Dziś: czwartek, 15 listopada 2018
Imieniny: Amelia, Albert, Leopold

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Premiera singla "Życie"
Nie mogę wyświetlić obrazka

26 kwietnia o godzinie 19.00 odbyła się internetowa premiera singla „Życie”. Utwór promuje płytę ​"Możesz więcej", najnowszy krążek​krakowskiego franciszkanina o. Łukasza Buksy OFM​. Płyta​ jest częścią ogólnopolskiego projektu konferencji i koncertów kierowanych do młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Na płycie gościnnie występują raperzy Arkadio i Kolah. Tego samego dnia pod adresem www.buksalukasz.pl została uruchomiona strona projektu.

 

11 utworów - historii, które inspirują
„Możesz więcej!” to 11 prawdziwych historii zamkniętych w muzycznej formie. Każdy utwór opowiada o innych emocjach, problemach i sposobach radzenia sobie z nimi w kolejnych etapach naszego życia. Autorem tekstów jest o. Łukasz. Nowoczesne aranżacje stworzył Tomasz Basiuk, pianista, współpracujący m.in z zespołem Deus Meus. Na płycie gościnnie występują czołowi raperzy polskiej sceny muzyki chrześcijańskiej: Arkadio i Kolah. Różnorodność gatunków, bogate instrumentarium i bezpośredni przekaz - w taki sposób śpiewający franciszkanin chce dotrzeć do młodzieży i zainspirować ją do aktywnego rozwijania swoich pasji i talentów zgodnie z nauką Kościoła.

Motywacja do działania
Każde spotkanie z cyklu „Obudź się! Możesz więcej!” to potężna dawka motywacji i inspiracji do dobrego przeżywania czasu młodości. Celem projektu jest zmobilizowanie i pobudzenie młodzieży do działania, odciągnięcie jej sprzed monitorów komputera oraz zachęcenie do poszukiwania nowych możliwości rozwoju. Receptą na życie zgodnie z ideą „Możesz więcej!” jest pobudka, która dokonuje się podczas prowadzonych przez o.Łukasza spotkań.

Odpowiedź na wezwanie Papieża Franciszka
Projekt „Obudź się! Możesz więcej” jest odpowiedzą na wezwanie Papieża Franciszka, który ogłaszając trwający właśnie rok Życia Konsekrowanego wezwał duchownych, by „Obudzić świat! Być świadkami odmiennego sposobu czynienia, działania, życia! Być świadkami, iż jest możliwe życie w odmienny sposób na tym świecie.” - mówi o. Łukasz. Papież podkreślił potrzebę wykorzystania nowego języka, nowego sposobu mówienia. Tym językiem stała się dla mnie muzyka, którą wykonuję podczas koncertów,a także słowo, które głoszę podczas konferencji. Płyta jest dopełnieniem projektu. To wezwanie do działania, do odkrywania swoich talentów i inspirowania innych. Cieszę się, że młodzież będzie mogła ją zabrać do domu, podzielić się moimi przemyśleniami z rodziną i rówieśnikami. - dodaje.

Muzyk jeżdżący na desce
Jako duszpasterz młodzieży o. Łukasz stale szuka nowych sposobów komunikowania się z młodymi ludźmi. Zimą organizuje „RekoSKI” - kilka turnusów rekolekcji połączonych z obozem narciarsko-snowboardowym. Wiosną i latem ewangelizuje m.in. jeżdżąc na longboardzie. „Możesz Więcej” to zaproszenie do dołączenia do społeczności osób, które nie boją się wychodzić poza współczesne schematy, jednocześnie nie zapominając o fundamentalnych wartościach.

Więcej informacji: www.facebook.com/o.lukaszbuksa.


liczba odsłon: 830 | dodano: 2015-04-27 20:52:19

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony


Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 15 on MySQL result index 43 in /includes/footer.inc.php on line 421

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Finał konkursu pt. "Polskie drogi do niepodległości 1914-1923"

7 listopada br., w auli Wydziału Teologi...

Procesja ze Świętymi ulicami Szczecina

W wigilię Wszystkich Świętych, 31 paźdz...

Nocne Czuwanie Młodych - 19.10.2018

19 października 2018 r. w Arcybiskupim W...

blog ichtis

Facebook

Warning: mysql_close(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /index.php on line 1060