Dziś: sobota, 28 stycznia 2023
Imieniny: Walery, Radomir, Karol

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Rio in Częstochowa! - Europejskie Forum Młodych 2013
Nie mogę wyświetlić obrazka

Europejskie Forum Młodych 2013 "Rio in Częstochowa!" odbędzie się w dniach 23–28 lipca, równolegle ze Światowymi Dniami Młodzieży w Rio de Janeiro. Miejscem spotkania młodych będą tereny Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie.

Program spotkania przygotowywany jest z myślą o osobach w wieku 16-30 lat. Ma on na celu umożliwić uczestnikom Forum duchową jedność z młodymi zgromadzonymi w Rio de Janeiro. Ze względu na międzynarodową rangę wydarzenia i obecność młodzieży z całej Europy, obowiązującymi językami będą polski i angielski. Religijny charakter Forum podkreśli codzienna Eucharystia, modlitwa uwielbienia, adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość rozmowy z kapłanami i skorzystania z sakramentu pojednania. Młodzi będą mogli też rozmawiać na różne, ważne dla nich tematy podczas warsztatów, konferencji, spotkań z zaproszonymi gośćmi, a swoje umiejętności prezentować lub rozwijać w trakcie tzw. talents corners. Wszystkie zajęcia są przygotowywane tak, aby jednocześnie brały w nich udział osoby z różnych krajów. W programie Forum przewidziane jest również zwiedzanie Częstochowy.

Koszty udziału w Forum są zależne od czasu zgłoszenia i narodowości. Dla uczestników z Polski wynoszą 280 zł (rejestracja do 30 czerwca), po tym terminie 300 zł. Organizatorami Forum jest Wspólnota Emmanuel we współpracy z Archidiecezją Częstochowską. Istnieje możliwość włączenia się w przygotowania do wydarzenia, szczególnie w służbie logistycznej, porządkowej i muzycznej. Każdy, kto chciałby się zaangażować, może się skontaktować z organizatorami pisząc na adres: forum@rioinczestochowa.pl. Więcej informacji o Europejskim Forum Młodych 2013 "Rio in Częstochowa!" można znaleźć w Internecie: www.rioinczestochowa.pl, www.youthonmission.net, www.facebook.com/RioInCzestochowa.

ema/rioinczestochowa.pl / Częstochowa


liczba odsłon: 1235 | dodano: 2013-06-05 13:30:12

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook