Dziś: poniedziałek, 22 kwietnia 2019
Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Relacja Magdy
8 - 10 czerwca KAMIEŃ POMORSKI - ARCHIDIECEZJALNE DNI MŁODYCH 2007
,,Przykazanie nowe daje wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie". [J 13, 34]
 
Archidiecezjalne Dni Młodych (ADM) to nie tylko spotkanie młodych ludzi z całej Archidiecezji Szczecińsko - Kamieńskiej ale przede wszystkim spotkanie z Bogiem we wspólnej modlitwie, Eucharystii, forum dyskusyjnym, koncertach muzyków chrześcijańskich oraz wielu inicjatywach przygotowanych przez organizatorów.

Dni Młodych organizowane są co roku w jednej z miejscowości naszej diecezji. Na spotkania młodzież przybywa wraz z opiekunami. Z ks. Andrzejem Grochowskim, Magdaleną Halak i s. Martą do Kamienia Pomorskiego na ADM pojechała 30 osobowa grupa młodzieży z Gryfic, aby pogłębić swoją wiarę i spotkać Chrystusa w drugim człowieku. W tych dniach była z nami młodzież z Bambergu i Białorusi ze swoim duszpasterzami.

WYZWOLIĆ MIŁOŚĆ - to hasło tegorocznego spotkania Młodych w Kamieniu Pomorskim. Nasze wspólne świętowanie rozpoczęliśmy ścieżką pojednania. Każdy mógł pojednać się z Chrystusem w sakramencie pokuty i pojednania, by z czystym sercem uczestniczyć w Drodze Światła. Wyruszyliśmy z Katedry i idąc ulicami miasta doszliśmy na błonie, aby uczestniczyć w oficjalnym otwarciu Archidiecezjalnych Dni Młodych.

Sobotę rozpoczęliśmy jutrznią, czyli poranną modlitwą Kościoła, która wprowadziła każdego młodego człowieka do pracy w grupach, która opierała się na rozważeniu Orędzia Benedykta XVI. Pod opieką opiekunów młodzi szukali odpowiedzi na pytania dotyczące miłości. Zastanawiali się czy, możliwa jest miłość w dzisiejszym świecie; czy miłość potrzebuje wyzwolenia? Po skończonej dyskusji każda grupa wykonała plakat o tematyce: WYZWOLIĆ MIŁOŚĆ, BÓG JEST MIŁOŚCIĄ, KOCHAJ BLIŹNIEGO. Po krótkiej przerwie uczestniczyliśmy w Eucharystii na błoniach celebrowanej przez ks. bp Mariana Błażeja Kruszyłowicza. Po niej udaliśmy się na obiad, po którym uczestniczyliśmy w Przeglądzie Kultury Chrześcijańskiej, na który przyjechał Ks. Arcybiskup Zygmunt Kamiński. Po Nieszporach uczestnicy ADM obejrzeli musical, a następnie bawili się przy śpiewie scholi, którą stworzyła młodzież z Gryfic, Szczecina, Lipian i Kamienia Pomorskiego pod opieką ks. Waldemara Piątka.

Niedziela była czasem świadectw młodych ludzi i uczestnictwem z mieszkańcami Kamienia Pomorskiego we Mszy Świętej w Katedrze, której przewodniczył ks. Cezary Korzec. Po Eucharystii posiłek i pożegnania. W drodze powrotnej towarzyszył nam śpiew hymnu Archidiecezjalnych Dni Młodych: „Wy jesteście mężczyznami i kobietami jutra"  (Jan Paweł II).

                                                                                                      
 

Magdalena Halak

 


liczba odsłon: 3906 | dodano: 2007-11-14 17:39:34

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

Betlejem w Szczecinie 2019

...

Finał konkursu pt. "Polskie drogi do niepodległości 1914-1923"

7 listopada br., w auli Wydziału Teologi...

blog ichtis

Facebook
Warning: mysql_close() expects parameter 1 to be resource, string given in /home/specit2/domains/ichtis.info/public_html/index.php on line 1060