Dziś: wtorek, 22 maja 2018
Imieniny: Julia, Wiesława, Helena

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Reaktywowany zespół AmenBand nagrał płytę
Nie mogę wyświetlić obrazka

Młodzi muzycy z chrześcijańskiego zespołu AmenBand nagrali mini-album, będący kontynuacją działalności znanego zespołu założonego przez wybitnego kontrabasistę i kompozytora, zmarłego w 2003 roku Andrzeja Cudzicha. Płyta „Reaktywacja” – zawierająca cztery utwory – stanowi „cegiełkę”, za pomocą której wesprzeć można m.in. projekt „Bilet dla Brata” w ramach Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie.

Legendarny zespół AmenBand z lat 90. reaktywowała Fundacja im. Andrzeja Cudzicha, założona na cześć wybitnego muzyka jazzowego. Obecnie AmenBand tworzą młodzi ludzie, którzy, jak zaznaczają, chcą zmieniać świat poprzez sztukę i propagowanie przesłania o Dobrej Nowinie. Lider formacji, kontrabasista Mikołaj Budniak wyjaśnia, że tytuł płyty „Reaktywacja” zawiera zachętę do przebudzenia z letargu. „Z naszą muzyką chcemy wchodzić wszędzie tam, gdzie są ludzie. Chodzi o to, by mieli ono możliwość zetknięcia się z Ewangelią. Czuję, że nie mogę bezczynnie czekać, kiedy widzę, gdy inni ludzie żyją jak na pustyni, bo nie słyszą tej Dobrej Nowiny o Chrystusie. Andrzej Cudzich to robił, łącząc muzyką rozrywkową z jazzową, nadając utworom treści ewangeliczne” – podkreślił teolog, katecheta i muzyk, mieszkający w Krakowie. Przyznał, że zależy mu bardzo na lansowaniu stylu życia opartego na wartościach. „Reaktywacja to styl życia. Trzeba spojrzeć przed siebie, by zacząć od nowa. To zachęta do życia w szczęściu, w zwycięstwie, bez względu na to jak czasami jest ciężko. Przecież jesteśmy ludźmi wielkanocnymi” – dodał w rozmowie z KAI.

Ponieważ reaktywowany AmenBand pragnie docierać głównie do młodych ludzi, wykorzystuje nowe rozwiązania brzmieniowe. Budniak nie ukrywa swych inspiracji zespołem Coldplay oraz chrześcijańską megagwiazdą Hillsong United. „Chyba dziś bliżej nam do pop-rocka. Nie boimy się tego, choć wymaga to pewnej pokory, gdyż w większości jesteśmy jazzowymi muzykami. To wybór świadomy. Chcemy działać jako muzycy w świecie, w którym są ludzie potrzebujący chrześcijaństwa. Muzyka jest dobrym nośnikiem treści ewangelicznych” – podkreślił prezes Fundacji im. Andrzeja Cudzicha. Płyta „Reaktywacja” zawiera dwa utwory znane z wcześniejszej działalności zespołu AmendBand, ale wykonane w nowych aranżacjach i brzmieniu Jeden z nich, słynny utwór Andrzej Cudzicha „Chwała” – powstały już podczas śmiertelnej choroby muzyka – został zaśpiewany po angielsku. Po angielsku wykonany został także utwór – inspirowany hasłem ŚDM w Krakowie w 2016 roku – „Błogosławieni i miłosierni”.

rk / Wadowice


liczba odsłon: 646 | dodano: 2014-11-19 11:43:38

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony


Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 15 on MySQL result index 43 in /includes/footer.inc.php on line 415

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

ADM 2018 - Widowisko teatralne

 Na zakończenie drugiego dnia Archi...

ADM 2018 - Wieczór chwały - adoracja i uwielbienie

W kościele pw. św. Katarzyny, od godziny...

ADM 2018 - Marsz Biało Czerwony

Z okazji Święta Flagi, które przy...

blog ichtis

Facebook

Warning: mysql_close(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /index.php on line 1060