Dziś: wtorek, 22 maja 2018
Imieniny: Julia, Wiesława, Helena

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Premiera filmu o bł. Karolinie w 100. rocznicę jej śmierci
Nie mogę wyświetlić obrazka

Chcemy tym filmem zainspirować młodych – mówi o filmie „Karolina” producent Andrzej Sobczyk. Pełnometrażowa produkcja trafi do kin w drugiej połowie listopada, w setną rocznicę męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny.

„Karolina" to ciepła i mądra opowieść o pragnieniach i wyborach młodych ludzi, o problemach i dylematach dorosłych, o skomplikowanych historiach rodzinnych i o odnajdywaniu drogi, także dzięki pomocy tych, którzy dawno nie żyją” – czytamy na oficjalnej stronie filmu www.karolina-film.pl. „Karolina to młoda dziewczyna, a w dzisiejszym świecie wielkie nadzieje trzeba pokładać w młodych – to oni powinni stanowić elitę – mówi Andrzej Sobczyk ze Stowarzyszenia „Rafael”, które wyprodukowało film. – Chodziło nam o to, żeby pokazać osobę, która jako młoda – jest gigantem, żeby to też zainspirowało młodych” – dodaje.

 

 

Film toczy się na dwóch planach: historycznym i współczesnym. Kaśka i Magda kończą liceum filmowe. W ramach egzaminu końcowego mają za zadanie przygotować etiudę filmową. Wskazaną przez nauczyciela bohaterką ich pracy ma być Karolina Kózkówna. „To jest film fabularny – pełny metraż z mocnym fragmentem historycznym dotykającym zabójstwa bł. Karoliny” – wyjaśnia Dariusz Regucki, reżyser i scenarzysta filmu. W podwójnej roli wystąpiła młoda aktorka Marlena Burian (role Kasi i Karoliny). Debiutującym absolwentom Liceum Aktorskiego w Krakowie towarzyszą znakomici i cenieni aktorzy: Jerzy Trela, Dorota Pomykała, Anna Radwan, Maciej Słota, Piotr Cyrwus, Sebastian Oberc, Jacek Lecznar. „Chciałem zadać kłam opiniom, że my katolicy nie potrafimy się zebrać i zrobić coś wartościowego. Myślę, że to jest pierwsza taka inicjatywa w Polsce, gdzie hołdujemy swoim wartościom” – mówi o „Karolinie” grający w niej Piotr Cyrwus. Bezpośrednią okazją do stworzenia filmu jest ogłoszony z okazji 100. rocznicy śmierci Rok bł. Karoliny. Dlatego premiera planowana jest na 18 listopada w Krakowie. Od 21 listopada „Karolina” będzie wyświetlana w kinach. Lista kin będzie publikowana na oficjalnej stronie filmu. Powstanie filmu poprzedziła akcja internetowa, dzięki której wiele osób zaangażowało się finansowo w jego powstanie, wiele też zadeklarowało wsparcie promocyjne w swoim środowisku, gdy film trafi na ekrany.

pra / Kraków


liczba odsłon: 722 | dodano: 2014-10-28 09:49:15

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony


Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 15 on MySQL result index 43 in /includes/footer.inc.php on line 415

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

ADM 2018 - Widowisko teatralne

 Na zakończenie drugiego dnia Archi...

ADM 2018 - Wieczór chwały - adoracja i uwielbienie

W kościele pw. św. Katarzyny, od godziny...

ADM 2018 - Marsz Biało Czerwony

Z okazji Święta Flagi, które przy...

blog ichtis

Facebook

Warning: mysql_close(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /index.php on line 1060