Dziś: środa, 26 stycznia 2022
Imieniny: Paulina, Wanda, Tytus

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Rowerzyści już w drodze na Jasną Górę
Mają do pokonania ponad 600 kilometrów, a ich celem jest Jasna Góra. 260 pątników wyjechało dziś rano spod katedry w 19. Szczecińskiej Rowerowej Pielgrzymce. Dziennie przejadą 90 kilometrów, po drodze odwiedzą maryjne sanktuaria, a główną intencją ich wędrówki jest modlitwa o świętość rodzin. Najmłodszy uczestnik pielgrzymki ma 11 lat, a najstarszy 77 lat.
Jeszcze przed poranną Mszą św. pielgrzymi modlili się przed pomnikiem Jana Pawła II o jego rychłą beatyfikację. Potem nabożeństwo w intencji pielgrzymów odprawił, a następnie rowery poświęcił bp pomocniczy archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej Marian Błażej Kruszyłowicz. - Bardzo często okazuje się, że niektórzy jechali tylko i wyłącznie dlatego, że nie mieli co zrobić z wolnym czasem, zwłaszcza młodzież - opowiada Józef Linowiecki, od lat szef pielgrzymkowej trasy. - W trakcie pielgrzymki odkrywają, że to coś więcej niż przygoda, jazda w grupie czy sposób na spędzenie wakacji. Jest jeszcze aspekt duchowy. - Bardzo się cieszę, bo co roku okazuje się, że jedna grupa nam przybywa. W ubiegłym roku było około 250 osób. Oczekuje, że na trasie dopisze się co najmniej 10-15 osób - dodaje dyrektor Szczecińskiej Rowerowej Pielgrzymki na Jasną Górę Sebastian Świłpa.

Wśród pielgrzymów, którzy dojechali do Szczecina z całej Polski jest kobieta-żołnierz. Wioletta Śliwka z Gdańska już po raz siódmy na rowerem jedzie na Jasną Górę. W ubiegłym roku wróciła z misji w Afganistanie. - Lubię tę formę pielgrzymowania do Częstochowy, byłam kilka razy na piechotę, ale z rowerem jest lepiej. Zawsze modlę się za żołnierzy na misjach - zdradza swoje intencje.

To już 19. edycja tej wciąż rozwijającej się i zyskującej zwolenników formy pielgrzymowania.


liczba odsłon: 818 | dodano: 2010-07-13 19:44:29

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook