Dziś: wtorek, 23 lipca 2019
Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej
RSMU powołał Bóg za pośrednictwem Ludmiły Krakowieckiej, której od r.1936 stopniowo i coraz wyraźniej dał rozumieć duchowości i strukturę Dzieła. Wkrótce dołączyły do niej 3 osoby tworząc zalążek wspólnoty. Szybki rozwój nastąpił po 1980r. gdy RSMU otwarło się na dar Odnowy w Duchu Świętym.
Skrót Nazwy: RSMU
 
Rok założenia: 1936r. początek dzieła; 1996r. RSMU otrzymało osobowość prawną jako prywatne stowarzyszenie wiernych w Archidiecezji Poznańskiej.
 
Rys historyczny: RSMU powołał Bóg za pośrednictwem Ludmiły Krakowieckiej, której od r.1936 stopniowo i coraz wyraźniej dał rozumieć duchowości i strukturę Dzieła. Wkrótce dołączyły do niej 3 osoby tworząc zalążek wspólnoty. Szybki rozwój nastąpił po 1980r. gdy RSMU otwarło się na dar Odnowy w Duchu Świętym. W ciągu pięciu lat Rodzina urosła do około 230 członków, mając ich najwięcej w Poznaniu, a następnie w Trójmieście, Bydgoszczy, Toruniu, Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie i na Śląsku. W 1987 roku w Bąblińcu koło Obornik Wlkp zawiązała się wspólnota stała mężczyzn, stopniowo obejmując także osoby innych stanów. Ksiądz Arcybiskup Juliusz Peatz, dekretem z dnia 22 listopada 1996 roku zatwierdził statut stowarzyszenia i udzielił aprobaty dla działalności. Nadał także prywatnemu stowarzyszeniu wiernych RSMU osobowość prawną.
 
Członkowie: Obecnie Rodzina liczy około 250 członków. Ośrodek Szczeciński liczy 15 członków.
 
Struktura organizacyjna: Nad całością Rodziny czuwa Główny Przełożony, mający u boku kilkunastoosobową Radę. Od 1994 jest nim osoba świecka- Ryszard Frąckowiak. Ojcem duchownym Rodziny jest aktualnie ks. Prałat Marian Piątkowski, kapłan Archidiecezji Poznańskiej.
 
Zasięg terytorialny: Najwięcej członków jest w Poznaniu, następnie w Gdańsku, Toruniu, Bydgoszczy, Wrocławiu, Szczecinie i Krakowie. RSMU zarejestrowane jest w Archidiecezji Poznańskiej, a zgodę na działalność uzyskała także w Archidiecezji Krakowskiej i Diecezji Toruńskiej.
 
Formacja: 3 lata formacji wstępnej, przygotowania do złożenia zobowiązań rocznych. Formacja permanentna- całoroczne, i coroczne rekolekcje tygodniowe.

Działalność apostolska: Służba potrzebującym w Domu Miłości Rodzinnej w Bąblińcu. Rekolekcje ewangelizacyjne parafialne „Bóg Ciebie potrzebuje”
 
Publikacje: Ludmiła Krakowiecka „Dialogi” t. 1,2,3
 
Storna WWW: (Brak)
 
Siedziba w Szczecinie: Parafia p.w. Św. Krzyża; ul. Wieniawskiego 4; Tel (091) 48 73 363
Kapłan odpowiedzialny za wspólnotę: Ks. Andrzej Moskwa; parafia p.w. Św. Krzyża; ul Wieniawskiego 4 tel: (091) 48 77 015
 
Odpowiedzialny świecki za wspólnotę: Janusz Papliński; ul Reduty Ordona 54/6 tel: (091)48 72 907 e-mail: Janusz.paplinski@ps.pl


liczba odsłon: 9401 | dodano: 2008-02-26 17:31:15

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

W Rytmie Serca - warsztaty i koncert uwielbienia

W dniach od 31 maja do 2 czerwca 2019 r....

Przesłanie pokoju - Betlejem w Polsce 2018/2019

Zakończyła się kolejna, trzecia edycja n...

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

blog ichtis

Facebook
Warning: mysql_close() expects parameter 1 to be resource, string given in /home/specit2/domains/ichtis.info/public_html/index.php on line 1060