieleniu serwisu na trzy grupy odbiorców każda z nich otrzyma precyzyjną, przeznaczoną dla niej informację. Ponadto zyskamy uporządkowany i przejrzysty serwis. Księża z naszej diecezji otrzymają wiadomości skierowane właśnie do nich. Podobnie, dziennikarze. Fundamentem strony będzie jednak sekcja „wierni”, przez co cała strona zyska bardziej przyjazny czytelnikowi charakter, a przez to mniej instytucjonalny – zaznacza ks. Śliwiński. Mimo takiego podziału, każda z sekcji pozostanie otwarta, a każdy internauta będzie mógł przeglądać wszystkie trzy serwisy.

Rzecznik archidiecezji warszawskiej zapewnia, że nowa strona internetowa „będzie żywsza”. Znajdzie się tam nie tylko więcej artykułów, ale też materiały audio i video. - Przygotowaliśmy serwis liturgiczny pomagający w dobrym przeżyciu niedzieli. Równolegle, będziemy prowadzić profile – a tak naprawdę już je prowadzimy – na Facebooku i Twitterze – dodaje duchowny. Mottem nowej odsłony strony internetowej archidiecezji warszawskiej są słowa „Ruszaj wiaro! Ma ono podkreślać dynamiczny charakter strony, jest też mocno, warszawskie, nawiązując – nie wprost – do znanej, warszawskiej pieśni patriotycznej. Wraz z budową nowego serwisu zaprojektowano również logo archidiecezji warszawskiej nawiązujące swoją stylistyką do katedry św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście. Będzie ono sygnowało wszelkie materiały i działania podejmowane przez Archidiecezjalne Centrum Informacji, zarówno w wymiarze komunikacji instytucjonalnej tzn. konferencje prasowe, briefingi, materiały prasowe, jak również pojawi się w filmach, spotach, materiałach video powstających na potrzeby serwisu internetowego. Serwis archidiecezji warszawskiej można znaleźć pod dotychczasowym adresem: archidiecezja.warszawa.pl a także pod nowym archwwa.pl – nawiązującym do profilu archidiecezji na Twitterze.

awo / Warszawa


liczba odsłon: 910 | dodano: 2014-12-09 12:13:23

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook