Dziś: piątek, 8 grudnia 2023
Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Przejście przez Bramę Miłosierdzia przygotowaniem do ŚDM
Nie mogę wyświetlić obrazka

Symbolicznym przejściem przez Bramę Miłosierdzia rozpocznie się w grudniu w poszczególnych polskich diecezjach ostatni rok przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

O tym, jak dobrze przygotować Polaków w diecezjach i parafiach do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, rozmawiano w poniedziałek w Warszawie podczas obrad Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży. Zgodnie z życzeniem Franciszka wyrażonym w bulli ogłaszającej Rok Miłosierdzia, w każdej diecezji na świecie – przy katedrach czy sanktuariach – mają powstać Bramy Miłosierdzia.

Sekretarz generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM ks. Grzegorz Suchodolski powiedział KAI po dzisiejszych obradach, że Rok Miłosierdzia doskonale wpisuje się w polskie przygotowania do przyszłorocznego wydarzenia. Duszpasterze młodzieży bardzo liczą na to, że treścią Roku Miłosierdzia będą przede wszystkim cztery prawa życia duchowego. Można je ująć następująco: Bóg ma plan dla człowieka; człowiek grzeszny jest oddalony od Boga; jedynym ratunkiem i odkupieniem jest Jezus Chrystus umarły i zmartwychwstały oraz – punkt czwarty – musimy osobiście przyjąć Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela i Pana.

Program, który co miesiąc będzie koncentrował się na kolejnym prawie życia duchowego, wystartuje na poziomie diecezji i parafii w grudniu. Będzie on zsynchronizowany z hasłem ogólnego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce: „Nowe życie w Chrystusie”. 'Chodzi o refleksję, jak po przyjęciu sakramentu Chrztu świętego żyć pełnią życia sakramentalnego” – tłumaczy sekretarz generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM. „Rada skupiła się na 'burzy mózgów' nad tym, jak zagospodarować każdy z miesięcy. Wszyscy podkreślali, że program, który chcemy przygotować ma być programem dla parafii: młodzież powinna odnaleźć się w grupach formacyjnych w swoich miejscach zamieszkania, bo to jest podstawowy wymiar wspólnoty Kościoła, do której zapraszamy młodych” – podsumował ks. Suchodolski.

tk / Warszawa


liczba odsłon: 1357 | dodano: 2015-04-21 10:18:30

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook