Dziś: środa, 18 września 2019
Imieniny: Irena, Stanisław, Józef

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Premiera audiobooka encykliki „Lumen fidei”
Nie mogę wyświetlić obrazka

Audiobook „Lumen fidei” to pierwsze dzieło pallotyńskiego radia nowohuckie.pl. Głosu do nagrania encykliki papieża Franciszka użyczył Jerzy Zelnik, polski aktor teatralny i filmowy. Premierową prezentację zaplanowano w czasie czwartego rejsu ewangelizacyjnego po Wiśle, który odbędzie się 24 października.

Ks. Łukasz Gołaś SAC z Radia nowohuckie.pl w Rzymie dowiedział się o wydaniu encykliki przez papieża Franciszka. Po jej lekturze zrodziła się myśl, żeby „Lumen fidei” wydać w wersji audio. „W tym samym dniu, kiedy encyklika została publicznie ogłoszona, wysłaliśmy mail do episkopatu z prośbą o zgodę. Trzy dni później była zgoda i zaczęła się praca przygotowawcza – mówi KAI ks. Łukasz Gołaś. Jerzy Zelnik, z którym współpracowałem już przy innym audiobooku, zgodził się na nagranie” – dodaje pomysłodawca dzieła. Wydanie encykliki „Lumen fidei” w formie audio przygotowała redakcja Radia nowohuckie.pl przy współpracy Radia Niepokalanów oraz Wydawnictwa Apostolicum. Premiera audiobooka będzie miała miejsce 24 października w czasie kolejnej Ewangelizacji na Barce (statek Aquarius, obok mostu Dębnickiego w Krakowie) o godz. 18.00, a także następnego dnia w czasie Targów Książki w Krakowie.

Radio nowohuckie.pl to inicjatywa pallotynów z krakowskiej parafii przy ul. Bulwarowej. Zespół zakonników i świeckich w sercu Nowej Huty zajmuje się ewangelizacją w eterze. „Nowa Huta miała być miastem bez Boga, bez Kościoła i kościołów, a jednak stało się inaczej. Idąc z duchem czasu i budząc ospałego olbrzyma, chcemy przedstawić audiobook encykliki Ojca Świętego Franciszka „Lumen fidei – Światło wiary” – mówi dumnie redakcja o swoim pierwszym radiowym dziele.

pra / Kraków


liczba odsłon: 2496 | dodano: 2013-10-24 10:27:59

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

W Rytmie Serca - warsztaty i koncert uwielbienia

W dniach od 31 maja do 2 czerwca 2019 r....

Przesłanie pokoju - Betlejem w Polsce 2018/2019

Zakończyła się kolejna, trzecia edycja n...

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

blog ichtis

Facebook