Dziś: sobota, 2 marca 2024
Imieniny: Halszka, Helena, Radosław

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Rekolekcje to fenomenalna sprawa!
Nie mogę wyświetlić obrazka

Kilka słów od uczestniczek i uczestników II serii rekolekcji zimowych dla młodzieży. Rekolekcje w dniach 19-22 stycznia w Młodzieżowym Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym w Trzęsaczu. Spotkanie prowadził ks. Bartłomiej Bugajak oraz Siostry Uczennice Krzyża.

Przyjechałam tu z ogromnym bólem w sercu. Wszystkie plany, które sobie ułożyłam, w co wierzyłam, o czym marzyłam legły w gruzach. Nie potrafiłam się nawet uśmiechać ani rozmawiać z innymi uczestnikami. Modliłam się o dar poznania, czy decyzja, które podjęłam jest właściwa. Na początku rekolekcji pomału docierały do mnie wyrwane z konferencji słowa, zdania, które idealnie pasowały do mojej sytuacji i utwierdzały, że jednak postąpiłam dobrze. Potem ten film, który złamał mnie na tyle, abym porozmawiała z Siostrą. Ta rozmowa wiele mi dała, nie tylko zrozumienia mojej decyzji, ale także dała mi wiele wskazówek na moją przyszłość. Następnie adoracja, przy której poczułam bliską obecność Boga, która przygotowała mnie do szczerej spowiedzi. Natomiast tańce ostatniego wieczoru dały mi wiele radości, luzu i otworzyły na innych uczestników. Zrozumiałam, że to, co sami sobie zaplanujemy w izolacji od Boga, nie zawsze jest dla nas dobre i może wręcz przynieść wiele przykrych konsekwencji w przyszłości, nieraz bez odwrotu. Bóg ma dla nas specjalnie przez Siebie przygotowany plan. On wie, ile zdołamy przetrwać, czego potrzebujemy, ponieważ to On zna nas najlepiej, zdecydowanie lepiej niż my znamy samych siebie. Warto na Nim polegać. Czas rekolekcji to czas wspaniały, przygotowany dla wyciszenia wewnętrznego i wysłuchania, co Bóg ma nam do powiedzenia. Dzięki nim już wiele razy w życiu wyszłam z największego "dołka", aby wrócić na Bożą ścieżkę. Dziękuję za to Bogu i ludziom, którzy poświęcają swój czas, energię i samych siebie dla organizowania tego typu działań. Teraz widzę nową, lepszą perspektywę na swoje życie. Ułożyłam nową hierarchię wartości, której postanowiłam się trzymać. Serdeczne Bóg zapłać.
Uczestniczka

Moim zdaniem ten czas był najlepszym, by go wykorzystać na osobiste refleksje. Szukałem Boga, potrzebowałem Go z całego serca. Jestem uradowany, że mogłem wyspowiadać się ze swoich najcięższych grzechów. Pan Jezus dał mi na do tego odwagę i mogłem przyjąć Go w Komunii Świętej. Potrzebowałem wyciszyć się w czasie adoracji, wsłuchać w głos Pana Boga. Chciałbym przyjechać tu za rok!
Uczestnik

Rekolekcje były bardzo owocne i pouczające. Nauczyły mnie nie bać się wyrażać swoich uczuć względem Jezusa. Miałem okazję zastanowić się nad swoim życiem, co uczynić by spełniać wolę Bożą. Poznałem również nowych znajomych, którzy wnieśli coś nowego w moje życie.
Uczestnik

Na tych rekolekcjach nawróciłam się na nowo i zakochałam w Jezusie. Dużo się tutaj nauczyłam i poznałam nowe osoby. Warunki były bardzo dobre, jedzenie było pyszne. Chciałabym tu przyjechać za rok. Był to dla mnie błogosławiony czas. Żałuję, że już się skończył. Cieszę się, że rekolekcje są darmowe i każdy bez względu na warunki finansowe może tu przyjechać.
Uczestniczka

Rekolekcje zostały zorganizowane wspaniale, nauki głoszone przez księdza były zrozumiałe, a wszystko było dograne na ostatni guzik. Siostry pięknie prowadziły śpiew i nauczyły nas różnych piosenek i pieśni, które są przepiękne. Warto tutaj wrócić, gdyż piękna jest atmosfera całych tych rekolekcji. Można otworzyć się bardziej na Boga, a także poznać nowych ludzi. Dzięki takim rekolekcjom można zmienić swoje życie, tylko trzeba po prostu chcieć to zrobić. Dzięki modlitwie i naukom można zobaczyć inaczej rzeczywistość, spojrzeć na nią od strony Boga. Razem z Nim zobaczyć lepszy świat. Postaram się wrócić tu za rok.
Uczestniczka

Podczas rekolekcji w Trzęsaczu, poznałem nowych przyjaciół, a przede wszystkim odkryłem coś nadzwyczajnego - Bóg kocha mnie takiego jakim jestem, z moimi ułomnościami. W czasie tych rekolekcji pogłębiłem też swoją wiarę. Dla mnie te rekolekcje były bardzo ważnym czasem, w którym zatrzymałem się i odkryłem Boga na nowo.
Uczestnik

 

Zobacz także fotorelację z tej serii rekolekcji zimowych.liczba odsłon: 1630 | dodano: 2012-01-26 09:40:08

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook