Dziś: niedziela, 25 lutego 2024
Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Przybyli do Matki z ufnością - III Pielgrzymka Przedsiębiorców za nami
Nie mogę wyświetlić obrazka

W pierwszą niedzielę października, już po raz trzeci odbyła się Pielgrzymka Przedsiębiorców i Samozatrudnionych tym razem pod hasłem “Przyjdźcie do Mnie wszyscy”. 

Uczestnicy pielgrzymki wspólnie modlili się, wysłuchali konferencji oraz świadectw, ale przede wszystkim spotkali się ze sobą wzajemnie, by razem zawierzyć Bogu swoje firmy przez Niepokalane Serce Maryi. Eucharystii w kaplicy jasnogórskiej przewodniczył abp Józef Kupny - metropolita wrocławski, który niedawno został ogłoszony delegatem Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców.

Pielgrzymkę otworzył w auli Jana Pawła II gość z Wrocławia, który porównał to wydarzenie do sytuacji, w której dziecko przychodzi do Matki, by szukać u niej pomocy, bo wierzy, że ona zna rozwiązanie i pomoże. Obecny rok, to niełatwy czas, ale tym bardziej warto szukać jedności oraz sensu w pracy dla kraju, dla Polaków, dla samych pracodawców i pracowników. Zgodnie z przeświadczeniem, że powołaniem i drogą do świętości staje się dla przedsiębiorców praca z innymi i dla innych.

Po chwili powitania i wystąpieniu duszpasterzy przedsiębiorców, prelekcję wygłosił ks. prof. Rafał Dudała, który wskazał cztery podstawowe problemy dotykające przedsiębiorców: wypalenie, pracoholizm, lenistwo oraz perfekcjonizm. Zaznaczył również, że w rozwiązywaniu wymienionych problemów ważne jest budowanie relacji z Bogiem, z samym sobą oraz z innym człowiekiem. Ta recepta wydaje się szczególnie istotna i potrzebna w pandemicznych czasach.

Kolejnym punktem programu, były wystąpienia gości specjalnych: dr nauk medycznych Andrzeja Soleckiego - przedsiębiorcy, założyciela i współwłaściciela Kliniki św. Łukasza w Bielsku-Białej. Dał on swoje świadectwo szczególnie w kontekście zaangażowania apostolskiego i misyjnego. To powołanie realizujemy na czterech polach: my sami, rodzina, firma oraz Kościół. Jesteśmy wezwani do działania na każdym z nich. "Nie wstydźmy się, być zapalonym dla Chrystusa, ale aby nie zgasnąć potrzebna jest wspólnota - trzeba działać!" - mówił do zgromadzonych pracodawców.

O godzinie 12.30 pielgrzymi uczestniczyli w Mszy Świętej w kaplicy Matki Bożej, gdzie przez Niepokalane Serce Maryi oddali się Bogu wraz całym swoim majątkiem i talentami. W homilii abp Kupny wzywał do tego, aby zaufać Maryi i dać jej pole do działania. Warto przedstawiać jej prośby, ale nie planować, jak ma je wypełnić.

Na zakończenie przedsiębiorcy umacniali się słuchając świadectw Izabeli Dyrdy - prezes Fundacji Za Horyzont, Przemysława Janiszewskiego - ewangelizatora prowadzącego kanał Moc w Słabości na YouTube oraz Bartłomieja Łęgowskiego - przedsiębiorcy zawodowo związanego z przemysłem, energetyką i infrastrukturą.

Organizatorami wydarzenia było Duszpasterstwo Przedsiębiorców TALENT, Stowarzyszenie Chrześcijańskich Menadżerów Nostra Res i Instytut Studiów Podyplomowych. Informacje o kolejnej pielgrzymce znajdą się na stronie: www.pielgrzymkaprzedsiebiorcow.pl.


liczba odsłon: 342 | dodano: 2021-10-05 18:23:58

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook