Dziś: wtorek, 20 listopada 2018
Imieniny: Edyta, Edmund, Anatol

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Radio Emaus
Mądre słowo i dobra muzyka. EMAUS to "spotkanie, które odmienia". Radio podejmuje rozmowy o rzeczach ważnych, choć nie zawsze popularnych, takich jak religia, moralność, kultura, praca, wychowanie i problemy społeczne. www.radioemaus.pl
 
Hasłem Radia Emaus jest: Nie narzucamy się. Chcemy, abyś sam nas wybrał...
 
Emaus - Katolickie Radio Poznań to lokalna rozgłośnia radiowa nadająca program o profilu społeczno-religijnym na częstotliwości 89,8 MHz. W obecnym kształcie działamy od 1 marca 2003 roku na mocy Dekretu Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Decyzja Księdza Arcybiskupa zmieniła nazwę i profil programu, ale sama stacja istniała już wcześniej.
 
Jesteśmy obecni w eterze nieprzerwanie od 1995 roku. Od 2001 do 2003 roku działaliśmy jako Radio Plus Poznań, wcześniej jako Katolickie Radio Poznań, a jeszcze wcześniej, jako Archidiecezjalna Rozgłośnia Radiowa. Założycielem stacji jest arcybiskup Jerzy Stroba. Pierwszą audycję nadaliśmy 23 marca 1995 roku. Naszą działalność reguluje Statut Radia.

Radio Emaus jako rozgłośnia radiowa Archidiecezji Poznańskiej wspiera Kościół w dziele ewangelizacji, szerzy wartości chrześcijańskie oraz zapewnia społeczności naszego regionu dostęp do informacji, kultury, edukacji i godziwej rozrywki. Chcemy działać jako "dobre radio". Dobre, to znaczy bliskie Słuchaczowi, mądre, głoszące wartości takie jak prawda, szacunek do drugiego człowieka, kultura słowa i bycia.
 
Dyrektorem Emaus – dobrego radia jest ks. Cezary Kuciński, a redaktorem naczelnym ks. Maciej Karol Kubiak. Od początku istnienia, w pracę w radiorozgłośni diecezjalnej zaangażowanych było wielu ludzi dobrej woli. Księża związani z radiem to między innymi: (+) ks. Bogusz Lewandowski (dyrektor w latach 2002 – 2005), ks. Piotr Garstecki (dyrektor w latach 1997-2002), ks. Maciej Karol Kubiak (dyrektor w latach 1995-1997, 2005-2006), ks. Ryszard Dyc, ks. Jarosław Foltyniewicz, ks. Przemysław Kompf, ks. kan. Kazimierz Królak, ks. Rafał Krakowiak, ks. Maciej Wala, ks. Wojciech Krupczyński i inni.


liczba odsłon: 5720 | dodano: 2008-02-05 23:20:34

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony


Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 15 on MySQL result index 44 in /includes/footer.inc.php on line 421

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Finał konkursu pt. "Polskie drogi do niepodległości 1914-1923"

7 listopada br., w auli Wydziału Teologi...

Procesja ze Świętymi ulicami Szczecina

W wigilię Wszystkich Świętych, 31 paźdz...

Nocne Czuwanie Młodych - 19.10.2018

19 października 2018 r. w Arcybiskupim W...

blog ichtis

Facebook

Warning: mysql_close(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /index.php on line 1060