Dziś: środa, 24 kwietnia 2024
Imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Przymierze Miłosierdzia ewangelizuje u bezdomnych
Młodzież z modlitewnej grupy Przymierze Miłosierdzia, działającej przy parafii dominikanów w Szczecinie, pomaga bezdomnym. W każdą środę po wspólnej modlitwie młodzi wychodzą na ulice, by rozmawiać z bezdomnymi i zachęcać ich, aby nocowali w schronisku i nie narażali się na zamarznięcie.
Przechodnie różnie reagują na działalność wolontariuszy. Czasem młodzi spotykają się z negatywnymi osądami, wynikającymi z niechęci do Kościoła. - Pewnego razu jedna z pań, widząc, że się modlimy na przystanku, zaczęła do nas krzyczeć, że chodzi nam tylko o pieniądze - wspomina Marek z grupy Przymierze Miłosierdzia. Młodzież musiała odpowiadać na absurdalne oskarżenia - przecież przyszli, żeby pomagać bezdomnym.

Caritas prowadzi w Szczecinie 4 schroniska, które mogą pomieścić do 250 osób, oraz dwa schroniska w Stargardzie Szczecińskim i jedno w Świnoujściu. - Nasza działalność polega nie tylko na zapewnieniu im dachu nad głową, ale także możliwie jak najszybszym uregulowaniu różnych spraw - ubezpieczenia, znalezienie pracy, poprawy stanu zdrowia - tłumaczy ks. Maciej Szmuc, dyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. - Ludzie myślą, że pomoc bezdomnemu to jest ofiarowanie im bułki albo złotówki - mówi wolontariusz Marek. - Dzięki bułce przetrwają kolejny dzień, ale to nie rozwiązuje ich problemów. Potrzebują prawdziwej pomocy w zmianie ich sytuacji życiowej, zainteresowania się ich losem.liczba odsłon: 2483 | dodano: 2010-12-13 21:48:26

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook