Dziś: środa, 6 grudnia 2023
Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

"Prawdę mówiąc" z Wandą Półtawską
Nie mogę wyświetlić obrazka

Gościem najbliższego programu "Prawdę Mówiąc" w sobotę o godzinie 20.00 w TVP Info będzie Wanda Półtawska, ktora właśnie obchodzi swoje 90 urodziny! Pani Wanda niemal nie udziela wywiadów, a tym bardziej do TV, więc tym bardziej zachęcamy do obejrzenia programu z jej udziałem! Gorąco polecamy tę wartościową pozycję.

Próbkę wypowiedzi p. Wany Półtawskiej:

O feministkach
Feministki nie walczą o prawa kobiet, tylko walczą o mit, który sobie wyobraziły. Każda z feministek co miesiąc jest gotowa być matką. Jej organizm, organizm kobiety jest na służbie życia. I "sanktuarium życia" nazywał Ojciec Święty organ rodny kobiety, a ją strażniczką życia. A w niej się dzieje cud nowego życia. Nikt nie ma takiego przywileju. Pan Bóg uprzywilejował kobietę. W jej ciało oddał ciało własnego dziecka. To jest prawda o kobiecie. Jest mi szkoda feministek. Feministki nie widzą sensu właściwego życia ponieważ nie uwzględniają śmierci, ani wieczności.

O autorytetach
Dzisiaj młodzi ludzie nie maja autorytetów. Dzisiaj nawet rodzice nie zasługują na podziw. A młodzież chce podziwiać! To jest to, co Ojciec Święty mówił w Paryżu. Obcowanie człowieka z człowiekiem jest na bazie podziwu. Wzajemny podziw i wzajemna czułość.

Ustalając z Ojcem Świętym, młodszym biskupem w Krakowie, program duszpasterstwa rodzin, robiliśmy program zajmowania się dziećmi od przedszkola do uniwersytetu, jednocześnie zajmowania się ich rodzicami i nauczycielami. W tej chwili staram się bardziej wychować rodziców niż ich dzieci, dlatego, że dzieci przejmują od rodziców to, co mają rodzice. Jak w rodzicach jest zero do przekazania, to dzieci korzystają tylko z tego, co świat niesie. A dom powinien ochronić młodzież przed światem.

Jest zagrożona rodzina. W Polsce co roku zwiększa się liczba rozwodów. On (Jan Paweł II - przyp. red.) cierpiał nad ty, Dlatego tyle dokumentów, tyle kongresów, tyle inicjatyw, żeby ratować zagrożona świętość rodziny.

Fot. www.ngopole.pl.liczba odsłon: 3006 | dodano: 2011-10-27 20:57:56

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook