Dziś: poniedziałek, 22 lipca 2024
Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Polskie przygotowania do ŚDM w Madrycie 2011 już rozpoczęte
Przygotowania młodych Polaków – duchowe i organizacyjne – do 26. Światowych Dni Młodzieży w Madrycie już się rozpoczęły. Przez cały weekend na warszawskich Bielanach trwało Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży, podczas którego dyskutowano o planach na 560 dni, jakie pozostały do spotkania w stolicy Hiszpanii.
Do Warszawy na trzy dni przyjechało 160 osób z 34 polskich diecezji, w tym ponad 40 duszpasterzy. W spotkaniu uczestniczył bp Henryk Tomasik, przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży. Forum zorganizowało Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży.

Młodzież wraz z duchowymi opiekunami pracowała w grupach w poszczególnych sekcjach, które staną się przez następne kilkanaście miesięcy ich zadaniem. – Stworzymy w Polsce sieć centrów przygotowań na poziomie diecezji, zakonów, ruchów a potem parafii, duszpasterstw i szkół, a w każdym z nich działać będzie sześć sekcji: trzy duchowe i trzy organizacyjne – powiedział w rozmowie z KAI ks. Grzegorz Suchodolski z Biura Organizacyjnego.

Młodzi angażować się będą więc w sekcję zaplecza modlitewnego, której zadaniem będzie tworzenie „banku” modlących się w intencji Światowych Dni Młodzieży, tworzenie łańcucha modlitwy. Sekcja formacyjna przygotuje konspekty do pracy w grupach nt. Kościoła w Hiszpanii, hiszpańskich świętych i orędzie Benedykta XVI do młodych. Z kolei sekcja pielgrzymek szlakiem św. Jakuba ma zajmować się promocją i organizowaniem wędrówek śladami tego świętego.

Sekcja promocji Światowych Dni Młodzieży zacznie pracować już 23 maja br., kiedy rozpocznie się tydzień promocji hiszpańskiego spotkania. Odbędą się wówczas hiszpańskie fiesty, happeningi, w mediach i w internecie pojawią się informacje na temat Światowych Dnia Młodzieży oraz samej Hiszpanii.

Powstanie także sekcja organizacji grup, która zajmować sie będzie logistycznym zapleczem spotkania oraz sekcja hiszpańska, skupiająca osoby mówiące po hiszpańsku.

Bieżące informacje nt. spotkania można znaleźć na stronie www.sdm.org.pl

im / Warszawa


liczba odsłon: 1374 | dodano: 2010-02-02 17:39:01

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook