Dziś: wtorek, 30 maja 2023
Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Radio Rewelacja – internetowa rozgłośnia polskich jezuitów
Muzykę i programy ewangelizacyjne 24 godziny na dobę nadaje internetowe Radio Rewelacja. To wspólna inicjatywa jezuitów z Warszawy, Torunia i Łodzi. Rozgłośnia ma już za sobą pierwsze transmisje na żywo ze spotkań ewangelizacyjnych i modlitw o uzdrowienie. Na początku września będzie na żywo relacjonować pobyt w Polsce o. Jamesa Manjackala, związanego z Odnową w Duchu Świętym misjonarza z Indii.
www.jezusowy.net
Nowa internetowa rozgłośnia reklamuje się jako „Ewangelizacyjne radio dla myślących” oraz jako „Cyberpotentat hitów”. „Nazwa z jednej strony odnosi się ona do potocznego rozumienia tego słowa w języku polskim a z drugiej – do łaciny, gdzie «revelatio» znaczy: odsłona, objawienie. Transmitowanie objawienia to ukryte, głębsze znaczenia naszego radia” – mówi pomysłodawca i redaktor programowy rozgłośni, toruński jezuita ks. Mariusz Bigiel.

„Mamy dosyć dobre zaplecze, bo w Europejskim Centrum Komunikacji i Kultury mamy do dyspozycji dobrze wyposażone studio nagraniowe – tylko potrzeba nam dobrych ludzi, którzy chcieliby współpracować w nadawaniu Dobrej Nowiny” – mówi ks. Robert Wawer SJ. Rozgłośnię wspiera łódzki Ośrodek Odnowy w Duchu Świętym, który udostępnia nagrane wcześniej konferencje. W internetowej rozgłośni posłuchać można m.in. muzyki chrześcijańskiej o charakterze ewangelizacyjnym wykonywanej m.in. przez znany łódzki zespół Mocni w Duchu. Radio zamierza współpracować z jezuickim wydawnictwem WAM i jego studiem fonograficznym, które wydaje na CD nagrania różnych rekolekcji i sesji tematycznych organizowanych w Centrach Duchowości przez jezuitów. Na stronie radia docelowo znajdzie się portal ewangelizacyjny oraz forum, które już działa na stronach jezuici.pl. Rozgłośnia rozpoczęła nadawanie w Internecie 16 lipca br. Już dziesięć dni później osiągnęła słuchalność na poziomie 500 osób jednocześnie podczas transmisji modlitwy o uzdrowienie ze stołecznego sanktuarium św. Andrzeja Boboli.

awo / Warszawa
 


liczba odsłon: 5641 | dodano: 2008-08-27 19:38:46

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

Ogień i deszcz - Michael W. Smith

W niedzielę 16 kwietnia w ogromnej hali ...

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

blog ichtis

Facebook