Dziś: niedziela, 2 kwietnia 2023
Imieniny: Maria, Franciszek, Urban

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Rekolekcje dla młodzieży pośród obostrzeń
Nie mogę wyświetlić obrazka

fot. Fot. Pixabay.com

Czas ferii zimowych to nie tylko okazja do wypoczynku, czy odwiedzenia dawno niewidzianych krewnych. To także czas na pogłębienie relacji z Panem Bogiem – w naszej archidiecezji od lat właśnie wtedy organizowane są rekolekcje dla młodzieży.  

Każdego roku grupa młodych ludzi wyruszała do Trzęsacza, Niechorza, Myśliborza lub szczecińskiego seminarium, by umacniać wiarę i budować nowe relacje. Pandemia postawiła pytanie: jak zorganizować te rekolekcje w tym roku? Nie, nie było pytania „czy?” w ogóle je organizować – ks. Marcin Szczodry, diecezjalny duszpasterz młodzieży, wraz ze współpracownikami byli przekonani, że w niełatwym czasie, rekolekcje tym bardziej powinny się odbyć. I – z Bożą pomocą – udało się!

W czasie dwóch sesji przeżywanych zdalnie (pierwszą prowadził ks. Michał Mikołajczak, drugą ks. Wojciech Koladyński) ponad 50 uczestników z terenu całej archidiecezji, mogło lepiej poznawać Słowo Boże, nabrać zachęty do zmiany życia i choć trochę doświadczyć wspólnoty.

Spotkania rekolekcyjne odbywały się on-line na platformie Google Meet w dwóch terminach: 7-9 stycznia oraz 11-13 stycznia 2021 r. w godzinach 11:30 – 13:00 i obejmowały katechezę, pracę w grupach oraz warsztaty on-line. Pierwsza seria rekolekcji pod hasłem "„Młodzieńcze, tobie mówię WSTAŃ” (Łk 7,14), a druga pt. „Do zakochania jeden krok – sprawy najważniejsze”.

Cieszymy się, że tegoroczne rekolekcje – nawet w zmienionej formule – mogły się odbyć i że młodzi chętnie odpowiedzieli na nasze zaproszenie. Patrzymy jednak z nadzieją i tęsknotą w przyszłe miesiące i wierzymy, że będziemy modli też spotkać się stacjonarnie za jakiś czas. Niech Boża Opatrzność nas do tych dni prowadzi!

Ks. Wojciech Koladyński

 


liczba odsłon: 563 | dodano: 2021-01-14 13:13:16

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook