Dziś: poniedziałek, 27 maja 2024
Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Religia TV
Programy interaktywne, filmy dokumentalne, klasyka światowego kina, magazyny kulturalne i popularnonaukowe, talk-show, a także programy kulinarne i podróżnicze. - Słowo „religia” obejmuje w najszerszy możliwy sposób to wszystko, co chcemy zaprezentować na antenie - powiedział szef i jeden z pomysłodawców nowego kanału ks. Kazimierz Sowa.
Znakiem nowego kanału jest ryba, czyli pierwszy znak, jakim posługiwali się chrześcijanie. - Ryba to symbol uniwersalny dla chrześcijan i dialogu ekumenicznego. Symbol, który towarzyszył chrześcijanom, zanim krzyż został uznany za znak rozpoznawczy świata chrześcijańskiego - tłumaczy ksiądz Sowa. Choć w kanale religia.tv będą pojawiać się filmy i programy poświęcone innym religiom świata, wartości kultury chrześcijańskiej będą w największym stopniu akcentowane w ofercie programowej. 

Wśród przygotowanych pozycji zobaczymy m.in. talk-show "Między sklepami", prowadzony przez Szymona Hołownię, dyrektora programowego religia.tv. - Postanowiliśmy wyjść do ludzi, dlatego zdecydowaliśmy się nagrywać nasz program w centrum handlowym - współczesnej świątyni - zapowiada swój program Hołownia. Zapewnił, że jego gośćmi będą osoby o różnych światopoglądach: duchowni, dziennikarze, osoby znane z telewizji, a także zwykli ludzie.

"Rozmównica" to codzienny interaktywny program, w którym widzowie będą mogli zadawać pytania duchownym, wśród których będą proboszcz jednej z warszawskich parafii, zakonnica, duszpasterze pracujący z młodzieżą.

Filmy dokumentalne pokazujące pracę polskich misjonarzy w różnych zakątkach świata będą wyświetlane w cyklu "Szaleńcy Pana Boga". Cykl "Nieznani-Zapomniani" będzie poświęcony wybitnym chrześcijanom XX wieku, którzy mimo swoich dokonań są mało znani.

"Kruchta kulturalna" to swoisty przewodnik, z którego widzowie będą mogli dowiedzieć się, co warto zobaczyć, przeczytać i czego posłuchać; z kolei program "Skalpel i dusza" będzie próbował odpowiedzieć na pytania z pogranicza wiary i nauki, np. czy istnieje życie w kosmosie i co dzieje się z duszą w czasie śmierci klinicznej.

Kanał religia.tv dostępny jest na platformie "n", należącej do grupy ITI, w pakiecie "informacja i rozrywka", który jest dostępny bezpłatnie dla wszystkich klientów platformy.


liczba odsłon: 5152 | dodano: 2008-02-05 22:59:23

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook