Dziś: środa, 24 kwietnia 2024
Imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Rekolekcje dla młodzieży pośród obostrzeń
Nie mogę wyświetlić obrazka

Czas ferii zimowych to nie tylko okazja do wypoczynku, czy odwiedzenia dawno niewidzianych krewnych. To także czas na pogłębienie relacji z Panem Bogiem – w naszej archidiecezji od lat właśnie wtedy organizowane są rekolekcje dla młodzieży.  

Każdego roku grupa młodych ludzi wyruszała do Trzęsacza, Niechorza, Myśliborza lub szczecińskiego seminarium, by umacniać wiarę i budować nowe relacje. Pandemia postawiła pytanie: jak zorganizować te rekolekcje w tym roku? Nie, nie było pytania „czy?” w ogóle je organizować – ks. Marcin Szczodry, diecezjalny duszpasterz młodzieży, wraz ze współpracownikami byli przekonani, że w niełatwym czasie, rekolekcje tym bardziej powinny się odbyć. I – z Bożą pomocą – udało się!

W czasie dwóch sesji przeżywanych zdalnie (pierwszą prowadził ks. Michał Mikołajczak, drugą ks. Wojciech Koladyński) ponad 50 uczestników z terenu całej archidiecezji, mogło lepiej poznawać Słowo Boże, nabrać zachęty do zmiany życia i choć trochę doświadczyć wspólnoty.

Spotkania rekolekcyjne odbywały się on-line na platformie Google Meet w dwóch terminach: 7-9 stycznia oraz 11-13 stycznia 2021 r. w godzinach 11:30 – 13:00 i obejmowały katechezę, pracę w grupach oraz warsztaty on-line. Pierwsza seria rekolekcji pod hasłem "„Młodzieńcze, tobie mówię WSTAŃ” (Łk 7,14), a druga pt. „Do zakochania jeden krok – sprawy najważniejsze”.

Cieszymy się, że tegoroczne rekolekcje – nawet w zmienionej formule – mogły się odbyć i że młodzi chętnie odpowiedzieli na nasze zaproszenie. Patrzymy jednak z nadzieją i tęsknotą w przyszłe miesiące i wierzymy, że będziemy modli też spotkać się stacjonarnie za jakiś czas. Niech Boża Opatrzność nas do tych dni prowadzi!

Ks. Wojciech Koladyński

 


liczba odsłon: 691 | dodano: 2021-01-14 13:13:16

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook